MAXtv Prva liga, 8. kolo, 15.09.2012, 19:00 h, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 800
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Dražen Fejer (Bjelovar), Jerko Crnčić (Vrbovec), Jurica Mihalj (V. Mlaka)

Josip Tolić • subota, 15.09.2012.

U susretu osmog kola MAXtv Prve lige u Vinkovcima Cibalia je upisala drugu (uzastopnu) pobjedu u prvenstvu svladavši Lokomotivu 3:2. Bila je to utakmica prepuna zbivanja u kojoj su domaćini sretno i spretno ugrabili važna tri boda.

Drago Ćorić
61'
14
Tomislav Jonjić
83'
16
Niko Tokić
86'
Željko Kopić
14
(do 46')
27
(do 61')
Tomislav Ivković

Pravi festival nogometa viđen je na stadionu HNK Cibalia, gdje je vinkovački sastav na krajnje dramatičan način došao do druge pobjede u nizu i druge uopće ove sezone protiv vrlo dobre Lokomotive. Andrej Kramarić nagovijestio je nastavak svojih sjajnih izdanja ove sezone postigavši vodeći pogodak za Zagrepčane malo iza pola sata igre, no već devet minuta potom rezultat je poravnao Mladen Bartolović nakon što je Mišić promiješao gostujuću obranu po lijevoj strani i vratio povratnu loptu koju nije mogao promašiti.

Uzbuđenja su vrhunac dosegla u drugoj polovici drugog poluvremena; prvo je Tomislav Mazalović sjajno reagirao nakon Bartolovićeva kornera i donio preokret za Nebeskoplave. Činilo se kako će razlika još rasti u korist domaćina, no onda je Kramarić izborio i iskoristio jedanaesterac šest minuta prije kraja, a novu radost i erupciju oduševljenja u gledalištu još je jednom donio Mazalović iz blizine nakon Mitrovićeve vratnice minutu prije isteka regularnih 90 minuta.

Humanitarci Majoli i Ivanišević

U Vinkovcima je ovih dana živo. Osim Vinkovačkih jeseni, koje će kulminirati ovaj vikend, i na stadionu Nebeskoplavih priređen je zanimljiv susret. Humanitarni teniski ogled odigrali su bivši proslavljeni hrvatski tenisači Iva Majoli i Goran Ivanišević, a cilj je bio prikupiti sredstva za grijanje prostorija Udruge osoba s invaliditetom "Bubamara" iz Vinkovaca.

Kako je krenula utakmica u Vinkovcima, nitko nije mogao predvidjeti da će završiti s pet pogodaka, dva jedanaesterca i crvenim kartonom. Ali, to je nogomet.

Možda i pod dojmom slavljeničke atmosfere zbog Vinkovačkih jeseni, igrači obiju momčadi prvih pola sata nisu bili izrazito oprezni po protivnički gol. Prijetili su Bartolović već u trećoj te Marko Terzić u 17. minuti, ali nije bilo koncentracije u odlučujućim trenucima. A onda je krenulo.

Igrala se 32. minuta kada je Karlo Bručić probio desni bok i uposlio Andreja Kramarića koji je krasno primirio loptu prsima i odmjrenim udarcem poslao loptu u donji desni kut Paradžikovićeva gola za 0:1. Pogodak u vlastitoj mreži na domaćem terenu ipak nije presjekao domaćine koji su izjednačili u pravom trenutku, prije odlaska na odmor.

Petar Mišić napravio je "dar-mar" po lijevoj strani kaznenog prostora prošavši Borasa (poslije zamijenjen) te potom vratio povratnu loptu za Bartolovića koji iz popravnog pokušaja pogađa donji desni kut za svoj treći pogodak ove sezone.

Uzbudljivo drugo poluvrijeme najavio je povratnik u redove Nebeskoplavih Marin Matoš dalekometnim udarcem s 25 metara koji je završio na gredi, a inicijativa domaćih urodila je novom sjajnom prigodom - onom najboljom u nogometu, malo prije isteka sat vremena igre. Tomislav Barbarić igrao je rukom u kaznenom prostoru pri udarcu Mišića, a sudac Matoš odmah je pokazao na bijelu točku i bivšem Dinamovu stoperu dodijelio javnu opomenu. Domaći napadač s bijele je točke pucao dobro, po sredini, ali gostujući vratar Lovrić uspio je nogom spasiti svoja vrata.

Pobjeda kao poklon Ultrasima

Slavljeničku atmosferu na stadionu HNK Cibalia upotpunili su i navijači domaće momčadi, Ultrasi, koji su u subotu proslavili 20. obljetnicu postojanja. Ljepši poklon od pobjede svojih miljenika sigurno nisu mogli dobiti.

Izabranicima Tomislava Ivkovića, međutim, nije bilo spasa deset minuta poslije. Od Bartolovića je ponovno sve krenulo; izveo je udarac iz kuta, a u skoku je Mazalović bio najviši i poslao loptu glavom u mrežu za potpuni preokret i vodstvo Cibalije.

Nastavili su Kopićevi nogometaši pritiskati u sljedećim minutama tražeći treći pogodak i konačno razrješenje utakmice, najbliži mu je bio Bartolović pogodivši okvir gola iz sjajnog voleja u 78. minuti, ali mrežu nisu pronašli. Neočekivana kazna stigla je u 84. minuti, kada je Kramarića u kaznenom prostoru srušio Dario Župarić. Mlada špica Lokomotive bila je neumoljiva iz najstrože kazne i vratila stvari na početak.

Činilo se kako će ovaj susret završiti podjelom bodova, a onda su se u tri minute dogodila dva događaja koja su odlučila utakmicu. U 88. minuti drugi žuti karton zaradio je Barbarić, a dvije minute potom domaćini su iskoristili igrača više. Vitaić je započeo akciju s boka i ubacio u kazneni prostor za Mitrovića koji pogađa lijevu vratnicu. Lopta, međutim, ostaje u polju i dolazi na drugu stranu gdje ulogu junaka utakmice preuzima Tomislav Mazalović i pogotkom iz blizine donosi tri boda Vinkovčanima.

Cibaliji je ovo, nakon slavlja u Kranjčevićevoj nad Zagrebom, druga pobjeda u nizu ove sezone, a Lokomotiva bilježi treći poraz u nizu, od čega drugi put rezultatom 3:2. Ove dvije momčadi sada dijele samo tri boda; Zagrepčani su ostali na sedmoj poziciji s 11 bodova, dok su Vinkovčani pobjegli iz zone ispadanja i drže deveto mjesto uz osam osvojenih bodova.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 01:17
    navijač sam cibalije ali ono što je danas sudac radio je sramotno.pogledajte izvještaj totalno izgubljen sudac.srećom cibalija je promašila jedanasterac pa neće biti repova
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 22:55
    Sretan kraj za Vinkovčane-valjda će sad u narednim utakmicama biti ona prava od prošle sezone ekipa-Sretmo
  • gerrard15.09.2012. u 22:45