Premijer: Zametu i Varteksu četvrti uzastopni porazi, Poreč i Gorica u vrhunskoj formi

Ivan Dominik • nedjelja, 30.09.2012.

Petak i subota poslužili su za početak, odnosno nastavak četvrtog kola najjače rukometne lige u Hrvatskoj, Premijer lige. Kolo je novim porazom otvorio Zamet kod kuće protiv Bjelovara, a nedugo zatim je ostao i bez trenera, u subotu je kolo nastavljeno s četiri nove uzbudljive utakmice u kojima ipak nije bilo iznenađenja, no kompletiranje istog pričekat će se još malo, jer se posljednje dvije utakmice, između Dubrave i Medveščaka te Marine i Karlovca, igraju u nedjelju navečer...

Zamet - Bjelovar

U prvoj utakmici četvrtog kola rukometne Premijer lige sastali su se još u petak riječki Zamet i Bjelovar. Na Kvarneru se napokon očekivao prekid gubitničke serije Zamećana, koji je upisao tri poraza u isto toliko utakmica na startu Premijer lige, a budući da je Riječanima u goste bio stigao slabašni Bjelovar, Zamećani su očekivali i prvi trijumf.

Zamet smijenio trenera

Nakon što je ispao iz kvalifikacija za Kup EHF-a te potom nanizao četiri poraza u Premijer ligi, trener Zameta Alen Kurbanović, podnio je ostavku na mjesto trenera Riječana koju je klub prihvatio. Predsjednik kluba Zlatko Kolić nije zasad komentirao tko bi mogao biti nasljednik Kurbanovića i novi trener prve ekipe, ali će i ta enigma biti riješena vrlo skoro jer sezona ide dalje.

No, dogodilo se sasvim suprotno, Bjelovar je bolje ušao u utakmicu i poveo. Počeo je održavati i povećavati svoju prednost, koja je najčešće tijekom prvog poluvremena bila "plus šest", a Zamet je jedva, ali samo nekoliko puta, dolazio do egala. No, na poluvremenu je Zamet uspio doći do do manjeg zaostatka jer je prvih pola sata završilo s 20:17 za goste. U drugom dijelu je na početku Zamet skoro opet izjednačio i bio je blizu preokreta, no, Bjelovar je tada pojačao u igri i ponovo "slomio" domaće. Otišli su gosti na u utakmici najviših osam golova razlike i time riješili pitanje pobjednika, a krajnji je rezultat iznosio 40:35 za Bjelovarčane.

Najbolji u psihološki vrlo labilnoj momčadi Zameta bio je Luka Mrakovčić s osam pogodaka, dok je vrlo dobar na golu domaćih bio i Marin Đurica, koji je, između ostalog, obranio čak četiri sedmerca gostiju. Za pobjednički gostujući sastav najviše je pogodaka zabio Ivan Horvat, njih devet, dok su Gašparević, Tandara i Gotal zabijali sedam puta. Najbolji od gostujućih vratara bio je Dubravko Grgić s odličnih 14 obrana.

Poreč - Split

Od subotnjih dvoboja jedan od najzanimljivijih bio je susret između Poreča i Splita, derbi dva jaka i velika rivala, koji nije bio isti u odnosu na prošlu sezonu jer je Split danas kudikamo slabiji. A to je bilo vidljivo i tijekom sat vremena igra na terenu jer je Poreč dominirao i potpuno nadigrao dalmatinsku ekipu. Od samog starta susreta Istrani su vodili s dva do tri pogotka razlike, kroz cijelo prvo poluvrijeme, koje je završeno vodstvom 18:15 za domaćine.

U nastavku su efikasnost i ritam utakmice splasnuli, ali se i u takvoj igri bolje snašao Poreč koji je vrlo brzo odvojio na "plus šest", a potom serijama golova povećavao svoju prednost. Došao je Poreč i na deset golova razlike ulaskom u samo završnicu dvoboja i tako prelomio utakmicu pa je kontroliranom igrom do kraja došao i do lakog konačnog trijumfa od 34:26. Najbolji kod pobjednika bili su Stefan Vujić s 11 golova te stopostotni Vladimir Gruičić, koji je poentirao sedam puta. Za poraženi Split je Jakov Vranković zabio 11 golova, dok je cijeli ostatak ekipe, uključujući vratarski dvojac s pet obrana, jednostavno podbacio.

