Ostali sportovi

Odbojkaši Centrometala pobjednici osmog tradicionalnog Trofeja Nedelišća

Sportnet • ponedjeljak, 17.09.2012.

Momčad Centrometala, hrvatskih odbojkaških prvoligaša, ugostila je ovog vikenda strane momčadi, kao i OK Sisak, te odigrala još jedan Trofej Nedelišća. U finalu su se susrela dva hrvatska kluba, a Centrometal je slavio s 3:0.

Polufinalni susreti
OKM Centrometal – HOK Domaljevac (BIH) 3:1 (26:24, 25:20, 15:25, 25:19)

Odbojkaši iz Bosanske Posavine pokazali su jakim protivnikom za međimurski sastav. Cijeli prvi set momčadi su se izmjenjivale u vodstvu da bi završilo 26:24 za domaćina. Sredinom drugog seta Centrometal se rezultatski odvaja što zadržava za siguran završetak sa 25:20. U trećem setu nakon par zamjena u domaćem sastavu gosti su bili dominantni, te lagano smanjili na 1:2. Nakon toga vraćena je početna postava domaćina koja uvjerljivo osvaja četvrti set sa 25:19.

OK Sisak – OK Sip Šempeter (Slovenija) 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:19)

U prvom setu mlada slovenska momčad vodila je sa 21:20, ali nakon toga stala i izgubila set sa 25:22. Slično i u drugom setu kad je bilo 19:19, pa završilo 25:20 za Sisak. Treći set pak je Sisak propustio vodstvo od 23:21. Ipak četvrti set nije bio neizvjestan. Siščani su vodili od početka do kraja za konačnih 25:19.

Utakmica za 3. mjesto
HOK Domaljevac – OK Sip Šempeter 3:0 (25:23, 25:14, 25:16)

Tek prvi set donio je izjednačenu igru gdje je Domaljevac na kraju slavio sa 25:23. Nakon toga Slovenci više nisu mogli parirati, te su oba seta lagano otišla na stranu Posavljaka sa 25:14 i 25:16.

Finalna utakmica
OKM Centrometal – OK Sisak 3:0 (25:19, 25:22, 25:18)

Susret dva hrvatska prvoligaša uvjerljivo je pripao domaćem Centrometalu. Sredinom prvog seta črečanska momčad otišla je na šest razlike koje je rutinski sačuvala do kraja seta za 25:19. Drugi set dugo je vodio Sisak, na drugom odmoru imao je 16:14. Nakon njega Centrometal okreće sa 17:16, kasnije razlika odlazi na tri poena i tako do konačnih 25:22. I u trećem setu vodio je Sisak 12:10. Nakon toga preokret i lagano osvajanje seta Centrometala sa 25:18.

Centrometal je većinu turnira odigrao sa Gotalom na mjestu tehničara, Križanovićem kao korektorom, primačima Tomicom Posavcem i Kurtešom, srednjacima Palinkašem i Marinom Posavcem, te mladim liberom Vukom. U momčadi su još bili Puđa, Makarov, David, Todorović i Harambašić. Zbog ozljede je izostao Kovač, a opravdano je odsutan bio i libero Petran, oba igrača početne postave črečanskog kluba.

Nakon turnira predsjednik Općinskog vijeća Nedelišća Željko Kacun kao predstavnik pokrovitelja turnira svim momčadima podijelio je pehare.

Time Centrometal u pet pripremnih utakmica ima isti broj pobjeda. Narednog tjedna očekuju ih još jače provjere sa dva iznimno jaka slovenska prvoligaša. U srijedu u Nedelišće dolazi Panvita-Galex iz Murske Sobote, a u subotu Centrometal ide u Maribor.