Vodeni sportovi

JVL: Medveščak s dvije pobjede zauzeo prvu poziciju

Ana Legradi • subota, 06.10.2012.

Zagrebački Medveščak nakon uspješnog ispita u prvom kolu i pobjede protiv splitskog Mornara je u petak nastavio niz protiv slovenskog Triglava. U golijadi od 28 pogodaka domaćini su u Novom Zagrebu bili uspješniji od slovenskog predstavnika u Jadranskoj ligi uz rezultat 16:12. Drugom pobjedom u drugom kolu su se izborili za prvu poziciju regionalne lige.

VK MEDVEŠČAK - TRIGLAV 16:12 (5:3, 2:1, 5:5, 4:3)

Jadranska liga, 2. kolo, Zagreb, bazen Utrine
Suci: Blažić i Radonjić

MEDVEŠČAK: Selem (4), Tomašek, T. Jelavić 1, Blažević 2, Capan, Vegar, M. Jelavić, Maras 1, Kolar 3, Lipar, Brlečić 4, Samodol 5, Jukić, Anđelić. Trener: Damir Vincek

TRIGLAV: Beton, Popović, Kadivec 2, Štirn, Nastran 2, Stojanović, Finžgar, Gostič, Bukovac 5, Todić 1, Kalan 1, Komatar 1, Naglič, Markovič. Trener: Primož Troppan

Nakon drugog kola Medvjedi su u svojem bazenu slavili svoju drugu pobjedu u novoj sezoni. Domaćini su uz dva gola prednosti otvorili prvu četvrtinu i održali prednost do kraja susreta.

Raspoloženi Nikola Samodol je sinoć upisao pet pogodaka, a na listi najučinkovitijih igrača se upisao novi igrač na Utrinama Hrvoje Brlečić uz četiri pogotka.

U posljednjih osam minuta trener Damir Vincek je na golu pružio priliku Ivanu Jukiću i napadaču Zvonimiru Anđeliću. Medvjedi u nove pobjede kreću u srijedu na gostovanju kod splitskog POŠK-a.