Lazio
Lazio 0:1 Genoa
Genoa

Josip Piršljin • nedjelja, 23.09.2012.

U posljednjoj utakmici četvrtog kola u talijanskom prvenstvu Genoa je prekinula Lazijev pobjednički niz kojim je ušao u novu sezonu. Crveno-plavima je za sva tri boda bio dovoljan pogodak Borriella.

Nakon četiri kola u talijanskoj Serie A jedina momčad koja je ostala stopostotna je Juventus. Napoli nije uspio pobijediti na Sardiniji, a u zadnjoj utakmici Lazio je doživio poraz od Genoe. Na Olimpicu je dugo stajao rezultat 0:0, a desetak minuta prije kraja gosti su zabili za drugu ovosezonsku pobjedu.

Poslije izborenog remija na White Hart Laneu protiv Tottenhama u Europskoj ligi Lazio je ugostio momčad iz Genove koja se pokazala vrlo organiziranom i čvrstom momčadi, posebice u obrani. Vladimir Petković je odlučio na klupi ostaviti Miroslava Klosea i Stefana Maurija, a u vrhu napada zaigrali su Zarate i Kozak.

Lazio je od samog početka tražio brzi pogodak čime bi usmjerio utakmicu u svoju korist. Pokušavali su Kozak, Hernanes i Ciani, no niti jedna od tih prilika nije rezultirala pogotkom. U nastavku su Biancocelesti još pojačali tempo, ali mrežu vratara Sebastiena Freya nisu uspjeli zatresti.

Genoa se orijentirala na obranu i prijetila iz kontranapada, a nakon jednog u 78. minuti uspjela je zabiti gol i rastužiti rimsku publiku. Luca Antonelli je sjajnom asistencijom uposlio Marca Borriella koji bježi obrani Lazija i odmjerenim udarcem šalje loptu pored Federica Marchettija i u mrežu. Domaći sastav do kraja utakmice nije uspio ozbiljnije ugroziti protivnička vrata.