Torino
Torino 0:2 Inter
Inter

Igor Šestak • nedjelja, 16.09.2012.

Posljednju utakmicu trećeg kola Serie A na Olimpijskom stadionu u Torinu odigrali su Torino i Inter. Pogocima Milita u prvom i Cassana u drugom poluvremenu do tri boda su stigli gosti iz Milana i tom pobjedom skočili na peto mjesto prvenstvene ljestvice. Torino je u drugom poluvremenu promašio nekoliko odličnih prilika te može žaliti što iz ovog dvoboja nije izašao s barem jednim bodom.

Torino je utakmicu s Interom dočekao s četiri osvojena boda u prve dvije utakmice, ali na tablici ima tri boda jer je u sezonu ušao s jednim kaznenim bodom. Domaći trener Ventura se bez obzira na snagu protivnika odlučio za formaciju 4-4-2, s Bianchijem i Sgrignom u napadu. Inter je u prvom kolu pobijedio Pescaru, a onda doživio neugodan poraz u derbiju s Romom. Trener Stramaccioni pomalo je iznenadio s postavom za ovu utakmicu.

Odlučio se za formaciju 4-4-1-1 u kojoj je istureni napadač bio Milito, a iza njega igrao Sneijder. Najveće iznenađenje bilo je postavljanje 21-godišnjeg brazilskog stopera Juana, koji je prvi put u Serie A zaigrao od prve minute. Na klupi su ostali Silvestre i Samuel, a društvo im je pravio i mladi hrvatski napadač Marko Livaja.

Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo previše zbivanja na travnjaku Olimpijskog stadiona u Torinu, ali je Interu ipak donijelo vodstvo. Nakon početnog ispitivanja snaga za 1:0 je zabio Milito u 13. minuti. U toj su situaciji nekoliko puta loše reagirali domaći braniči, lopta se odbijala ispred kaznenog prostora, a onda je došla do Argentinca koji je snažno pucao i pogodio desni kut vratara Gilleta.

Jedini opasniji napad domaćih u prvom dijelu dogodio se minutu nakon Interovog pogotka, ali put do mreže nisu uspjeli pronaći Scrigna i Ogbonna. Inter je u prvih 45 minuta još prijetio preko Sneijdera u 26. minuti, ali je njegov slobodni udarac obranio Gillet, baš kao i pokušaj Milita u 41. minuti.

U nastavku su momčadi prikazale puno dinamičniji i atraktivniji nogomet. Prvo je u 52. minuti opasno, ali zamalo neprecizno pucao Sneijder. Deset minuta kasnije Bianchi je na rubu kaznenog prostora primio loptu i pucao iz okreta pored Ranocchije, ali je obranio Handanović. Još bolju priliku isti je igrač imao tri minute kasnije, kada ga je nakon odlične kontre uposlio Meggiorini. Napadač je s linije peterca pucao iz voleja, ali je lopta pogodila Handanovića u nogu. U nastavku napada pokušao je i Meggiorini, ali je iz dobre situacije promašio vrata.

Torino je u nastavku bio vrlo opasan i stvarao je dosta problema Interovoj obrani. Činilo se kako su domaći puno bliži izjednačenju, nego gosti povećanju vodstva, ali u 83. minuti je drugi gol za Inter postigao Cassano. Novi član Interove svlačionice ušao je u igru umjesto Sneijdera u 66. minuti, a 17 minuta kasnije je iskoristio prizemni ubačaj još jedne zamjene, Rickyja Alvareza, i smireno pogodio mrežu Torina.

Taj je pogodak šokirao domaće koji se do kraja susreta od tog šoka nisu uspjeli oporaviti niti ozbiljnije zaprijetiti Handanoviću. Sa šest osvojenih bodova Inter je nakon tri kola peti klub Serie A, dok je Torino trenutno deveti.

• Obrisan korisnik19.09.2012. u 02:43
    Ja navijam za Torino a mislim da ceju konacno uspit da ostaju u ligu, mozda i nesto bolje... FORZA TORO!
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 12:07
    Veliki sam navijač Intera i drago mi je da su ove sezone puno bolje posloženi nego zadnje dvije sezone. Međutim to ni dalje nije dovoljno za borit se za naslov s Juventusom ali mislim da mogu bit drugi u prvenstvu.. Što se tiče kadra tu ima igrača iz prve postave koji stvarno nisu kvaliteta za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 08:12
    Strašno na šta je došla ova talijanska liga prije 10 godina se 6 klubova, više-manje podjednako bori za scudetto, a u polufinalu Lige prvaka 3 talijanska kluba, a danas se tresu od Rusa i Ukrajinaca (uz dužno štovanje, ne omalovažavam).Neka plate Kaisera Franza da ih dovede u red malo
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 07:43
    Prvo, Roma nije do prije 2 sezone uspila otkinuti bod na Meazzi godinama, tako da ne znam o kakvom otpisivanju bodova kad Interu dolazi Roma govorite.Drugo Milito je strava igrač, odbija se balun do njega na 22-23 metra, stadion zanijemi, svi znaju šta slijedi.Treće, Inter sa ovakvom obranom i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 02:12
    Da, od WC u JAR-u on više nije onaj Maicon trebali su ga se i lani riješiti mogli su uhvatiti koji milijon više. Hvala Bogu nema više niti Lucia jer je bio kao i Maloča u Hajduku prošle godine uvijek kriv za gol primljen. J. Cesar je legenda s 300 nastupa ali je i njegovo vrime prošlo ali je barem... [više na forumu]