Josip Piršljin • nedjelja, 23.09.2012.

Loša igra Milana na početku sezone nastavila se i u četvrtom kolu Serie A. Rossoneri su gostovali u Udinama gdje su izgubili s 2:1, a ništa bolje nisu prošli niti njihovi sugrađani. Siena je iznenadila Inter, no i dalje je u minusu. Jedinu domaću pobjedu ostvarila je Atalanta, odigrano je tri remija, a susret Cagliarija i Rome je odgođen.

Nakon poraza od Atalante na San Siru, te remija s Anderlechtom u Ligi prvaka, Milan je razočarao svoje navijače i protiv Udinesea. Igrači Massimiliana Allegrija izgubili su s 2:1 i tako pali na 15. poziciju na prvenstvenoj tablici sa samo tri boda iz četiri utakmice.

Crno-bijeli su poveli u 40. minuti kada je Ranegie iskoristio loš izlazak Abbiatija i glavom prebacio loptu u mrežu. Milan je uspio izjednačiti početkom nastavka prekrasnim pogotkom El Shaarawyja koji je s više od 20 metara snažno potegnuo i pogodio mrežu Brkića.

No, deset minuta kasnije Rossonere je u probleme gurnuo Zapata koji je u razmaku od tri minute dobio dva žuta kartona i skrivio jedanaesterac. Precizan je s bijele točke bio Antonio Di Natale i Udinese je uspio zadržati to vodstvo do kraja. Milan je u 82. minuti ostao bez još jednog igrača kada je dva žuta kartona skupio Boateng, a u igru je ušao početkom nastavka.

Poraz je doživio i drugi milanski klub, Inter. Na Giuseppe Meazzi iznenadila je Siena koja se i nakon ove pobjede nalazi na posljednjem mjestu ljestvice, a "minus na računu" smanjili su na jedan bod. Marko Livaja je poslije prvijenca u Europskoj ligi dobio priliku zadnjih pet minuta, ali nije utjecao na konačni rezultat.

Napadi Intera nisu bili ubojiti, Siena se dobro postavila u zadnjoj liniji, a povela je nakon sjajne akcije Calaioa i Vergassole koji su izigrali obranu domaćih. Na 2:0 gostujući sastav je povisio u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je po desnoj strani prošao Sestu i ubacio na peterac gdje se našao Valiani i pogodio mrežu loše postavljenog Handanoviča.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Serie A Sampdoria je očekivala nove bodove protiv Torina, ali na kraju se morala zadovoljiti bodom. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a gosti su poveli u 69. minuti preko Bianchija iz jedanaesterca nakon što je Soriano srušio Cercija. Kazneni udarac dosuđen je i Sampdoriji šest minuta prije kraja, a precizan je za 1:1 bio Pozzi.

Jedinu domaću pobjedu ostvarila je Atalanta koja je na svom terenu ugostila Palermo. Rezultat 0:0 održao se sve do 88. minute, a tada je pitanje pobjednika pogotkom riješio Raimondi. Igor Budan bio je na klupi Palerma, ali nije ulazio u igru.

Zanimljivo je bilo na susretu Bologne i Pescare. Dobru formu potvrdio je Gilardino pogotkom već u osmoj minuti za domaće, a gosti su uspjeli izjednačiti pred kraj prvog poluvremena preko Quintera. Veliku priliku za pobjedu Bologna je imala u 63. minuti kada je isključen vratar Pescare Perin koji je skrivio jedanaesterac. Ipak, nije ga realizirao Diamanti. Ante Vukušić je proveo svih 90 minuta na terenu, ali nije uspio doći do prvog gola u dresu novog kluba.

Utakmicu bez pogodaka gledali su navijači na stadionu Angelo Massimino u Cataniji. Domaći su uspjeli zadržati napade Napolija premda su gotovo čitavu utakmicu igrali bez isključenog Alvareza. Susret Cagliarija i Rome trebao se odigrati bez prisustva publike jer novi stadion nije zadovoljio sigurnosne uvjete, a gradske vlasti odlučile su da se uopće neće igrati.

• Obrisan korisnik23.09.2012. u 23:00
    ronaldo ja nisan reka da su krkic abate i mexes veliki igraci, ni neke legende, ali su to igraci i momcad za realno prvih 5-6 mista u italiji, a ne za 16. milanu triba vrimena i milanu izgleda triba novi trener
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 20:32
    Slažem se.Vrijeme je za nogu u guzicu Allegriju. Utakmice ove sezone pokazuju koliko je taktički glup trener, uopće ne mijenja način igre, ne rotira ništa, ne prilagođava se igračima koje ima, nego samo baca igrače unutra u nadi da će oni nešto postić, a sad nema svemirca kao što je Ibra bio da sve... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 20:08
    2 kluba koja su obiljezila moju mladost :( milan i liverpool izgleda da ove sezone paralelno padaju
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 20:01