Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 15:30 h, Novi Vinodolski, Bahalin, gledatelja: 700
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Ivica Radošević (Gospić), Hrvoje Mađarić (Vrsar), Željko Frković (Gospić)

Josip Tolić • srijeda, 26.09.2012.

U utakmici šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa u Novom Vinodolskom Cibalia je svladala lokalnog trećeligaša Vinodola 2:0. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan da Nebeskoplavi izbore osminu finala nadmetanja za Rabuzinovo sunce.

Donat Mijolović
64'
14
Adriano Jelenović
76'
17
Luka Radetić
86'
Ivan Koledić
46'
25
Marko Čulić
68'
16
Niko Tokić
76'
Željko Kopić

Pred 700-tinjak gledatelja na igralištu Bahalin u Novom Vinodolskom Cibalia je izborila plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa. Iako je Vinodol, član Treće HNL Zapad, pružio dobar otpor izabranicima Željka Kopića, više od časnog poraza (0:2) nije uspio postići.

Nakon početnog ispitivanja snaga koje je trajalo 15-ak minuta, Vinkovčani su preuzeli konce igre u svoje ruke i došli do vodstva. Frane Vitaić iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane pogodio je vratnicu, odbijanac je prihvatio Mladen Bartolović koji je vratio loptu pred vrata pokušavši ubaciti, no ona je prevarila vratara domaćih Hreljca i od okvira gola završila u mreži.

Minimalna prednost bila je dovoljna za kontrolu igre Nebeskoplavih koji nisu pokazivali previše želje dokrajčiti jadranski sastav, pa se na odmor otišlo s 0:1.

Nastavak utakmice ponudio je ipak nešto aktivniju igru gostujućeg sastava. Prijetili su kreatori prvog pogotka, Bartolović i Vitaić, ali domaći čuvar mreže ipak nije imao potrebu reagirati.

Kazna za promašaje mogla je stići u 87. minuti kada je domaćin dočekao svoju priliku utakmice. Mijolović je dobio loptu na svega nekoliko metara od Paradžikovića, ali nije dobro reagirao - šutirao je ravno u vinkovačkog vratara.

Gosti su vidjeli da je "vrag odnio šalu" pa su u preostalom vremenu nastojali postići i drugi pogodak, što je uspjelo Vitaiću minutu prije kraja. Prekrasnim udarcem s više od 20 metara, koji se od vratnice odbio u mrežu, splitski veznjak još je jednom nadmudrio Hreljca. Priliku za smanjenje zaostatka Vinodol je propustio u nadoknadi; udarac glavom Peričića zaustavio je sigurni Paradžiković.