Buzet - Vidovec

Također dominantnu partiju odigrala je izrazito domaćinski orijentirana ekipa Buzeta, koja je slavila nad Vidovcem uz konačnih 35:28. Buzećani su sve riješili u prvom poluvremenu u kojem su "otpuhali" goste velikom serijom od devet golova u nizu sredinom prvog dijela te su na odmor otišli s velikom prednošću od 19:9. Kroz cijeli nastavak su samo nastavljali održavati prednost i nisu dozvoljavali Vidovcu da se približi, iako su malo ipak popustili u završnici pa je konačan ishod bio "plus sedam" za Buzet.

Jaku dobru večer imali su domaći vratari koji su skupili čak 19 obrana, a najbolji je bio Aleks Jović s njih 15. Na parketu je briljirao Marin Vukelić s osam pogodaka, dok su mu se sa šest golova pridodali Ivan Vrkljan i Bruno Kozina. Kod poraženog Vidovca vratari su imali solidnih 13 obrana, dok je jedini raspoloženi igrač bio sedmerostruki strijelac Ivan Sršen.

Spačva - Gorica

U Vinkovcima je domaća Spačva dočekala jaki sastav Gorice, koji je u velikom naletu u posljednjih nekoliko kola i koji igra sjajno. Domaći, koji još uvije jako puno osciliraju, nisu pružili dobru partiju i Gorica ih je nadigrala kroz svih 60 minuta dvoboja. Stoga je i zasluženo odnijela bodove iz Slavonije slaveći trijumf uz 36:27. Velikogoričani su Spačvu slomili sjajnom obranom te borbenom igrom od prve do zadnje minute ogleda.

Međutim, nekoliko se igrača istaknulo u ovom susretu, a prije svih treba spomenuti Vozaba, koji je za gostujući odnosno pobjednički sastav postigao devet pogodaka, kojima je bio i najbolji strijelac i najbolji igrač susreta. Dok su za Vinkovčane odgovorili Karlo Oroz, ponajbolji igrač Spačve koji je zabio isto devet golova, a pridodao mu se s pet zgoditaka Ivan Raljević, no uzaludno jer Spačva nije ostvarila pozitivan rezultat na svom parketu.

Varteks Di Caprio - Siscia

Trener Varteks Di Caprija Matija Kraljić nakon poraza njegove momčadi protiv jake Siscije za portal evarazdin.hr: "Do kraja prvog dijela držali smo se solidno, no susret je odlučio bolji ulazak gostiju u drugo poluvrijeme. No, čim budemo dulje skupa igrat ćemo bolje i vjerujem da ćemo u nastavku doći do bodova."

Favorizirana Siscia u Varaždinu nije imala težak posao kako je bilo i očekivano. U dvorani na Dravi mlada varaždinska momčad nije mogla odolijevati napadima hrvatskog predstavnika u Europi te je lakoćom poražena rezultatom 38:25. Za najuvjerljiviju pobjedu dosadašnjeg dijela četvrtog kola Siščani su se pobrinuli vrlo rano jer su izgradili već do poluvremena prednost od najčešće četiri do pet pogodaka razlike te su na odmor otišli uz prednost od 15:11. Drugo su poluvrijeme dobili još uvjerljivije, kada je Varteks pao u snazi Siscia je otišla na "plus deset" i od 40. minute nadalje je još uspjela povećati prednost za konačnih 13 golova razlike.

Kod poraženih domaćina istaknuo se jedino Petar Rodik, koji je zabio deset zgoditaka za Varteks, a na drugoj strani su briljirali Janko Kević s devet pogodaka te Jurjević sa sedam. Kolo će se zaključiti nedjeljnim zagrebačkim derbijem između Dubrave i Medveščaka te susretom Marine i Karlovačke banke u Kaštelu Starom.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 16:30
    Varteksovi rezultati su ogled stanja prebogate sjeverne regije prema Varaždinskom sportu i klubovima iz te regije.Očito će se gasiti jedan po jedan