MAXtv Prva liga, 9. kolo, 22.09.2012, 15:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Igor Pristovnik (Zagreb), Ivica Modrić (Zagreb), Krunoslav Ambrinac (Zagreb), Bruno Marić (Daruvar)
Osijek
Osijek
Ivan Ibriks 77'
1:0(0:0) Cibalia
Cibalia

Josip Piršljin • subota, 22.09.2012.

U prvoj utakmici subotnjeg programa MAXtv Prve lige Osijek je došao do minimalne pobjede nad rivalom Cibalijom. Na Gradskom vrtu Vinkovčani su se dobro branili sve do 77. minute, no tada je pogotkom sva tri boda bijelo-plavima osigurao Ivan Ibriks.

Marko Terzić
50'
9
Ivan Koledić
63'
8
Jakov Puljić
70'
Željko Kopić

Osijek i Cibalia su svoj međusobni susret započeli kao susjedi na prvenstvenoj tablici. Osječani su pritom bili u boljoj poziciji jer su imali tri boda više, a u početnih osam kola upisali su samo jedan poraz. No, za pobjedu nisu znali u zadnjih četiri susreta, te su protiv Vinkovčana igrači Stanka Mršića htjeli osvojiti "puni plijen".

Nebeskoplavi su na uvijek teško gostovanje u Osijek došli u pozitivnom raspoloženju pošto su konačno zaredali s dobrim rezultatima nakon izuzetno lošeg starta u sezonu. Cibalia je u zadnja dva kola uzela šest bodova i uspjela se izvući iz zone ispadanja, a na Gradskom vrtu je bila u potrazi za 13. pobjedom protiv najvećeg rivala u domaćem prvenstvu.

Domaći je sastav u skladu s očekivanjima agresivnije ušao u utakmicu, a već u drugoj minuti mogao je doći do početne prednosti. Nakon izvedenog udarca iz kuta lopta je ubačena u sredinu šesnaesterca gdje se našao Ivo Smoje, no nije na pravi način uspio reagirati.

Slika 1 od 1.

Blizu gola bijelo-plavi su bili i u osmoj minuti. Slobodan udarac iz dobre pozicije na nekih dvadesetak metara izveo je Antonio Perošević i pogodio vratnicu. Nakon toga igra se malo smirila pošto su se gosti bolje postavili na terenu, a zaprijetili su u 28. minuti kada je Petar Mišić s ruba kaznenog prostora pucao prema protivničkom golu, no pogotku se ispriječila stativa.

Što se prvo poluvrijeme bližilo kraju, Osječani su sve više pritiskali. Najprije je Zoran Kvržić mogao bolje reagirati nakon što je prošao po desnoj strani, a potom su domaći odigrali zaista lijepu akciju čiju završnicu u pogodak nije uspio pretvoriti Perošević jer je bio neprecizan. Unatoč boljoj igri Osijek nije uspio postići pogodak u prvom dijelu.

Mršićevi prvotimci su i u nastavku utakmice uglavnom napadali i tražili put do mreže. Dobre su prilike imali Ivan Ibriks i Matija Mišić, no u oba je navrata dobro na vratima reagirao Cibalijin čuvar mreže Michael Paradžiković.

Jednu od rijetkih prilika u drugom poluvremenu Cibalia je imala u 73. minuti kada je Marko Terzić pucao glavom poslije kornera, ali Osijek spašava Ivan Vargić. Uzvratili su domaći četiri minute kasnije kada su uspjeli doći do pogotka. Ibriks je prihvatio loptu u kaznenom prostoru koju je digao Perošević, te odmjerenim udarcem pogodio desni kut Paradžikovića. Do kraja je mogao zabiti još Perošević kada je pogriješila vinkovačka obrana, ali loše je pucao i susret je završen rezultatom 1:0.

• Obrisan korisnik22.09.2012. u 22:34
    gangrena samo ću ti reći DA SAM ULTRAS UBIO BI SE, UBIO BI SE, UBIO BI SE... čobani mazite si govnima djecu pri rođenju , a sad adio tko zna gdje i tko zna kad
  • gangrena22.09.2012. u 22:30
    hahaha iskompleksirani osječani ajd odite na net hr ovakve komentare pisati, cijela hrvatska vam se smije ne osijeku već osiječanima a što se nogometa tiče koliki vam je dug pa vi ste nelegalno u prvoj hnl
    gangrena
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 18:50
    Baš sam to i ja htio reci...Očajno suđenje, nije zakinuo nijednu ekipu, ali je totalno uništio utakmicu...
  • LazialZD22.09.2012. u 18:47
    Stanko ponovno radi čuda sa Osijekom izgleda da mu paše Slavonski život ;) Osijek mi je oduvik bia simpatičan pogotovo sada kad je kapetan broda Zadranin :D