U sudaru favorita Zelina trijumfirala, Trešnjevka teško protiv Splita

Jelena Bagarić • nedjelja, 16.09.2012.

Drugo kolo najelitnijeg ženskog natjecanja u Hrvatskoj donijelo je sraz dvaju favorita koji će, ako nastave s ovakvim igrama, biti izgledni protivnici Podravci i Lokomotivi u Ligi za prvaka. Sesvete i Koka lako su došli do bodova dok je Trešnjevka u teškoj utakmici protiv Splita ipak ostvarila prvu pobjedu u ovoj sezoni. U ogledu dvaju novih prvoligaša Osijek je uvjerljivo slavio..

Fantasyland Samobor - Zelina 23:25 (15:14)

U vatrenoj atmosferi dvorane Bogumil Toni odigrao se derbi lige između Samobora i Zeline. Ogled je bio neizvjestan do samoga kraja kada su rukometašice Zeline pogocima Renate Knježević i Tanje Madžarac došle do važne pobjede u ovom susretu.

Prvi dio susreta pripao je raspoloženim Samoborkama. Golovima Ivane Lovrić i Tee Golubić Lavice već u sedmoj minuti imaju tri pogotka prednosti. Držale su prednost sve do 15. minute kada Knježević postiže pogodak za izjednačenje, a odmah nakon nje i Lea Vukojević za prvo vodstvo Zeline u ovom susretu. Do kraja poluvremena igralo se gol za gol, no koncentrirana je bila Marina Bazzeo pa je u zadnjoj minuti prvog dijela postigla pogodak za vodstvo Samobora prije odlaska na odmor.

Nastavak je donio presliku igre s kraja drugog dijela. Samobor bolje otvora i dolazi do prednosti. No sredinom poluvremena Zelina opet pojačava tempo. U redovima Zeline je osim Knježević raspoložena bila i Ivana Petković koja je i zaslužna za preokret rezultata. Samobor je u drugom dijelu na životu držala Iva Milanović Litre, ali ipak njena raspoloženost nije rezultirala pobjedom. U zadnje četiri minute susreta Samoborke nisu postigle niti jedan pogodak, ali su zato mini serijom koju je pokrenula Petković rukometašice Zeline došle do pobjede u ovom derbiju.

Sesvete Agroproteinka - Dalmatinka 40:27 (19:15)

Sesvete na domaćem terenu nisu imale većih poteškoća protiv gošći iz Ploča. Prvi dio susreta nisu bile tako uvjerljive, ali nastavak je donio lepršavu igru s mnoštvom pogodaka koju igračice Dalmatinke nisu mogle pratiti.

Budući da pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje, trenerica Elena Nemaškalo dala je priliku svim igračicama, pa su se tako sve osim Tee Jakare, koja se ozlijedila, upisale na listu strijelaca u ovoj utakmici. Najučinkovitije kod Sesvećanki bile su Lana Franković s osam i Marija Pejčić sa šest pogodaka.

Kod gošći raspoložene su bile Valentina Blažević i Maja Prusina koje su postigle svaka po sedam pogodaka. Bez obzira na njihovu raspoloženost, Sesvete su bile kvalitenije i iskusnije od mlade ekipe iz Ploča.

Ivanić - Osijek CO 21:28 (10:14)

U srazu dvaju novih prvoligaških ekipa Osijek se bolje snašao i ponio kući zaslužena dva boda. Rezultat je bio neizvjestan do 25.minute prvog dijela, no tad igra Ivanića kreće silaznom putanjom. Osiječanke predvođene Anom Bojić i Anitom Miškić postepeno povećavaju svoju prednost koja je u jednom trenutku iznosila velikih devet razlike (11:20). Trudile su se igračice Hrvoja Feketića smanjiti razliku ali Osječanke su uvjerljivo grabile ka još jednoj pobjedi.

Do kraja susreta Ivanić je ipak smanjio na sedam pogodaka zaostatka. Najzaslužnije za to bile su Martina Čorković koja je u susretu postigla sedam pogodaka, a pratila ju je Lucija Marjančić koja je dodala još četiri. Osječanke Miškić i Bojić postigle su većinu pogodaka za svoju ekipu, čak 16.

Trešnjevka - Split 2010 25:24 (13:12)

Nakon šoka koji su doživjele u Osijeku u prvom kolu, Trešnje su na domaćem terenu tražile pobjedu protiv još jednog novog člana lige, Splita. No, niti to nije išlo glatko. Splićanke predvođene Irenom Džeko nisu dopuštale domaćoj ekipi da se rezultatski odvoji. Ipak, Trešnjevka ima više iskustva u ovakvim utakmicama pa su ipak ostvarile prvu pobjedu u novoj sezoni.

Trešnjevka je bila bolja veći dio prvog poluvremena, točnije do 21.minute kada je semafor pokazivao 13:8 u njihovu korist. Tada Marina Glavan vraća Split u igru. Dvama pogocima smanjuje razliku koja je približila Split na samo jedan pogodak zaostatka. Početak drugog dijela ponovo je pripao Trešnjevci, zabijale su Diana Sabljak i Josipa Tomić ali se igra opet sredinom poluvremena počela raspadati. Kvaliteta je ipak izišla na vidjelo. Od 49.minute igralo se gol za gol pa su tu tako Trešnje ipak smireno došle do prve pobjede.

Zamet - Koka 26:35 (14:16)

Koka je nakon poraza od Samobora u prvom kolu otišla u goste Zametu gdje je ostvarila svoju prvu pobjedu. Koka se od početka nametnula kao favorit, povele su i držale vodstvo veći dio poluvremena. Približile su se Riječanke u 27.minuti kada su preko Anamarije Gugić došle do izjednačenja. No to nije dugo trajalo, Ivana Dežić dvama pogocima vratila je rezultatsku prednost natrag na stranu Koke.

U drugom dijelu igra Zameta se potpuno raspala. Ivana Dežić zabijala je bez većih problema pa se u zapisniku tako našlo čak deset njezinih pogodaka. Uz nju je na vratima stala Simona Hajduk koja je upisala 13 obrana. Kod Zameta istaknula se Mila Toto s postignutih sedam pogodaka.