Primera División, 5. kolo, 24.09.2012, 19:45 h
Rayo Vallecano
Rayo Vallecano 0:2 Real Madrid
Real Madrid

Ante Dubravac • ponedjeljak, 24.09.2012.

U odgođenom susretu petoga kola španjolskog nogometnog prvenstva aktualni prvaci, nogometaši Real Madrida gostovali su kod Rayo Vallecana. Real je bez većih problema upisao pobjedu rezultatom 2:0.

RAYO VALLECANO - REAL MADRID 0:2 (0:1)

Madrid, Stadion - Teresa Rivero
Sudac: David Fernandez Borbalan
Strijelci: Benzema 13', Ronaldo 70'

Rayo Vallecano: Ruben, Casado, Labaka, Amat, Tito (od 77. Trashorras), Carlos (od 83. Bille), Bangoura, Dominguez (od 68. Piti), Fuego, Delibašić i Carrliho.

Real Madrid: Casillas, Marcelo, Pepe, Ramos, Arbeloa, Alonso, Essien, Di Maria (od 77. Khedira), Modrić (od 64. Özil), Ronaldo i Benzema (od 72. Higuain).

Susret između Rayo Vallecana i Kraljevskog kluba trebao je biti odigran u nedjelju, ali je zbog problema s reflektorima organizator bio prisiljen odgoditi utakmicu za nešto manje od 24 sata.

Prvu priliku Real Madrid je imao nakon tri minute igre kada je slobodan udarac izveo Di Marija, u skoku je najviši Pepe, ali njegov udarac brani vratar Ruben. Bio je to samo uvod u vodstvo Real Madrida koje se dogodilo nekoliko minuta kasnije.

Di Maria je prošao po lijevoj strani i u petercu odlično pronašao kojem nije bio problem iz blizine pogoditi za 1:0. Nakon što je asistirao Argentinac se u 20. minuti poželio i sam upisati u strijelce, ali je njegov udarac s ruba šesnaesterca otišao malo pokraj vratnice.

U 25. minuti sam pred domaćeg vratara je izašao Luka Modrić, ali udarac nije bio dovoljno dobar pa je ostala minimalna prednost gostiju. Osam minuta kasnije dvije velike prilike su propustili domaćini. Prvo je udarac Andrije Delibašića uz dosta napora zaustavio Casillas da bi odbijena lopta došla do Labake čiji pokušaj s crte prsima izbija Alonso.

Do odlaska na odmor još su jednom pokušali Benzema i Modrić, ali rezultatske promijene nije bilo pa je nakon prvih 45 minuta Real imao minimalno vodstvo.

U nastavak susreta oba su trenera ušla s istim igračkim kadrom koji je i započeo dvoboj, a prvi su zaprijetili gosti preko Ronalda čiji udarac odlazi preko gola. S druge strane na sličan način je uzvratio Carlos. U 64. minuti Jose Mourinho je odlučio u igru uvesti Mesuta Özila dok je teren napustio Luka Modrić.

U 69. minuti Amat neoprezno igra rukom u vlastitom šesnaestercu pa sudac David Fernandez Borbalan pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za 2:0 bio je Ronaldo. Gotovo nevjerojatno je što je četiri minute kasnije promašio Portugalac. Higuain je prošao po desnoj strani i pronašao samoga Ronalda koji s pet metara poprilično nespretno pogađa vratnicu.

Do kraja susreta većih prilika nije bilo pa je Real Madrid došao do novih bodova unatoč tome što igra koju su prikazali igrači trenera Josea Mourinha nije bila na nivou koji se od njih očekuje.

U idućem kolu Real Madrid dočekuje Deportivo dok će Rayo Vallecano bodove tražiti na gostovanju kod Real Valladolida.