Ivan Dominik • nedjelja, 16.09.2012.

U danu remija u Prvoj španjolskoj nogometnoj ligi, nedjeljna je večer ipak bila rezervirana za domaćine. Real Sociedad u dvoboju sa Zaragozom te Atletico Madrid u gradskom derbiju protiv Rayo Vallecana bili su sigurni i uspješni te su na svojim stadionima zasluženo ostavili trobod...

Nakon tri remija odigrana tijekom nedjeljnog popodneva u španjolskoj Primeri, odlične utakmice između Espanyola i Athletica iz Bilbaa te potom dvije utakmice u u Pamploni odnosno Granadi, došao je red na pobjede domaćina, koje su lakoćom upisali Baski iz San Sebastiana te Madriđani s Vicente Calderona.

Atletico Madrid - Rayo Vallecano

Madriđani sa Vicente Calderona odličnom su partijom protiv Rayo Vallecana prekinuli niz od četiri gostujuće pobjede momaka iz Vallecasa. Od samog starta utakmice Atletico je bio bolji te je konstantno prijetio golu Gimeneza, ponajviše preko prve zvijezde ekipe, Kolumbijca Radamela Falcaa i Turčina Arde Turana. No, Los Colchonerosi nisu uspjeli zabiti sve do 29. minute, a tada nije poentirao niti jedan od najaktivnijih igrača domaćih, već je Mario Suarez proslijedio dodavanje Diega Coste u mrežu Raya.

Poslije pogotka Atletica počeo je napadati i gost koji se dosta otvorio, dok su na drugoj strani Falcao i Arda i dalje nastavili "maltretirati" i "terorizirati" vrata Raya, potonji najčešće udarcima s distance. Međutim, niti u jednoj mreži se lopta nije zakoprcala do kraja prvog dijela pa su ekipe na pauzu otišle rezultatom 1:0 za nogometaše u crveno-bijelim dresovima.

Odmah početkom nastavka, nakon samo četiri minute igre, uslijedio je raspad gostujućeg sastava. Prvo je prednost domaćih udvostručio Koke na drugu asistenciju utakmice za Diega Costu, a odmah potom, praktički u sljedećem napadu, Juanfran je dodao Ardi Turanu, koji je napokon, nakon bezbroj pokušaja, uspio matirati Gimeneza i postaviti rezultat 3:0 za Atletico Madrid. No, domaći ni tu nisu stali te su do ulaska u zadnjih pola sata dvoboja zabili i četvrti zgoditak - egzekutor iz penala bio je Falcao.

Ponovno je nakon pogotka Atletico umrtvio utakmicu i počeo je kontrolirati, dok je Rayo Vallecano nešto odlučnije krenuo u napad. Rezultat toga je bila pogođena prečka od strane Lea Carrilha, koji je uputio udarac glavom. Nakon toga Rayo je razvio predominantnu igru od koje se opušteni Atletico nije mogao spasiti pa je u vrlo kratkom razmaku vremena gostujući sastav zabio dva gola. Oba puta je strijelac bio Crnogorac Andrija Delibašić, a nedugo nakon njega je za šokantnih 4:3 zabio u drugom poluvremenu vrlo opasni Carrilho. No, tu se golijada zaustavila i Atletico je ipak izvojevao pobjedu te ga veliko opuštanje pred kraj susreta nije stajalo troboda.

Real Sociedad - Real Zaragoza

Mnogo bolje od domaćina nogometaši Zaragoze ušli su u dvoboj s Baskima, a momcima u ekipi Philippea Montaniera trebalo je cijelo jedno poluvrijeme da se trgne. No, iako je Zaragoza često prijetila, pogotovo preko svog najopasnijeg igrača Heldera Postige, domaći je sastav uspio proći bez primljena pogotka u prvih 45 minuta te se na odmor otišlo čistih mreža.

No, na stadionu Anoeta u San Sebastianu puno je bolje nastavak otvorila ekipa Real Sociedada, koja se konačno probudila iz "hibernacije". Utakmicu je otvorio gol Iniga Martineza u ranoj fazi drugog dijela za koji mu je asistirao sjajni mladi Meksikanac i bivši igrač londonskog Arsenala, Carlos Vela. Međutim, ni tu nije bio kraj boljoj igri domaćih u nastavku, u kojem je Zaragoza neshvatljivo potpuno nestala.

Pola sata prije kraja dvoboja Real Sociedad je udvostručio vodstvo zahvaljujući realiziranom jedanaestercu Carlosa Vele, koji se prometnuo u prvo ime susreta. Do kraja dvoboja velikih prigoda i uzbuđenja, a ni golova nije bilo, iako je nakon nekog vremena Zaragoza opet preuzela inicijativu. Postiga je bio sjajan, no, domaćin je do posljednjeg sučeva zvižduka uspio iskontrolirati dvoboj, kao i motiviranog Portugalca, te je uspio privesti ogled kraju svojim slavljem uz 2:0.

• Obrisan korisnik17.09.2012. u 23:59
    A nisam ni ovo u životu vidio da 4:0 ozbiljna momčad kompromitira u sedam minuta od 82. pa nadalje. A mislim se jesam glup šta nisam hendikep odigra.
  • Obrisan korisnik17.09.2012. u 12:00