Primera División, 5. kolo, 24.09.2012, 21:30 h
Deportivo La Coruña
Deportivo La Coruña 0:2(0:0) Sevilla
Sevilla

Maj Gašparac • ponedjeljak, 24.09.2012.

U posljednjoj utakmici petog kola španjolskog prvenstva Sevilla je na gostovanju u La Coruni svladala Deportivo. Konačan rezultat susreta bio je 2:0, a hrvatski nogometaš Ivan Rakitić bio je zaslužan za drugi pogodak svoje ekipe.

Deportivo La Coruna - Sevilla 0:2 (0:0)

Španjolska liga, peto kolo
La Coruna, stadion Riazor

Strijelci: Negredo 75', Rakitić 84'

Deportivo La Coruna: Aranzubia, Manuel Pablo, Aythami, Marchena, Evaldo, Aguilar, Juan Dominguez (od 88' Santos), Bruno Gama, Valeron, Riki (od 61' Nelson Oliveira), Pizzi

Sevilla: Palop, Cicinho, Botia, Spahić, Navarro, Maduero, Medel, Navas, Rakitić (od 87' Kondogbia), Trochowski (od 72' Manu del Moral), Negredo

Nogometaši Seville upisali su svoju drugu uzastopnu pobjedu. Nakon što su u prošlom kolu osvojili vrijedne bodove protiv Real Madrida, slavili su i na gostovanju kod Deportiva iz La Corune rezultatom 2:0. Vodeći pogodak za pobjedničku momčad postigao je Alvaro Negredo u 75. minuti, a za konačnih 2:0 strijelac je bio Ivan Rakitić, koji je devet minuta kasnije iskoristio pogrešku domaćeg vratara.

Na početku utakmice gosti su dva puta zaprijetili nakon ubačaja iz kuta, koje je izveo Rakitić, no niti jedan od tih pokušaja nije završio u mreži Deportiva. Pokušavali su Alvaro Negredo i Gary Medel, ali nisu bili uspješni.

Domaćini su nešto kasnije pokušali preko Bruna Game, ali bezuspješno. Do kraja poluvremena nogometaši Seville su nastavili opasno prijetiti. Pokušavali su Jesus Navas, Medel i Negredo, ali te prijetnje uspješno je zaustavio vratar domaćina Daniel Aranzubia.

Početkom drugog dijela ponovno je opasno zaprijetio Negredo, ali i taj pokušaj zaustavio je Aranzubia. Pola sata prije kraja utakmice domaćini su uzvratili preko Game, koji je opasno pucao, no njegov pokušaj zaustavio je vratar Seville Andres Palop.

Ubrzo nakon toga Deportivo je zaprijetio preko Aythamija i Nelsona Oliveire, koji je ušao u igru u drugom poluvremenu, ali se rezultat nije mijenjao.

Nakon tih propuštenih prigoda domaćina, poveli su gosti. Nakon ubačaja Cicinha mrežu je zatresao Negredo i 15 minuta prije kraja utakmice doveo Sevillu u vodstvo.

Deset minuta nakon što su poveli, gostujući nogometaši i udvostručili su svoje vodstvo. Strijelac za konačnih 2:0 bio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić, koji je iskoristio pogrešku vratara Deportiva Aranzubije, koji ga je pogodio dok je ispucavao loptu.

Tri minute nakon što je postigao pogodak, hrvatski nogometaš je i zamijenjen.

Sevilla se sada nalazi na četvrtom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Deportivo iz La Corune deseti.