Stojićeva momčad zapela u prvom krugu kvalifikacija za Euroligu

Ante Zovko • srijeda, 26.09.2012.

Počele su kvalifikacije za plasman u Euroligu. To će ostvariti samo jedna momčad, a dobar start zabilježili su Nymburk i Cantu.

U prvoj utakmici ČEZ Nymburk, bivši član ABA lige, pobijedio je Oostende hrvatskog igrača Marija Stojića 83:65. Ključan je bio prijelaz iz treće u četvrtu četvrtinu, kad je češki prvak napravio seriju 17:2 uz šest od 15 poena A.J. Abramsa.

U redovima pobjednika 14 poena postigao je Benda, a 13 Taylor. Houska je uz devet poena dodao 11 skokova. Loejski je bio najučinkovitiji kod Belgijaca sa 16 ubačaja, a Katnić je dodao 14. Stojić je igrao 32 minute i postigao sedam poena, pet skokova i pet asistencija.

Drugi krug pobjedom 87:79 protiv bugarskog Lukoila osigurao je Pallacanestro Cantu. Tyus je postigao 18 poena, a Smith 13 uz sedam skokova i pet asistencija za domaćine koji su, kao i Nymburk, napravili seriju 13:2 u istom razdoblju kako bi slomili goste.

Nymburk i Cantu će biti međusobni protivnici u polufinalu, dok se u srijedu u drugim utakmicama četvrtfinala sastaju Uniks i Ulm te Le Mans i Doneck.

• Obrisan korisnik26.09.2012. u 09:00
    cantu ide u finale....a drugi par 1/2 finala če biti unics i donetsk. u finalu cantu i unics. da se igra na neutralnom terenu, rekao bih da će unics u LP, ovako će biti čupavo, jer cantu igra doma.