Cole popravio Chelseajev slab dan, Fulham dohvatio treću pobjedu

Ante Zovko • subota, 22.09.2012.

Europski prvak Chelsea nije se iskazao pred svojim navijačima nakon remija s Juventusom u Ligi prvaka. Otpor Stoke Cityja u završnici susreta slomio je Ashley Cole. Fulham je kod Wigana osigurao, barem privremeno treću poziciju, dok je Southampton prvi put od povratka u Premier ligu osjetio slast pobjede.

Stoke City se po tko zna koji put pokazao kao tvrd orah i za najbolje momčadi Premier lige, a na Stamford Bridgeu bio je blizu senzacije. Na kraju je presudila individualna kvaliteta Chelseajevih veznjaka koji su u sjajnoj akciji izbacili Ashleyja Colea.

Bluesi su, očekivano, odmah preuzeli inicijativu, ali na poluvremenu Stoke je imao više razloga za žaljenje. Naime, Walters je glavom pronašao prečku poslije ubacivanja Whelana iz slobodnig udarca. Pritisnuli su domaći u završnici prvog dijela, ali ni Torres ni kreativna linija iza njega nisu uspjeli ništa iskombinirati.

Pokušavao je dvaput Oscar u drugom poluvremenu, jednom mu je Begović obranio, drugi ga je put svladao, ali bio neprecizan.

A kad već nije išlo ofenzivcima, na scenu je stupio Cole. Chelseajevi igrači odigrali su nekoliko lijepih dodavanja, a Mata petom asistira engleskom reprezentativcu koji pogađa iz blizine u 85. minuti.

Kao što je i natuknuo menadžer Jol u petak, Mladen Petrić zauzeo je mjesto na klupi na početku susreta u Wiganu koji su gosti dobili 2:1. Nizozemac je na kraju napravio tek dvije zamjene čuvajući raspoloženi sastav na terenu koji je izborio treću pobjedu za četvrtu poziciju.

Momčadima je trebalo dvadesetak minuta da uhvate radnu temperaturu, a onda krenuo "vatromet" prilika. Beausejour izbija s linije u 20. minuti, Berbatov uzvraća s dva svoja pokušaja, a u 31. londonski napadački dvojac iskombinirao je prvi pogodak.

Rodallega je glavom pogodio gornji kut poslije sjajnog ubačaja Bugarina. Gomez je bio blizu izjednačenja u 38. natrčavši na povratnu loptu, no pogodio je prečku.

Gomez je u 47. minuti uspio pogoditi mrežu, ali je bio u zaleđu kad mu je Watson proslijedio loptu. Boselli ne koristi sjajnu priliku poslije kontre u 66. kad je Schwarzeru ispala lopta.

Duff dvije minute poslije povećava prednost Fulhama iskoristivši koncentriranost domaćih braniča na Ruiza koji mu je uspio dobaciti loptu na rubu šesnaesterca, a Irac ju je spremio u donji kut.

Berbatov je bio nadomak rješenja susreta u 82. kad je Duffovo dodavanje promijenilo smjer i postalo još bolje, ali napadačev prizemni udarac brani Al Habsi bacivši se na vrijeme.

Mogao je to biti skup promašaj s obzirom da je Kone uspio zabiti u 91. iskoristivši konfuziju u gostujućoj obrani poslije McManamanova blokiranog pokušaja, ali nije bilo vremena za potpuni povratak.

Romelu Lukaku protiv Readinga donio je pobjedu West Bromwich Albionu koji se popeo na treću poziciju. Belgijac je prvi put dobio svih 90 minuta i ostavio Reading bez ijednog boda kad mu je Long glavom dodao loptu za prizemni udarac koji je odlučio pobjednika.

Southampton je upisao prvu pobjedu od povratka u Premier ligu, 4:1 protiv Aston Ville na svojem St. Mary'su. Deset minuta prije kraja prvog dijela Bent je zabio za vodstvo gostiju, ali uslijedilo je goropadno izdanje domaćih.

Snažnim udarcem Lambert vraća Svece u igru, a Clyne zabija za 2:1 poslije dodavanja "iz prve" Ramireza. Puncheon se pobrinuo za treći gol uz odbijanje, a Lambert je stavio točku na "i" u sudačkoj nadoknadi.

Kevin Nolan golom u trećoj minuti sudačke nadoknade uspio je slomiti otpor Sunderlanda na Upton Parku i West Hamu donijeti i više nego zasluženi bod.

Steven Fletcher zabio je u devetoj minuti četvrti gol za goste iz četvrtog pokušaja otkad je stigao u momčad, a Čekićari su do kraja ispromašivali svu silu prilika. Maiga je asistirao Nolanu koji konačno uspijeva matirati Mignoleta za bod poslije snažnog pritiska.

• Obrisan korisnik22.09.2012. u 19:43
    koliko ja znam Petric je bio ozljedjen, mozda ga zato nije bilo, a Jol je rekao da ga moze koristiti i u vezi i u napadu, ovisi o protivniku..
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 19:34
    je li to petrić postao 3. napadačka opcija u fulhamu iza berbatova i zamore? mislim da je ipak bolji od zamore
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 19:18
    Ako ništa sviđaju mi se igrači koje je Chelsea doveo, Oscar i Hazard. Dobit će malo više na "ljepoti igre" s njima dvojicom.
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 19:07
    neznam, nebi se baš složio sa tim. siti se samo chelsea prije 2 god kad ih je Ancelotti vodio, kako su krenili sa prva 3 kola gol razlika +14, rugali su se sa svima, a onda kad se prvenstvo lomi oko božića pali na 4.misto. al eto nadam se da zbog prvenstva to ove godine neće biti slučaj... [više na forumu]