Ivan Dominik • nedjelja, 16.09.2012.

Španjolski grad Granada, kao i istoimeni nogometni klub, ugostio je jednog posrnulog giganta španjolskog nogometa i osvajača Primere iz 1999. godine, Deportivo iz La Corune. U drugom popodnevnom dvoboju Prve španjolske nogometne lige igrali su Osasuna i Mallorca u Pamploni. Poslije 90 minuta žustrih i borbenih utakmica sve su ekipe osvojile po bod ostvarivši tako drugi i treći nedjeljni remi u Primeri...

Granada - Deportivo La Coruna

Dvoboj Granade i Deportiva u četvrtom kolu najjačeg španjolskog nogometnog razreda, otvoren je vrlo napadačkom i otvorenom igrom s obje strane u kojoj su se, iznenađujuće, bolje snašli gosti iz Galicije. Najopasniji igrači obje ekipe bili su najistureniji napadači, Talijan Antonio Floro Flores za Granadu i Španjolac Riki, koji su najčešće stvarali prigode svojim ekipama te upućivali udarce na protivnička vrata.

Međutim, pravih, velikih i stopostotnih šansi nije bilo sve do ulaska u samu završnicu prvog poluvremena. Tada je gruba obrana domaćih ozlijedila Rikija koji je morao izaći iz igre u 39. minuti susreta, a njegova zamjena Nelson Oliveira poentirala je nakon samo približnih 120 sekundi provedenih na travnjaku. Oliveira je šokirao domaće navijače, doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0 te se promovirao u ključnog igrača utakmice.

Nakon odmora na koji je Deportivo odnio minimalnu stečenu prednost iz prvog dijela, igra nije splasnula, ali jest lagana inicijativa gostiju. Granada je prijetila odlično u nekoliko navrata, a jedinu dobru priliku za goste umalo je iskoristio opasni i aktivni Oliveira koji je pogodio prečku. No, promjene rezultata nije bilo, a nakon Oliveirine šanse utakmica je "razvodnjena" žutim kartonima, izmjenama i slabijom igrom oba sastava.

Granada je igrala sve agresivnije i sve grublje što je utakmici kraj bio bliži, ali joj se takav stav na terenu isplatio ulaskom u zadnjih deset minuta. Tada se Antonio Floro Flores našao u izglednoj prilici koju mu je pripremio Jaime Romero te ju je iskoristio na najbolji mogući način izjednačivši rezultat na 1:1 i bacivši domaću publiku u delirij.

Do kraja dvoboja su obje ekipe imale još ponešto prilika kojima su mogle doći i do pobjede, međutim, mreže su ostale u stanju mirovanja. Odlična i vrlo zanimljiva utakmica tako je završila drugim nedjeljnim remijem, nakon sraza Espanyola i Athletica u ranim popodnevnim satima. Granada i Deportivo, pak, podijelili su bodove na zaslužen i ipak u krajnjoj liniji realan način.

Osasuna - Mallorca

U susretu Osasune i Mallorce prvo je poluvrijeme proteklo u lošoj i jedva gledljivoj igri, bez pravih šansi za postizanje pogotka na obje strane. Domaćin iz Pamplone je ipak bio nešto bolji, a najbolje prilike Osasune propustili su Damia, čiji je udarac glavom završio pored vrata Dudua Aouatea, te Oier i Alvaro Cejudo, čije su šuteve na gol Mallorce blokirali gostijući braniči. Stoga je prvi dio susreta završen bez golova, ali uz dva crvena kartona u istoj minuti, po jedan sa svake strane - kod domaćina je "pocrvenio" Joseba Llorente, a kod Otočana Nunes.

Nastavak s deset igrača na terenu u svakoj ekipi bolje je otvorila Osasuna koja je stalno prijetila preko svog najaktivnijeg igrača Alvara Cejuda. Bolja se igra domaćima i isplatila u 69. minuti kada je za vodstvo od 1:0 glavom zabio Enrique Sola na asistenciju Rolanda Lamaha. No, desetak minuta kasnije Osasuna je uhvaćena "na spavanju" nakon što je pokušala smiriti i kontrolirati utakmicu, a za, kako se kasnije pokazalo, konačnih 1:1 pogodio je Mallorcin Tomer Hemed poslije ubačaja Javija Martineza.

• Obrisan korisnik17.09.2012. u 00:20
    Šteta ova utakmica se morala dobiti,nije loše još uvijek smo bez poraza i ispred REALA
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 21:19