De Rossi: "Ne možemo se nositi s Juventusom, ne možemo ciljati na naslov"

Josip Tolić • nedjelja, 30.09.2012.

Nakon utakmice talijanskog nogometnog prvenstva između Juventusa i Rome (4:1) u Torinu, veznjak gostujuće momčadi i talijanski reprezentativac Daniele De Rossi izjavio je kako se njegova momčad ne može nositi sa Starom damom i da njezine šanse za osvajanje naslova praktički ne postoje.

Juventus je u subotnjem ogledu šestog kola Serije A protiv Rome u Torinu (4:1) još jednom pokazao tko je nogometni "gazda" na Čizmi - i, čini se, razuvjerio nade Giallorossa u hvatanje naslova.

"Bila je to loša večer, pokazali smo slabu izvedbu protiv momčadi koja je jača od nas. Ima gorčine, nadali smo se da ćemo igrati dobro usprkos tome što smo bili svjesni da smo inferiorni. Činjenica je da se ne možemo nositi s Juveom, bilo bi pogrešno reći da možemo ciljati na Scudetto", izjavio je nakon utakmice veznjak Rome Daniele De Rossi.

Stara dama ogled protiv rimskog rivala riješila je već u uvodnih 20 minuta. U 11. je Pirlo pogodio iz slobodnog udarca, pet minuta potom Vidal bio je precizan s bijele točke, a Matri digao na visokih 3:0 u 19. minuti. Gosti su se pokušali vratiti pogotkom Osvalda iz još jednog kaznenog udarca sredinom drugog dijela, no priču je zaključila Stara dama - Giovinco je u 90. iz protunapada postavio konačnih 4:1.

"Moramo imati sjajnu sezonu kako bismo se vratili u europska natjecanja. Moramo se boriti s onima koji su na našem nivou i početi osvajati bodove. Juventus posjeduje sjajnu momčad i zna biti pozitivno bezobrazan, što mi rijetko pokazujemo", zaključio je De Rossi.

Priliku za popravak trenutnog sedmog mjesta na ljestvici s osam osvojenih bodova Rimljani će imati u sljedećem kolu, kada im u goste dolazi 14-plasirana Atalanta.

• Obrisan korisnik30.09.2012. u 23:08
    Završilo je 3:1 za Juve, nema govora o duhovitosti. Genoa je pri vodstvu (1:0) imala 2-3 reklo bi se 100postotne šanse, a nisu ih iskoristili. To je tako u nogometu.
  • soecc30.09.2012. u 22:52
    Dobro si rekao. Za sad...Iako je penal za 2:1 protiv Genoe bio prilično duhovit...
    soecc
  • etti30.09.2012. u 19:20
    Nema Napoli širinu, a osvojit Scudetto ne možeš sa 12-13 igrača i k tome još i sudjeluju u europskoj ligi koja će ih također crpiti. Tako su lani počeli padati u 3.-4. mjesecu, opet će se isto ponoviti. Iz tog razloga mene Napoli ne brine. Brinut će me ako još budu tu nakon 28 kola, a dotada nikako.
    etti
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 19:14
    Per ora il mercato e chiuso.
  • Obrisan korisnik30.09.2012. u 19:03
    padali su: Parma 2:0, Udinese 1:4, Genoa 1:3, Chievo 2:0 i Roma 4:1. svi nadigrani, nema kupljenih utakmica. za sad :) FJ