Zaragoza i Celta pobjedama otvorili peto kolo

Ante Dubravac • subota, 22.09.2012.

Peto kolo španjolskog nogometnog prvenstva otvorili su nogometaši Real Zaragoze koji su na svom terenu savladali Osasunu dok je Celta bila bolja od Getafea.

Niti nakon pet kola nogometaši Osasune još uvijek ne znaju za svoju prvu pobjedu, a četvrti poraz u sezoni doživjeli su na gostovanju kod Real Zaragoze.

Domaćini teško da su mogli i zamisliti bolji početak utakmice od vodstva već u četvrtoj minuti kada je Victor Rodriguez pronašao Heldera Postigu koji zabija za rano vodstvo Zaragoze.

Međutim taj pogodak nije previše poljuljao samopouzdanje gostiju koji u 29. minuti lijepim udarcem s ruba šesnaesterca izjednačavaju na 1:1. Strijelac je Emiliano Armenteros. I kada su svi gledatelji očekivali posljednji sučev zvižduk asistent kod izjednačujućeg pogotka Timor nespretno reagira te postiže autogol pa Zaragoza na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

Sve nade Osasune u eventualni preokret u vodu su pale u 70. minuti kada je gostujuća obrana neoprezno prekršajem u vlastitom šesnaestercu zaustavila Movillu pa je sudac pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu sigurno je u 3:1 pretvorio Apono.

Do kraja susreta obje momčadi su imale nekoliko prilika, ali rezultatske promijene nije bilo. U idućem kolu Osasuna dočekuje Levante dok će Zaragoza gostovati kod Valencije.

U drugom susretu Celta je na svom stadionu dočekala Getafe. Od samoga početka domaćini su krenuli nešto agresivnije, ali su vrlo teško stvarali prave prilike dok su gosti svoju priliku čekali iz brzih protunapada.

Ako se za prvih 45 minuta može reći da je bilo uspavanka početak drugoga poluvremena protekao je u potpuno drugačijem ritmu. U 57. minuti Augusto Fernandez dovodi domaćine u vodstvo, ali samo dvije minute kasnije stvari na početak vraća Abdelaziz Barrada koji koristi asistenciju Diega Castra.

Nakon desetak minuta zatišja Celta je opet povela. Krohn-Dehli je odličnom loptom pronašao Chu Young Parka kojem nije bilo teško iz blizine donijeti novu radost domaćim navijačima te vrijedna tri boda.

Šesto kolo Celti donosi gostovanje kod Granade dok Getafe dočekuje Mallorcu.