Erceg: "Nisam planirao, u sekundi mi je došlo uputiti takav šut"

Josip Tolić • utorak, 18.09.2012.

Napadač Splita Ante Erceg nakon sjajnog pogotka za momčad Tonćija Bašića kojom je započeo golijadu u prvenstvenom ogledu protiv Zadra prošlu subotu izjavio je da njegov lob-udarac nije bio planiran, već je reakcija došla neplanirano. Jedva je čekao ući u igru i samo dvije minute nakon toga nagovijestio pobjedu svoje momčadi.

O pogotku Ante Ercega u subotnjem ogledu osmog kola MAXtv Prve lige između Splita i Zadra, koji je pripao Crvenima rezultatom 3:1, još će se dugo pričati. Domaći napadač u sjajnom je slalomu nanizao dvojicu zadarskih igrača te uputio lob s 20-ak metara koji je Tomo Gluić samo pogledom mogao ispratiti u mrežu.

"Ne, ništa nisam planirao. U sekundi mi je došlo da uputim takav šut, da lobom iznenadim golmana. Govore mi oni koji su gledali utakmicu da je gol prelijep, još nisam pogledao snimku", govorio je u nedjelju strijelac jednog od najljepših pogodaka ove sezone.

Erceg je zabio vodeći pogodak na utakmici samo dvije minute nakon što je ušao u igru umjesto Dražena Bagarića. "Bio sam željan lopte i jedva sam čekao ući. Ja i inače uvijek dajem sve od sebe. Ovoga puta su Belle i Bagarić bili u prednosti, a ja sam priliku dočekao s klupe."

Splitovce u sljedećem kolu očekuje ogled protiv "fenjeraša" Zagreba u Kranjčevićevoj koji se digao nakon remija u Puli, a napadač Crvenih zna da to neće biti lagana zadaća. "Istina. S novim trenerom Lukom Bonačićem oni su remizirali protiv Istre u Puli. Ali, mislim da mi imamo kvalitetu i da smo nakon Dinama najjača momčad u ligi", istaknuo je 22-godišnjak koji je karijeru započeo u Splitu prije četiri godine, potom kratko vrijeme boravio u sinjskom Junaku, ali se vratio na Park mladeži.