3. HNL središte: Dugo Selo slavilo u derbiju, Segesta već treća

Branimir Korać • ponedjeljak, 01.10.2012.

Sedmo kolo 3. HNL središte obilježeno je ponovno velikim brojem pogodaka i uspješnim nastupima momčadi s vrha ljestvice. Dugo Selo je nastavilo nizati pobjede, jednako tako i Segesta, Trnje i Lekenik...

Sedmo kolo 3. HNL središte donijelo je dvoboj starih znanaca Maksimira i Bistre. Obje momčadi u susret su ušle tražeći tri boda, međutim na kraju je konačnih 1:1 bio i najrealniji ishod. Dobri gosti poveli su u 25. minuti lijepim golom Zvonimira Žigera koji je s ruba kaznenog prostora lobovao domaćeg vratara Vladića. Ipak, do odlaska na odmor Maksimir dolazi do poravnanja i to u 40. minuti iz kaznenog udarca koji je u pogodak pretvorio Tomislav Kovačev.U nastavku susreta nije bilo promjena, a obje su momčadi završile utakmicu s po deset igrača nakon isključenja zbog drugih opomena Babića u 76. i Andersona u 90. minuti susreta.

U prošlom kolu Trešnjevka je upisala prvu ovosezonsku pobjedu dok je Lekenik poražen na gostovanju u Bistri. Kao domaćin Lekenik je bio veliki favorit i opravdao je tu ulogu. U susretu s puno pogodaka slavio je 4:2 bez da je pobjeda dolazila u pitanje. Već u prvom poluvremenu Lekenik je stigao do dva gola prednosti zahvaljujući pogocima Željka Kovačevića, a kada je u 60. minuti Josip Celčić povisio na 3:0, činilo se kako je priči kraj. Međutim, gosti su uspjeli u posljednjih 15 minuta golovima Antonija Menala i Nikija Oreškovića smanjiti na 3:2. Potvrda domaće pobjede je stigla u sudačkoj nadoknadi kada odličnu predstavu trećim pogotkom dovršava Kovačević.

Stupnik je očekivano slavio protiv Gaja s 4:1. Gosti su se dobro držali sat vremena, imali su bod u džepu, međutim nakon što je domaćin poveo, posao mu je bio olakšan. Već u devetoj minuti Stupnik je poveo golom Željka Štuleca, no Gaj je poravnao u 26. minuti, a strijelac je bio Nenad Jakopec. Ključni trenutak dogodio se točno nakon sat vremena igre kada Goran Konjević vraća prednost domaćinu, a u posljednjih deset minuta Štulec s još dva pogotka završava posao.

Do prve ovosezonske pobjede stigla je momčad Samobora koja je gostovala u Bedenici kod Strmca i slavila 2:1. U dramatičnom dvoboju sve što vrijedi spomenuti događalo se u drugom dijelu. U 54. minuti Tomislav Ivičić je doveo Samoborce u vodstvo da bi devet minuta kasnije Nikola Šivak poravnao na 1:1. I kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, iskusni Darko Čordaš u 91. minuti pogađa mrežu Malogorskog za veliko slavlje Samoboraca.

Derbi kola odigran je u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin ugostio momčad Vrapča. Bodovi su ostali na domaćem terenu zahvaljujući minimalnoj pobjedi 1:0. Ključni trenutak se dogodio u 38. minuti kada Matija Micić zabija za vodstvo Dugog Sela koje gosti nisu uspjeli u nastavku susreta anulirati. Ovom pobjedom domaćin je ostao na vrhu prvenstvene ljestvice.

Segesta je dobar niz nastavila i na gostovanju kod Tekstilca. Četvrtu uzastopnu prvenstvenu utakmicu Siščani su završilo s pobjedom, ovaj put su bili bolji s 3:0. Tek krajem prvog poluvremena zahvaljujući golu Josipa Zebe Siščani su poveli nakon čega su zaigrali još bolje i rutinski slavili. U 49. minuti bilo je već 2:0 nakon gola prvog strijelca Segeste Igora Prijića, a konačnih 3:0 15 minuta prije kraja je postavio Ivan Lovrić za skok na treće mjesto prvenstvene ljestvice, svega tri boda iza vodećeg Dugog Sela.

Nakon što su doznali da su izgubili susret protiv Udarnika za zelenim stolom i još ostali bez tri važna boda, nogometaši Dubrave su uzdrmani doputovali na gostovanje kod jakog Trnja. Domaćin je ionako bio favorit u ovom susretu, a u ovakvoj situaciji samo je dodatno iskoristio probleme gostiju. Slavilo je Trnje 3:0, no na prvi pogodak se čekalo punih sat vremena. Tada je Marko Tadić načeo mrežu Kovčića da bi u završnih deset minuta iskusni Stjepan Jukić s dva gola završio priču.

Udarnik se još jednom pokazao kao vrlo neugodan gost, ovog puta su to iskusili igrači Vrbovca. Kurilovčani su slavili 2:1 pogocima Čička i Mostarlića, za domaćina je smanjio Drago Papa iz kaznenog udarca, a Vrbovčani su u završnici susreta imali još jedan jedanaesterac koji nisu uspjeli iskoristiti.