Košarkašice Novog Zagreba osvojile turnir u Njemačkoj

Sportnet • ponedjeljak, 10.09.2012.

Pobjedom u finalu nad domaćinom, sudionikom Eurokupa i višestrukim prvakom Njemačke, ekipom TSV Wasserburga, rezultatom 91:84, košarkašice Novog Zagreba osvojile su međunarodni turnir u Wasserburgu...

Prvog dana turnira, nakon devetosatnog puta i nakon što su praktično iz autobusa izašle na teren, košarkašice Novog Zagreba svladale su ekipu Heligirls Donau-Reis rezultatom 76:75.

"Ugodno smo iznenađeni gostoprimstvom domaćina, ali i kvalitetom njemačke košarke, koju mnogi podcjenjuju. Imaju izvanrednu organizaciju Bundeslige, veliki broj velikih sponzora, puno američkih igračica, dosta igračica sa istočnoeuropskog tržišta. Klubovi imaju svoje fan-klubove, navijače s bubnjevima, zastavama, pune dvorane. Nešto što je kod nas u ženskoj košarci samo 'misaona imenica'. Čak i drugoligaši imaju velike sponzore, igraju s američkim igračicama... Turnir nam je došao u pravo vrijeme. Igrali smo protiv dvije vrlo solidne njemačke ekipe, a igrali smo sa svih 15 igračica, sve su imale priliku. Protivnici gaje američki stil, agresivno, presingom po cijelom terenu, na koji smo se dobro privikli i odgovorili. Prva utakmica je izgledala teža, ali to je zbog umora na putu, pa smo dopustili protivniku da našu uvjerljivu prednost od 10 - 12 razlike svede na samo jedan koš, ali bez šanse za pobjedu. Isto i u drugoj utakmici, nakon 23 razlike ulaskom u zadnju četvrtinu malo je pala koncentracija, pa je protivnik stigao na sedam, ali bez prilike da dobije utakmicu", opisao je događanja pomoćni trener Novog Zagreba Kristijan Jagetić.

"U određenim momentima utakmice prezentirali smo izuzetno dobru igru, posebno u drugoj i trećoj četvrtini obje utakmice. Uz naše nositelje (Mandir, Mazić, Vrdoljak, Williams), raduje dobra igra organizatora igre Šerić i Čačić, kao i vrlo dobra utakmica u finalu Sene Pavetić. Sve nas, međutim, još više veseli način na koji se prezentirala i svoju minutaži iskoristila Inja Butina - skrenuvši pozornost svih u dvorani. Uglavnom, vidjeli smo gdje smo tanki i gdje griješimo, nastojat ćemo to što prije ispraviti. Zahvaljujemo našem konzulu iz konzulata u Münchenu, koji je našao vremena da zajedno s još nekim našim zemljacima bodri našu ekipu u finalu turnira", dodao je.