U pobjedama gostujućih ekipa Zamet šokirao Zelinu

Jelena Bagarić • nedjelja, 23.09.2012.

Najjače natjecanje ženskog rukometa se već u trećem kolu počelo lagano zahuktavati. Iako se mislilo da će Zelina nakon pobjede nad Samoborom gaziti sve pred sobom, u subotu su na domaćem terenu posrnule protiv riječkog Zameta. Sesvete su bez većih problema uzele bodove u Osijeku dok su Samobor i Trešnjevka sličnim rezultatima također upisali nove pobjede protiv Dalmatinke, odnosno Umaga. Treće kolo će se kompletirate u nedjelju kada igraju Split i Ivanić.

Zelina - Zamet 24:25 (13:15)

Još u petak odigrala se utakmica između Zeline i Zameta. Nakon što je Zamet doživio težak poraz od Koke na domaćem terenu, očekivalo se da će za Zelinu ova utakmica bili lak zalogaj. No, motivirane i borbene igračice Zameta priuštile su nam već u trećem kolu malo iznenađenje.

Počelo je dobro za Zelinu, Ivana Petković raspoložena kao i uvijek, postizala je pogotke bez većih problema pa je tako u devetoj minuti bilo plus dva za domaće. Držao se takav rezultat sve do 15. minute kada Tea Bunić postiže pogodak za izjednačenje. Rezultat nije poljuljao domaće pa su golovima Mije Stipić i Anamarije Pavičić ponovo došle u vodstvo. Međutim, Riječanke se nisu predale, prvo su povele u 23. minuti nakon čega se igralo gol za gol do 28.minute kada dvama golovima Ćamile Mičijević i Ivane Vuković dolaze u vodstvo s kojim su otišle na odmor.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao gošćama iz Rijeke. Mila Toto u 41. minuti postiže pogodak za velikih plus pet. Igra u drugom dijelu svela se na lov na rezultat. Rukometašice Zeline pokušavale su do samoga kraja stići rezultat što su i na kraju uspjele. U 60. minuti Martina Vulić postiže pogodak za izjedačenje. Ali sreća nije dugo trajala, rukometašicama Zameta ostalo je dovoljno vremena da postignu još jedan zgoditak. Pošlo je to za rukom Tini Gavranić koja je posljednjim pogotkom donijela pobjedu svojoj ekipi.

Ovoj teškoj borbi doprinijele su golmanice s obje strane terena. Kod Zeline je to bila Antonia Jukić s dvanaest obrana, dok je u redovima Zameta Nikolina Račić upisala trinaest obrana. Što se igračkog kadra tiče najbolje kod Zeline bile su Petković i Stipić, dok je to kod Zameta bila Tea Bunić

Osijek CO - Sesvete Agroproteinka 21:26 (11:16)

Sesvete su na gostovanju u Osijeku upisale još jednu pobjedu. Nije od početka sve teklo glatko, ali su Sesvećanke ipak već na poluvremenu imale značajnu prednost koju su do kraja susreta uspješno održavale

Osijek je bolje otvorio susret. Dvama pogocima Eme Blažeković u 11. minuti dolaze u vodstvo. Igralo se gol za gol sve do 17. minute kada golovima Nemaškalo i Jakare Sesvete dolaze u vostvo koje više nisu ispuštale nego samo još povećale. Tako je rezultat na poluvremenu bio uvjerljivih 11:16 za gošće iz Sesveta.

Drugi dio donio je nastavak dobre igre Sesveta. Približile su se Osiječanke u 38. minuti na samo dva pogotka zaostatka, ali Lana Franković i Ekaterina Nemaškalo nisu dopustile da se utakmica dovede u neizvjesnu završnicu. Osiječanke nisu imale raspoloženih igračica, Ema Blažeković i Jelena Franić bile su jedine koje su pokušavale nešto učiniti na terenu. U redovima Sesveta najučinkovitije bile su spoemnute Lana Franović i Ekaterina Nemaškalo.

Dalmatinka - Fantasyland Samobor 22:25 (14:15)

Slično kao u Osijeku bilo je i u Pločama. Dobar start domaćih, ali iskustvo i kvalitetniji igrački kadar su kroz utakmicu došli do izražaja pa je tako Samobor upisao nova dva boda. Budući da je Zelina izgubila od Zameta sada je ponovo došlo do izjednačenja na vrhu tablice.

Dalmatinka je imala mali početak iz snova. Četvrta minuta, semafor pokazuje 3:0, bolje se zaista nije moglo. Držale su svim snagama rezultatsku prednost igračice Dalmatinke, ali u 12. minuti Ivana Lovrić izjednačava. Tad se osjetio lagani pad u igri domaće ekipe što su iskusne Lavice iskoristile i u 21. minuti imale tri pogotka prednosti. Raspoložena Valentina Blažević vratila je svoju ekipu u igru pa je došlo do novog izjednačenja. Ipak su Samoborke bile nešto koncenriranije pa su na odmor otišle s prednošću.

Prvih pet minuta nastavka donijelo je sličnu igru. No, Lavice ubacuju u brzinu više pa već u 38. minuti semafor pokazuje 15:19 koji su do kraja susreta bili nedostižni za rukometašice Dalmatinke. Lagano i bez puno muke Samoborke su privele utakmicu kraju i upisale važne bodove. Iva Milanović Litre te Ivana Lovrić predvodile su Samoborke, dok su kod Dalmatinke to činile Valentina Blažević i Emanuela Vuković.

Umag - Trešnjevka 24:27 (11:9)

Utakmica u koja se odigrala u dvorani Stella Maris sigurno je uz onu Zeline i Zameta najzanimljivija utakmica ovog kola. Rukometašice Umaga su u prvom dijelu ostavile dojam kako će sigurno one biti te koje će pobijediti u ovoj utakmici. No, vratarke Trešnjevke, poglavito Janja Golubić, spriječile su da tome bude tako. Pridonijeo je tome i očiti pad igre Umaga u drugom poluvremenu ali i čak četri pucački raspoložene igračice Trešnjevke.

O početku ove utakmice dovoljno je reći kako je Trešnjevka svoj drugi pogodak čekala čak deset minuta, a do tada su Umažanke neumoljivo zabijale. Pravi dokaz je i rezultat, 12.minuta i velikih 6:1 za Umag. Smanjila se razlika do kraja poluvremena, ali su svejedno Umažanke bile u vodstvu. Polako su se Zelene približavale što će kulminirati u drugom dijelu susreta.

Prvi puta u susretu, u 33.minuti, Trešnjevka dolazi u vodstvo pogotkom Tanje Komljenović. To vodstvo nije dugo trajalo jer se sve do 45.minute igralo gol za gol. Tada Zelene preuzimaju vodstvo koje održavaju sve do kraja. Trešnjevka je imala puno raspoloženih igračica, Sabljak, Tomić, Blažek i Kajfeš bile su izuzetno precizne i iskorištavale su svaku priliku. Kada bi obrana zakazala tu su bile Golubić i Jug koje su zajedno skupile sedamnaest obrana. Umažanke su zadnji vlak pokušale uloviti preko Ane Jajčević u 56.minuti kada je postigla pogodak koji je doveo Umag na samo jedan pogodak zaostatka. No, u 58. minuti ostaju bez Jelene Vidović koja biva isključena i time značajno olakšavaju posao gošćama iz Zagreba. Kajfež i Blažek su u 59. i 60. minuti samo dovršile posao i osigurale svojoj ekipi još jednu pobjedu.