Juventus siguran, Fiorentina u završnici izgubila dva boda

Lovro Štrbinić • subota, 22.09.2012.

Branitelj naslova Juventus bez većih poteškoća upisao je i četvrtu ovosezonsku prvenstvenu pobjedu zahvaljujući pogocima Quagliarelle, a Parma je u susretu obilježenom jedanaestercima u posljednjim trenucima Fiorentini "izbila" dva boda.

U prvoj utakmici četvrtog kola talijanskog nogometnog prvenstva na stadionu Ennio Tardini susreli su se Parma i Fiorentina. Gosti su tražili treću, a domaćini drugu pobjedu ove sezone.

Sudeći po početku susreta bliži ispunjenju cilja bili su nogometaši Fiorentine, koji su nakon 20 minuta igre i poveli. Facundo Roncaglia je zabio za minimalnu prednost gostiju, a bio je to rezultat s kojim se otišlo na odmor, unatoč nekoliko opasnih napada Parme.

U drugom dijelu domaći nogometaši krenuli su još odlučnije po izjednačenje, a veliku priliku imali su u 55. minuti, no Jaime Valdes nije uspio realizirati najstrožu kaznu. Bio je to samo početak kaznenih udaraca na ovoj utakmici.

Naime, u 88. minuti gosti su imali priliku riješiti utakmicu, ali ovaj put je neprecizan s bijele točke bio Stevan Jovetić. Pritom je Aleandro Rosi iz Parme zaradio crveni karton, a samo nekoliko minuta poslije crnogorski reprezentativac imao je dodatan razlog za grižnju savjesti.

U sučevoj nadoknadi ponovno su domaći nogometaši izborili jedanaesterac, ponovno se izvođenja prihvatio Jaime Valdes, ali ovaj put je bio precizan i zabio za konačnih 1:1, odnosno podjelu bodova.

U preostaloj subotnjoj utakmici aktualni prvak Juventus ugostio je Chievo u potrazi za četvrtom pobjedom u isto toliko ovosezonskih prvenstvenih kola. Unatoč velikoj dominaciji domaćina momčad iz Chieva odolijevala je cijelo prvo poluvrijeme, ali u nastavku je došlo do odluke o pobjedniku.

Junak Juventusa ponovno je bio Fabio Quagliarella, baš kao i u utakmici protiv Chelseaja u srijedu. Napadač je prvo zabio za 1:0 u 63. minuti, a potom pet minuta kasnije iskoristio dodavanje Asamoaha i udvostručio prednost. Bio je to ujedno i krajnji ishod ovog susreta, četvrta pobjeda Juventusa i treći poraz Chieva u ovosezonskom izdanju Serije A.