Splićanima prolaz unatoč teškom porazu od moskovskog Dinama

Branimir Korać • nedjelja, 09.09.2012.

Malonogometaši Splita završili su nastup na kvalifikacijskom turniru za ulazak među 16 najboljih u Uefinom kupu teškim porazom od moskovskog Dinama. Moskovljani su slavili 11:1 i pokazali svu svoju kvalitetu...

Split - Dinamo Moskva 1:11 (0:5)

Split, Gripe

Suci: Balasz Farkas (Mađarska), Fabio Gelonese (Italija)

Strijelci: 0:1 Nando (7'), 0:2 Fukin (7'), 0:3 Cirilo (9'), 0:4 Fernandinho (9'), 0:5 Badretdinov (11'), 0:6 Šajakmetov (22'), 1:6 Bogdanović (23'), 1:7 Badretdinov (24'), 1:8 Sučilin (25'), 1:9 Fukin (37'), 1:10 Pula (39'), 1:11 Šajakmetov (40')

Split: Josip Bilandžić, Ivan Botić, Ivica Osibov, Branko Laura, Andrija Bogdanović, Igor Dodig, Ivan Radan, Hrvoje Juras, Pjero Andrijašević, Saša Subotić, Josip Juretić, Mladen Rožić.
Trener: Ivica Osibov

Dinamo Moskva: Aleksej Popov, Cirilo, Pavel Sučilin, Fernandinho, Anatoli Badretdinov, Gustavo, Vladimir Šajakmetov, Romulo, Pavel Kobzar, Aleksandr Fukin, Nando, Pula.

Nakon što je bjeloruski Lidselmaš u prva dva dana splitskog kvalifikacijskog turnira upisao poraze od Splita (1:0) i Dinama (5:1), bilo je jasno kako Splićani i Moskovljani prolaze dalje. Posljednji susret u skupini bio je tako ekshibicijske naravi, a u njemu su pravu ekshibiciju ponudili Rusi.

Na Gripama su slavili vrlo visoko 11:1 i tako pokazali zašto su jedna od najboljih europskih momčadi. Splićani nisu imali nikakve šanse, nisu bili ravnopravan protivnik i morat će puno toga popraviti ako se žele nositi s najboljima u elitnoj rundi natjecanja.

Od samog početka susreta Splićani su bili praktički stjerani u svoj šesterac. Rusi su pritiskali, nizali prilike, ali vratar Bilandžić je skinuo nekoliko udaraca i tako držao domaćina u egalu.

No onda je procurilo. Igrala se sedma minuta kada je Nando probio splitski bedem i pogodio prvi put mrežu, a u naredne dvije minute slijedili su ga Fukin, Cirilo i Fernandinho. Nisu tu Moskovljani stali već su do kraja poluvremena preko Badretdinova stigli i do petog pogotka.

U nastavku susreta se svega 75 sekundi čekalo na novi pogodak koji postiže Šajakmetov da bi Split u 23. minuti nakon brze kontre preko Bogdanovića stigao do počasnog pogotka i smanjenja na 6:1.

Do kraja susreta ruski prvak je još pet puta pogađao mrežu Splita, redom su uspješni bili Badretdinov, Sučilin, Fukin, Pula i Šajakmetov.

Moskovljani zasluženo uzimaju prvo mjesto i nastavljaju put prema glavnom cilju - borbi za naslov prvaka Europe.

• Obrisan korisnik09.09.2012. u 15:35
    Markov7: ukoliko igrač ide na čisto blokiranje udarca ili spašavanje lopte da ne ode u aut smije uklizati, ako je taj klizeći prema igraču u namjeri faula onda ne smije i sudac sudi faul :)
  • Obrisan korisnik09.09.2012. u 13:58
    najvažnije da su pobijedili bjeloruski šušumušumaš
  • Obrisan korisnik09.09.2012. u 13:49
    samo jedno tupasto pitanje:gledan snimku i cudin se,otkad se u malon balunu moze uklizavat?
  • cameosis09.09.2012. u 12:15
    splićani su se čuvali ozljeda nakon prolaza. :)) tako su mađari tukli njemce 8:3 na sp-u 1954. godine, pa su ih njemci smazali s 3:2 u finalu ... neka tako napravi i split!