Primera División, 5. kolo, 23.09.2012, 19:50 h
Athletic Bilbao 0:0 Málaga
Málaga

Susret Athletica i Malage završen bez pogodaka

Maj Gašparac • nedjelja, 23.09.2012.

U pretposljednjoj utakmici petog kola španjolskog prvenstva Malaga je odigrala neodlučeno na gostovanju kod Athletic Bilbaa. Tako su nogometaši Manuela Pellegrinija nastavili svoj niz neporaženosti ove sezone.

Utakmica u kojoj je Malaga gostovala kod Athletic Bilbaa završena je bez pobjednika. Unatoč velikoj dominaciji domaćina, koji su bili bolja momčad tijekom većeg dijela susreta, mreže na stadionu San Mames nisu se tresle.

Konačan rezultat susreta bio je 0:0, čime su nogometaši Malage nastavili svoj niz neporaženosti ove sezone i trenutno se nalaze na trećem mjestu prvenstvene ljestvice. S druge strane, ovo je bio drugi remi nogometaša Athletica koji zauzimaju 15. poziciju.

Athletic je bolje započeo utakmicu i u prvom poluvremenu imao nekoliko dobrih prilika. Prijetili su Markel Susaeta i Aritz Aduriz, no mreža gostiju nije se tresla. Nogometaši Malage disciplinirano su se branili i tražili svoju priliku u kontranapadima, ali nisu uspjeli iznenaditi domaćina.

Drugo poluvrijeme utakmice nije se mnogo razlikovalo od prvoga. Domaćini su nastavili s dominacijom, a najbolju priliku imao je Markel Susaeta u završnici utakmice, no njegov pokušaj zaustavio je vratar Malage Wily Caballero.