Josip Tolić • nedjelja, 23.09.2012.

Kompletirano je peto kolo Premiershipa. U posljednjim trima utakmicama nedjeljnog programa najviše je pažnje privukao dvoboj Manchester Cityja i Arsenala koji je završio bez pobjednika (1:1). Do domaćih su pobjeda, pak, stigli Tottenham i Newcastle protiv QPR-a odnosno Norwich Cityja.

Uz okršaj Liverpoola i Manchester Uniteda na Anfieldu, pozornost brojnih nogometnih zaljubljenika bila je i na Gradskom stadionu u Manchesteru, gdje je City bio domaćin Arsenalu i odigrao utakmicu bez pobjednika (1:1). Bila je to utakmica u kojoj su Topnici dominirali veći dio susreta, ali obrambene greške i dekoncentracija u napadu koštale su ih punog plijena.

Sergio Agüero prvi je testirao nekog od vratara pokušajem u 14. minuti, a onda je uslijedila serija dobrih prilika Arsenala koje su propuštali redom Gervinho, Podolski te Cazorla, čije je dodavanje prema Gervinhu u dobroj poziciji zaustavio Clichy.

Neiskorištene prilike kažnjene su domaćim vodstvom u 40. minuti. Nakon udarca iz kuta vratar gostiju Vito Mannone nije dobro reagirao u izlasku s vrata, na drugoj je vratnici pogrešku dočekao Joleon Lescott i na semaforu je stajalo 1:0. Šok za Wengerove izabranike pokušao je iskoristiti Edin Džeko već u sljedećem napadu, ali Mannone je ovaj put obranom spasio svoja vrata.

U nastavku se igra potpuno rasplamsala i svaka je momčad mogla postići nekoliko golova. Raspoloženi Agüero prijetio je čak triput, a na drugoj strani Gervinho i Cazorla pokušali su se upisati u strijelce, ali nije bilo pomaka rezultata.

Sve do 82. minute, kada se za gol pobrinuo - branič. Laurent Koscielny sjajnim je udarcem u gornji kut vratio stvari na početak i donio zasluženo izjednačenje koje je samo dvije minute potom mogao poništiti Agüero udarcem nakon pokušaja škaricama Kompanyja, no promašio je okvir. Jednake je (ne)sreće bio i neprirodni napadač Gervinho koji je u 90. minuti u solo-akciji napravio sve dobro osim završnog udarca. Podjela bodova ipak je, čini se, najpravedniji ishod okršaja u domu engleskog prvaka.

Do teške, ali zaslužene pobjede stigao je Tottenham na White Hart Laneu protiv Queens Park Rangersa. Gosti su hrabro ušli u utakmicu i stvorili nekoliko dobrih prilika u uvodnom dijelu utakmice, što im se isplatilo u 33. minuti. Faurlin je s ruba šesnaesterca proigrao Bobbyja Zamoru, bivšeg napadača Spursa, koji je iz okreta doveo QPR u vodstvo.

Momčad Andréa Villasa-Boasa nakon predaha je izašla kao neka druga momčad i ubrzo preokrenula rezultat. Na isteku sat vremena igre udarac iz kuta bio je koban za goste; Caulker je glavom vratio loptu ispred gola, gdje ju je Faurlin leđima skrenuo u vlastitu mrežu. Za potpuni delirij na tribina već u sljedećem napadu pobrinuo se Jermaine Defoe, pospremivši odbijanac od grede koji je uputio Gareth Bale. Domaćini su do kraja uspjeli sačuvati vodstvo i došli do druge pobjede (zaredom) u prvenstvu.

U ranije odigranoj utakmici Newcastle United na svom je travnjaku došao do minimalne pobjede nad Norwich Cityjem, prve nakon četiri utakmice. Trenutak odluke dogodio se u 19. minuti. Hatem Ben Arfa uzeo je loptu na sredini terena, poslao je prema naprijed gdje je Demba Ba u dva lijepa dodira izbacio gostujuću obranu i doveo Svrake do prednosti.

Domaćin je na samom kraju prvog poluvremena mogao udvostručiti vodstvo iz jedanaesterca koji je izborio Williamson. Loptu je primio Papiss Cissé i pobrinuo se za promašaj kakav se rijetko viđa - lopta je otišla "nebu pod oblake". Srećom po sastav sa St. James' Parka, on ih nije koštao troboda u utakmici zahvaljujući pametnom izdanju u nastavku protiv Kanarinaca koji i dalje ne znaju za pobjedu.

• Obrisan korisnik24.09.2012. u 01:35
    Realno Arsenal je bio bolji. Ima li su citavu utakmicu veci posjed lopte protiv Man Citya u gostima, onaj Gervinho nas je zajebo par puta al nema veze. Sve u svemu ODLIČNA utakmica, mi smo još bez poraza. GO ARSENAL !!!!!!!!!!!!!
  • Obrisan korisnik24.09.2012. u 01:16
    QPR probudite se
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 22:29
    bravo topnici..jako dobra tekma i na kraju realno zaslužen bod..moj Gervinho,šta si sve promašio :D
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 19:45
    kakva šteta za Arsenal :/ city je dominirao cca polovicu drugog poluvremena, ali mislim da pobjeda Arsenala ne bi bila nezaslužena. ali nema veze, i dalje neporaženi ove sezone! :)