Primera División, 4. kolo, 15.09.2012, 22:00 h
Sevilla
Sevilla 1:0(1:0) Real Madrid
Real Madrid

Maj Gašparac • subota, 15.09.2012.

Nogometaši Seville u četvrtom kolu španjolskog prvenstva ostvarili su veliku pobjedu nad Real Madridom. Slavili su rezultatom 1:0, a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić asistirao je za pobjedonosni pogodak svoje ekipe.

Sevilla – Real Madrid 1:0 (1:0)

Španjolsko prvenstvo, 4. kolo
Sevilla, stadion Ramón Sánchez-Pizjuan

Strijelac: Trochowski 2'

Sevilla: Palop, Cicinho, Spahić, Botía, Fernando Navarro, Medel, Maduro, Navas, Rakitić (od 61' Manu), Trochowski (od 83' Kondogbia), Negredo (od 71' Luna)
Trener: Michel

Real Madrid: Casillas, Arbeloa (od 65' Callejón), Pepe, Ramos, Marcelo, Xabi Alonso, Khedira, Di María (od 46' Benzema), Özil (od 46' Modrić), Ronaldo, Higuaín
Trener: Jose Mourinho

Nogometaši Real Madrida na gostovanju kod Seville ostvarili su drugi ovosezonski poraz. Konačan rezultat susreta bio je 1:0 za domaćine, a ključnim se pokazao pogodak na samom početku utakmice kada je nakon centaršuta hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića mrežu zatresao Piotr Trochowski.

Sada zaostatak Kraljevskog kluba za prvoplasiranom Barcelonom iznosi velikih osam bodova.

Nogometaši Real Madrida u posljednja dva gostovanja na stadionu Ramón Sánchez-Pizjuan ostvarili su vrlo uvjerljive pobjede. U oba navrata slavili su rezultatom 6:2, ali su u subotu bili jako daleko od ponavljanja takvog dostignuća.

Na prvu opasnu prijetnju domaćina gledatelji na stadionu Ramón Sánchez-Pizjuan trebali su čekati tek jednu minutu, kada su blizu pogotku bili Jesús Navas i Álvaro Negredo, ali njihove udarce blokirao je vratar gostiju Iker Casillas.

No, čuvar mreže Kraljevskog kluba bio je nemoćan pola minute kasnije. Tada je ubačaj iz kuta uputio Rakitić, a Sevillu je u vodstvo doveo Piotr Trochowski, koji je pogodio udarcem iz sredine šesnaesterca.

U narednim minutama nogometaši Real Madrida preuzeli su kontrolu na terenu i pokušavali što prije izjednačiti. Dva puta je opasno iz daljine zaprijetio Cristiano Ronaldo, ali se mreža domaćina nije tresla. Zatim se u dobrim prilikama našao i Gonzalo Higuain, no niti on nije bio uspješan.

Kako je vrijeme odmicalo, pritisak pred vratima domaćina je rastao, ali nogometaši Real Madrida nisu uspjeli probiti čvrstu obranu Seville. Do kraja poluvremena još je nekoliko puta pokušao Ronaldo, no rezultat se nije mijenjao.

Trener Real Madrida Jose Mourinho odlučio je reagirati na poluvremenu i u svojoj momčadi napraviti dvije promjene. Umjesto Mesuta Özila i Angela Di Marije u igru su ušli Karim Benzema i hrvatski reprezentativac Luka Modrić.

Upravo je Modrić bio vrlo blizu pogotku na početku drugog poluvremena. Hrvatski nogometaš odlično je pucao s 18 metara, ali njegov udarac odsjeo je na vratnici. Par minuta kasnije vrlo dobru priliku za Sevillu imao je Negredo, ali niti on nije bio precizan.

Real Madrid nastavio je s pritiskom, a u 60. minuti odličnu priliku za poravnavanje rezultata imao je Sergio Ramos, ali španjolski branič nije uspio pogoditi mrežu s par metara. Ubrzo se Mourinho odlučio i na treću promjenu, kojom je sastav svoje momčadi učinio još ofenzivnijim. U igru je umjesto braniča Alvara Arbeloe ušao krilni napadač José María Callejón.

Do kraja susreta Sevilla se nastavila disciplinirano braniti, dok nogometaši Real Madrida nisu uspjeli probiti obranu domaćina. Pokušavali su Ronaldo, Callejón i Benzema, no gosti nisu uspjeli izbjeći poraz.