Borna Rupnik • nedjelja, 23.09.2012.

U utakmicama šesnaestine finala Ukrajinskog nogometnog kupa strijelci su bili hrvatski reprezentativci Darijo Srna i Nikola Kalinić, koji su slavili pobjede svojih momčadi...

Šahtar iz Donecka i kijevski Dynamo, najveći ukrajinski rivali, snage su morali odmjeriti i u šesnaestini finala domaćeg kupa. Prolaz je izborio sastav trenera Lucescua, koji je slavio rezultatom 4:1.

Srna potvrđuje mjesto u povijesti kluba

Darijo Srna odigrao je protiv Dynama svoju 348. utakmicu za Šahtar u svim natjecanjima, 221 u prvenstvu Ukrajine, 32 u domaćem Kupu, sedam u Superkupu i 88 u europskim kupovima. Time je stigao na treće mjesto vječne ljestvice: više nastupa za Šahtar od Srne imaju samo Mihajlo Sokolowski (485) i Serhij Jaščenko (445).

Domaćini su poveli preko Adriana u 22. minuti, ali ubrzo je izjednačio Taiwo. No, Teixeira je vratio prednost Šahtaru nedugo prije odmora, a u 76. i 83. minuti pobjedu su zapečatili Fernandinho i kapetan, hrvatski reprezentativac Darijo Srna, iz slobodnog udarca.

Srna je odigrao svih 90 minuta, a Eduardo da Silva ušao je u igru u 79. minuti, umjesto strijelca Teixeira.

Ognjen Vukojević igrao je do 74. minute, a Niko Kranjčar cijeli je susret proveo na klupi za pričuve.

Dnipro iz Dnipropetrovska gostovao je kod Žemčužjne Jalte, a jedini je strijelac na utakmici, u 15. minuti, bio hrvatski napadač Nikola Kalinić.

• Obrisan korisnik24.09.2012. u 16:03
    Gledala sam tu utakmicu i definitivno Shakhtar sa ovim Brazilcima u napadu ima pravo nadati se prolazu dalje, rasturili su Dynamo, pogotovo u drugom poluvremenu. Naš Dinamo definitivno treba tražiti svoju šansu protiv njih jer se ovi još očito nisu digli u formi.
  • ivos24.09.2012. u 08:01
    Kakve veze ime jesu li jači od Milana? Uopće nisu u istoj skupini, već u skupini zajedno s Chelseom i Juventusom.
    ivos
  • Obrisan korisnik24.09.2012. u 01:40
    Dobra ekipa,dobar trener,odlicni navijaci i fantastican stadion.Dovoljno da se prodje grupa LP.Mislim da su jaci od Milana ove godine i da imaju realne sanse za prolaz dalje.
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 23:17
    kolko god slabi bili opet su jaci od milana
  • Obrisan korisnik23.09.2012. u 20:55
    neznam bas da su u stanju proc skupinu lige prvaka preslabi su oni za neki ozbiljan nogomet