Josip Piršljin • nedjelja, 16.09.2012.

Juventus, Napoli i Lazio su uspjeli zadržati maksimalan učinak i nakon trećeg kola Serie A. Aktualni prvaci su preokrenuli negativan rezultat protiv Genoe, a Roma je izgubila premda je sve do 72. minute vodila s 2:0. Ante Vukušić je dobio priliku od prve minute protiv Sampdorije, ali nije pomogao Pescari da izbjegne treći poraz u istom broju utakmica.

Juventus je nastavio svoj niz nepobjedivosti u talijanskom prvenstvu uoči vrlo bitne utakmice protiv Chelseaja u povratničkom nastupu u Ligi prvaka. Na stadionu Luigi Ferraris Genoa je vodila dobar dio utakmice, ali Antonio Conte je s tribine uspio povući par dobrih poteza i time preokrenuti rezultat u svoju korist.

Genoa je nešto bolje ušla u utakmicu i uspjela prva doći do vodstva. Ciro Immobile se odvažio probiti obranu Juventusa kada je krenuo prema vratima Gianluigija Buffona. Pritom je odigrao dupli pas s Andreom Bertolaccijem i prizemnim udarcem pogodio desni kut uz pomoć vratnice.

Utakmica u Genovi je bila vrlo zanimljiva s mnoštvo prilika na obje strane, a u nekoliko izglednih situacija se našao Bertolacci koji ipak nije bio dovoljno precizan. Stara dama je uspjela izjednačiti u 61. minuti kada je na asistenciju Mirka Vučinića gol postigao Emanuele Giaccherini.

Taj je gol dodatno motivirao Juventus koji je krenuo još odlučnije po vodstvo i po pobjedu, a novi gol pao je u 78. minuti. Kwadwo Asamoah je izborio jedanaesterac, a precizan s bijele točke je bio Crnogorac Vučinić. Asamoah se šest minuta kasnije i sam upisao u strijelce kada se našao na pravom mjestu nakon jednog ubačaja sa strane.

Još veći preokret viđen je na Olimpicu gdje je Roma uspjela vodstvo od 2:0 pretvoriti u poraz. Bologna je bila uporna i sjajnom igrom u posljednjih dvadesetak minuta zabila tri pogotka čime je osvojila prve ovosezonske bodove.

U šestoj minuti Francesco Totti je primio loptu na nekih dvadesetak metara od gola i snažno opalio, odbilo se točno do Alessandra Florenzija koji glavom pogađa za 1:0. Sjajan start Rome nastavio se u 16. minuti kada je Erik Lamela iskoristio ozljedu gostujućeg igrača, zaobišao ga i odmjerenim udarcem izvan šesnaesterca zabio.

Ipak, sve dobro što su napravili u prvom dijelu, igrači Zdeneka Zemana su prosuli u nastavku utakmice. Najprije su igrači Bologne izjednačili u razmaku od dvije minute pogocima Gilardina i Diamantija, a konačni udarac Rimljanima zadao je još jednom Gilardino u sudačkoj nadoknadi.

Lazio je nakon tri kola i dalje na maksimalnom učinku. Treću pobjedu Rimljani su ostvarili u Veroni na gostovanju kod Chieva gdje su dobrom igrom onemogućili domaćine da im ozbiljno zaprijete. Već u petoj minuti Lazio je došao do vodstva preko Brazilca Hernanesa.

Momčad Vladimira Petkovića udvostručila je svoju prednost u 37. minuti kada je mrežu vratara Sorrentina pronašao Miroslav Klose. U nastavku utakmice gledatelji su vidjeli još dva pogotka. Za visokih 3:0 Lazija zabio je još jednom Hernanes, a domaći su uspjeli smanjiti preko Pellissiera iz jedanaesterca.

Udinese je, poput Rome, imao vodstvo od 2:0 na poluvremenu protiv Siene u gostima, ali na kraju ipak nije pobijedio. Crno-bijeli su se morali zadovoljiti bodom nakon što su domaći u zadnjih dvadeset minuta susreta uspjeli zabiti dva pogotka.

Udinese je imao odličan start. Već nakon pet minuta njegovi su igrači zabili dva gola. Najprije je u trećoj precizan bio srpski internacionalac Dušan Basta, a potom se u strijelce upisao Antonio Di Natale. No, domaći su bili uporni i u 70. minuti smanjili preko Calaioa, a sedam minuta kasnije izjednačili iz jedanaesterca kojeg je realizirao Ze Eduardo.

Premda je povjerenje trenera dobio od prve minute, Ante Vukušić nije uspio zabiti svoj prvijenac za Pescaru. Zamijenjen je deset minuta prije kraja, a njegova je momčad izgubila od Sampdorije. Gosti iz Genove su poveli golovima Lopeza i Estigarribije, smanjio je Čelik, a opet je za dva razlike zabio Lopez. Poraz Pescare je u zadnjoj minuti ublažio Caprari.

Napoli je novu pobjedu upisao na domaćem terenu protiv Parme. Vrlo dobro otvaranje iskoristio je Cavani u trećoj minuti realiziravši jedanaesterac, a Makedonac Pandev povisio je na 2:0. Nadu gostima dao je Parolo pred kraj prvog dijela, ali sve nedoumice oko konačnog pobjednika razriješio je Insigne golom za 3:1.

Fiorentina je također bez puno muke opravdala ulogu favorita protiv gostiju sa Sicilije. Catania je držala "nulu" do 43. minute, a tada se Jovetić četvrtim ovosezonskim golom izdvojio na prvom mjestu liste strijelaca. U nastavku utakmice Luca Toni je golom obilježio povratak u Serie A i osigurao nove bodove Fiorentini.

• Obrisan korisnik17.09.2012. u 14:11
    Pa nemoj toliko plakati, i tvoj klub će jednog dana možda biti prvak.Btw, jesi li stvarno dobro pogledao penal? Na niti jednom portalu ili službenom izvještaju sa utakmice nije spomenuto da je penal krivo dosuđen, ali eto uvijek postoji netko poput tebe koji misli da je najpametniji :)Jesi li možda... [više na forumu]
  • soecc17.09.2012. u 00:34
    Snimi penal za rubentus!! Ahahaha! Morao se održati kontinuitet od jednog penala za đubre u svakoj službenoj tekmi ove sezone... (sa superkupom to je 4...)
    soecc
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 23:21
    To znači da su poraženi, o kakvim neporaženima ti onda pričaš? (arsenal u premiershipu? kakve veze to ima s ostalim natjecanjima, pa ne igraju 11 jednih te istih igrača non stop)
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 23:15