Golom Luce Cigarinija Atalanta nanijela Milanu drugi uzastopni poraz na Giuseppe Meazzi

Igor Šestak • subota, 15.09.2012.

Nakon dvotjedne stanke zbog reprezentativnih obaveza, u subotu su se svojim klupskim aktivnostima vratili i nogometaši u Serie A. U ranijem terminu Palermo je na Stadionu Renzo Barbera ugostio Cagliari, dok je večernji termin bio rezerviran za dvoboj Milana i Atalante na Giuseppe Meazzi.

Palermo je sezonu 2012./2013. otvorio vrlo loše. U prvom kolu je na domaćem terenu doživio 3:0 poraz od Napolija, a istim je rezultatom stradao i u Rimu kod Lazija. Trener Sannino nadao se kako će njegova momčad proigrati nakon reprezentativne stanke, a gostovanje Cagliarija činilo se kao idealna prilika za osvajanje prva tri boda. No, nogometaši Palerma ni u trećem kolu nisu oduševili.

Prvo poluvrijeme nije bilo posebno sadržajno. U 27. minuti odlično je slobodni udarac izveo Miccoli, a još se boljom obranom istaknuo gostujući vratar Agazzi. Ipak, 13 minuta kasnije, Agazzi je bio nemoćan, a Palermo je poveo s 1:0. Miccoli se našao na desnoj strani Cagliarijevog kaznenog prostora, a onda poslao povratnu loptu za Urugvajca Arevala Riosa, koji je vrlo snažnim i preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio gostujuću mrežu.

Gosti, koji su u prva dva kola osvojili jedan bod, u nastavku su tražili izjednačenje i nešto češće napadali gol Palerma. Napadači i jedne i druge momčadi bili su prilično neraspoloženi i rezultat iz prvog dijela je stajao sve do same završnice. Činilo se kako će Palermo uzeti sva tri boda, ali je bod Cagliariju u 87. minuti donio Marco Sau, igrač koji je ušao s klupe u 63. minuti. Nakon centaršuta s desne strane iz voleja je pucao Perico, domaći vratar Ujkani je odbio loptu, a Sau se našao na pravom mjestu i glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže.

Hrvatski napadač u redovima Palerma, Igor Budan, cijelu je utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Njegova momčad nakon ovog remija na kontu ima samo jedan bod, dok je Cagliari za bod uspješniji.

Nogometaši Milana nastavili su s promjenljivim izvedbama na početku nove sezone. Nakon domaćeg poraza od Sampdorije i pobjede na gostovanju u Bologni, Rossoneri su u trećem kolu ugostili Atalantu - i ponovno ostali praznih ruku. Momčad koja je u prva dva kola osvojila jedan bod slavila je u Milanu s 1:0, a junak utakmice bio je Luca Cigarini, strijelac jedinog pogotka.

Najaktivniji nogometaši Milana u prvih 45 minuta bili su Kevin Prince Boateng i Stephan El Shaarawy, koji su nekoliko puta opasno prijetili gostujućem vrataru Consigliju, ali nisu uspjeli postići pogodak. Novopridošli napadač Milana, Gianpaolo Pazzini, koji je Bologni zabio hat-trick, ovaj je put bio prilično rezerviran. Gosti su u prvom dijelu prijetili rjeđe, ali opasnije. U 21. minuti okvir gola je pogodio Argentinac German Gustavo Denis.

U nastavku se na prvi ozbiljniji pokušaj čekalo do 54. minute, kada je Daniele Brivio odličnim udarcem iz daljine zaposlio Christiana Abbiatija. Milanov vratar je tada sačuvao svoju mrežu, ali se ona zatresla deset minuta kasnije. Denis je ostavio povratnu loptu za Lucu Cigarinija koji je s dvadesetak metara snažno opalio i pronašao put do Abbiatijeve mreže.

S 25 minuta do kraja, Milan se našao u vrlo teškoj situaciji. Massimiliano Allegri je pokušao prodrmati svoju momčad izmjenama, ali ni to nije uspjelo. Milanovi napadi nisu bili tečni i uvijek je nedostajalo pravo zadnje dodavanje ili pak prava završnica. Često su Rossoneri za korak kasnili na ubačaje svojih suigrača i mreža Atalante je do samog kraja ostala netaknuta. U samoj završnici gosti su imali i veliku priliku za 2:0, ali je Abbiati krajnjim naporom obranio udarac Maximiliana Moraleza.

Drugim uzastopnim porazom na domaćem terenu Milan drži tek 11. mjesto na tablici, a dodatno bi se mogao spustiti u nedjelju kada se igra preostalih osam utakmica trećeg kola Serie A. Atalanta je ovom pobjedom izašla iz bodovnog minusa u kojem se našla zbog skandala oko namještanja utakmica te trenutno drži 14. poziciju. U idućem kolu Milan gostuje u Udinama, dok će Atalanta ugostiti Palermo.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 18:52
    Tebi se čini? Pa to bi napravio još prošle sezone kad se nisu pravilno pojačali, nisu zamjenili Pirla uopće. Falio je još jedan kreativac u veznom redu. Tebi se čini....hahaha Mora prodati, ali ne želi....
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 14:19
    Meni se čini da Berlusconi već dugo želi prodat Milan. Zato ne ulaže, nego konsolidira financije.
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 10:45
    De Jong je odličan igrač, pravi destruktor, zvijer. Milanu je to falilo s obzirom da su Gattuso i Van Bommel otišli. Ambrosini je teška komedija i imam osjećaj kao da mu uprava nešto duguje pa je zato u klubu. Teški jadnik od igrača, samo smeta.....kao i Antonini glupavi. Krkic je otpadak, ali... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 10:43
    Što je najgore Kaka je trebao i prošle godine doći u Milan na posudbu, ali nije htio jer je mislio da će dobiti šansu u Realu. A vidjeli smo kako se naigrao pored strašno raspoloženog Ozila koji je asistirao ko lud. Ovo ljeto opet ista priča, Mourinho ga ne treba i bio je blizu Milana, ali njegov... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 10:39
    Daleko najgori Milan u Berlusconijevoj eri. Ali ne brinem se ja, sad će Galliani reći kako je ova ekipa Milana u rangu sa Barcom, Realom, Bayernom, Chelsea-em, City-em..... i najbolje kad se tješi majstor kako je Milan najtrofejniji klub na svijetu. S ovom ekipom ni Mourinho ne bi ostvario top 3... [više na forumu]