1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 16.09.2012, 19:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2500
Suci: Mario Zebec (Cestica), Miro Grgić (Osijek), Goran Loparac (Sladojevci)
Rijeka

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 16.09.2012.

Slaven Belupo doživio je svoj drugi poraz ove sezone, prvi domaći. Nakon Splita, bodove je Farmaceutima uzela Rijeka, i to s dva pogotka u prvom poluvremenu. Strijelci su bili Cesarec, koji je u Koprivnici po prvi puta bio u početnih 11, te Benko, koji je i sam prošle sezone nosio dres Slavena. Konačni je rezultat, već u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, postavio Močinić.

U posljednju utakmicu osmog kola domaćeg prvenstva su Slaven Belupo i Rijeka krenuli u različitim raspoloženjima. Domaćini, iako oslabljeni neigranjem Raka, najboljeg strijelca Kluba, zbog do sad osvojenih 18 bodova imali su pravo na titulu favorita, a zanimanje nogometne javnosti svakako je izazvala i najava da će prve minute dobiti novopridošli Barić, igrač s dvogodišnjim iskustvom u belgijskom Gentu.

Riječanima pak je na leđima bio veliki teret, jer su unatoč mnogo potrošenog novca u prijelaznom razdoblju, u prvenstvu ostvarili skromni učinak od devet bodova. Elvis Scoria u Koprivnici nije mogao računati na Mujanovića, bivšeg Farmaceuta, no ipak je izrazio nadu u pozitivan ishod nogometnog duela.

U susret Koprivničani kreću u sebi neuobičajenoj formaciji za domaće susrete, 3-5-2, a Ferenčina je u igru poslao i Barića među prvih 11. I Scoria je imao debitanta, bio je to Cesarec, koji je tek nedavno pristigao u Rijeku i dosad nije bio u početnoj postavi.

U prvih desetak minuta bez zanimljivijih akcija pred domaćim golom, dok je pred gostujućim bilo prometa, a u prilici je bio Vugrinec, no prebacio je vrata Rijeke. Gostujućim nogometašima trebalo je međutim vremena za zagrijavanje, a kad su stigli na radnu temperaturu, i Rodić je imao posla. Mreža se trese već u 13. minuti, ali je Benko bio u zaleđu, a njegovu grešku popravlja Cesarec, koji je iskoristio asistenciju Čuline te postigao pogodak u 17. minuti.

Nakon 0:1 čini se da zaostatak domaće ne brine previše, pa nakon još jedne akcije na Vugrinca, igra gubi na zanimljivosti te je petnaestak minuta trebalo čekati na bilo kakvu opasniju akciju. Domaćini potom međutim opet dižu tempo, ali su njihove prilike daleko od izglednih, što im se osvetilo u minuti sudačke nadoknade.

Brezovec je ispucao loptu iz kornera, ona se odbija od igrača u petercu Slavena, vraća se do Brezovca, a on je odmah šalje nazad, ravno na Benka, koji je usmjerava u mrežu domaćih. Rijeka tako na odmor odlazi s 2:0, ali i saznanjem da je odradila najboljih 45 minuta ove sezone.

U nastavak susreta Koprivničani ulaze s dvije promjene, a do smanjenja rezultata nije trebalo dugo čekati. Već u 49. minuti je 1:2, kad je slobodni udarac sjajno iskoristio Vugrinec za svoj četvrti pogodak ove sezone, ukupno 132. u HNL-u. Odmah Slaven traži izjednačenje, a na mukama je vratar Rijeke Lisjak, no uspijeva ukrotiti lopte Glavice i Čanađije.

Slijedi još jedan slobodni udarac domaćih, ali lopta kapetana Marasa nije bila dobro usmjerena da bi njegovim suigračima pružila priliku za gol, a sjajnu šansu imao je i Glavica, koji iskosa loptu šalje pored gola Rijeke. Slobodnjak je imala i Rijeka, ali Kreilach nije ozbiljno zaprijetio, a njegovi su suigrači počeli odugovlačiti s prekidima, pošto im je odgovarao rezultat.

U to su se uklopili i domaći, koji su opasniju priliku složili tek u završnici, ali Šaban nije bio dovoljno visok u skoku da iskoristi loptu koju je centrirao kapetan Farmaceuta. Pokušali su još i Bušić te Vugrinec, no umjesto da domaći izjednače, gosti su povećali razliku.

Opet je sudačka nadoknada bila dobra za goste. Močinić je pobjegao čuvarima i zabio pored nespremnog Rodića za konačnih 1:3 i veliku pobjedu riječkog sastava.

• ž n se kva17.09.2012. u 17:11
    Bravo za Rijeku. Nepredvidivi kao i uvijek. U dosadašnjem dijelu sezone je bio slab napadački učinak, ali se nadam da je sad špina procurila. Ajmo dečki sljedeće kolo skinut i Dinamo.
    ž n se kva
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 16:51
    lol, šta ti pričaš? kada su to suci Slavena gurali?jučer je bila zaslužena pobjeda Rijeke, makar po meni je utakmica bila sveukupno gledajući izjednačena (u prvom poluvremenu odlična Rijeka, zabila 2 gola, dok u drugom poluvremenu, dobra igra Slavena i nekoliko zapucanih zicera, osobito oni glavom... [više na forumu]