Real preko Barcelone do trofeja: Tomić ubacio sedam, Draper bez učinka

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 24.09.2012.

Košarkaši madridskog Reala osvojili su prvi naslov u novoj sezoni slavljem nad najvećim rivalom Barcelonom u finalu španjolskog Superkupa. Od hrvatskih igrača jedini je učinak zabilježio Ante Tomić...

Na Final Fouru u Zaragozi na kojem odlučivalo o osvajaču trofeja španjolskog Superkupa za naslov su se borili Real Madrid i Barcelona. Madriđani su na kraju došli do prvog trofeja u ovoj godini, na krilima sjajnog Rudy Fernandeza.

Prvo poluvrijeme ponudilo je potpuno neizvjesnu utakmicu i niti jedna momčad nije uspjela na duži period doći do značajnije prednosti. Tek početkom drugog dijela razigrali su se Madriđani.

Boljom igrom u trećoj i početkom četvrte četvrtine Real Madrid došao je u jednom trenutku do 19 poena prednosti (81:62), sedam minuta prije kraja. Bilo je tada jasno da će se aktualni prvaci teško vratiti u utakmicu te je sve što su uspjeli bilo ublaživanje poraza za konačnih 95:84.

U redovima pobjednika istaknuo se spomenuti Rudy Fernandez s 22 poena i pet skokova, a pratili su ga Jaycee Carroll sa 17 poena i Sergio Llull s 14 poena i pet skokova. Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper nije ulazio u igru u ovom susretu.

Kod katalonske momčadi Nathan Jawai je ubacio 20 poena, četiri više od Joea Inglesa (pet skokova i četiri asistencije) i šest više od Erazema Lorbeka. Ante Tomić je, pak, odigrao nešto više od 13 minuta, tijekom kojih je ubacio sedam poena uz sva tri pogođena šuta iz igre, a zabilježio je i četiri skoka.

• Obrisan korisnik26.09.2012. u 14:29
    Ma on je tamo 11. ili 12. igrač. Treći play. I to on zna.
  • Obrisan korisnik24.09.2012. u 23:05
    draper, još jedan hrvat koji ce izgorit u jakoj ligi :-)
  • Obrisan korisnik24.09.2012. u 16:50
    "pravo je cudo" da je draper imao ovakav ucinak,a onako klavitetan igrac
  • Obrisan korisnik24.09.2012. u 14:36
    u biti su dobro i napisali a znas zakaj.... igrao je kao i da nije igrao...16 minuta okruglih nula koseva
  • Obrisan korisnik24.09.2012. u 12:36
    Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper nije ulazio u igru u ovom susretu. dokad ću ovo morat čitat?