Izviđač CO 29:31 RK Zagreb
RK Zagreb

Stevanović i mladi Zagrebaši iz Ljubuškog se vraćaju s novim bodovima

Zvonka Keliš • subota, 06.10.2012.

Hrvatski rukometni prvak tek je dva dana nakon nimalo lakog gostovanja kod Dinama iz Minska krenuo put Ljubuškog gdje je u sklopu trećeg kola Regionalne lige snage odmjerio s momčadi Izviđača. Bivši klub sadašnjeg Zagrebaša Marka Matića pokazao se kao čvrst protivnik, no mlade Zagrebove snage na koncu su uspjele upisati svoju drugu pobjedu u SEHA ligi.

Izviđač Mi grupa - CO Zagreb 29:31 (12:18)

Regionalna rukometna liga, 3. kolo
LJUBUŠKI - Gradska sportska dvorana
Suci: Mitrevski/Todorovski

Izviđač Mi grupa: B. Burić (9 obrana), Paradžik (1 obrana); Kolovrat 2, Buljubašić, Malinović, Zeljić 9, Bošnjak, Herceg 2, S. Burić 7, Vidović 6, Boras 2, Ereš, Hrstić, Nižić, Paponja 1, Mataga
Trener: Ilija Puljević

CO Zagreb: Ivić (4 obrane), Stevanović (9 obrana); Skoko, Marić 4, Brozović 3, Butorac, Stepančić 1, Matulić 6, Matić 5, Šprem, Batinović 5, Horvat, J. Valčić 1, Sršen, Mandalinić 6, Kaleb
Trener: Slavko Goluža

Sedmerci: Izviđač Mi grupa: 2/2; CO Zagreb: 2/3
Isključenja: Izviđač Mi grupa: 6 min.; CO Zagreb: 6 min.

Uvjerljiva pobjeda nad dobojskom Slogom na samom otvaranju nove sezone Regionalne rukometne lige bila je lagana uvertira u ono što je na rukometnim terenima diljem regije, ali i Europe uslijedilo za rukometaše hrvatskog prvaka. Nakon teško izborenog remija s aktualnim pobjednikom SEHA lige, makedonskim Vardarom, pomlađeni CO Zagreb u prvom je kolu natjecanja za prvaka Europe protiv Pick Szegeda pokazao koliko je jak na domaćem terenu da bi potom krenuo na malu turneju.

Prva postaja bio je Minsk gdje su mladi Zagrebaši ubrali bod u sklopu novog susreta Lige prvaka, dok je sljedeća, tek dva dana kasnije bila Ljubuški u kojem su puna dvorana, vruća atmosfera i nimalo laka momčad Izviđača čekali na igrače Slavka Goluže.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Jerko Matulić i Stipe Mandalinić s po šest postignutih pogodaka, dok su po pet dodali bivši član Izviđača Marko Matić te Hrvoje Batinović. Vrlo dobar je među Zagrebovim vratnicama u Ljubuškom bio Ivan Stevanović s devet sakupljenih obrana, dok je mladi Filip Ivić uspio obraniti tek četiri lopte. Najbolji kod Izviđača bio je Nenad Zeljić s devet golova, dok je Senjamin Burić sedam puta zatresao mrežu Zagrebaša.

Odlučio je trener CO Zagreba, ujedno i izbornik hrvatske reprezentacije, nakon napornih susreta odmoriti svoje ključne igrače te se tako na klupi nisu našli iskusni vratar Kelentrić, kao ni vanjski igrači Špiler i Tonči Valčić, a potrebu za ulaskom u igru ili većom intervencijom nisu imali ni Zagrebov kapetan Horvat, pivot Skoko, kao ni mladi Šprem. Priliku da pokažu što znaju tako su dobili vratar Stevanović te kružni napadač Brozović, ali i preostali mladi i novi igrači hrvatskog prvaka.

Sam susret u Ljubuškom posebnu je čar imao i zbog vrlo dobrog Marka Matića koji je upravo ovog ljeta redove Izviđača zamijenio onima CO Zagreba te je pogotkom za 1:0 otvorio dvoboj trećeg kola Regionalne lige. Tom je igraču trener ukazao posebnu čast i odredio ga za počasnog kapetana Zagrebaša u ovom susretu.

Ubrzo se na Matića nadovezao također jedan od novopridošlih Zagrebovih igrača, Mandalinić, koji minutu kasnije postavlja 2:0. Tek se tada budi domaćin koji preko Vidovića postiže svoj prvi pogodak u susretu.

Nastavila se tada igra gol za gol u kojoj treća momčad SEHA lige uspijeva održati laganu prednost sve do desete minute u kojoj Mandalinić započinje seriju Zagrebaša od pet pogodaka za vodstvo 10:4. Nastavili su tada Golužini momci u visokom ritmu te su uspjeli zadržati osjetnu prednost sve do isteka prvoga dijela kada semafor pokazuje +6 za goste (18:12).

Uvodne minute drugoga poluvremena donijele su nastavak dominacije gostujuće momčadi (19:13, 23:17), no ona domaća se nakon desetak minuta igre polako, ali sigurno vraća u susret te ubrzo dobrano puše za vrat gostima iz Zagreba. Stigli su domaći rukometaši pred samu završnicu i na gol zaostatka (24:25), no Zagrebaši tada shvaćaju ozbiljnost situacije te se pogocima Mandalinića i Marića odvajaju na sigurnih tri razlike (27:24).

Uzbudljivo je stoga bilo u posljednjim trenucima susreta, name, momčad Ilije Puljevića dobiva na zamahu te se uporno želi približiti svom suparniku koji, pak, pitanje pobjednika ne prepušta slučaju već preko Matulića i Stepančića odlazi na tada velikih 29:25. Uspjeli su se domaći igrači ponovno vratiti na minus dva (27:29), no vremena za poravnavanje rezultata, kao i potpuni preokret više nije bilo. Konačnih 31:29 potom postavljaju Karlovčanin Mandalinić te domaći Senjamin Burić.

• Kvrga07.10.2012. u 12:08
    Gledao sam dosta Zagrebovih utakmica ove godine i ni na jednoj Kalebu nije dao ni minute. Sad mi je malo jasnije zašto ga ne uvodi....
    Kvrga
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 22:42
    E tako konačno da i klinci zaigraju,veseli me odlična partija i 6 golova Mandalinića!!Šteta što Kaleb igra dosta slabo,ali to mi je razumljivo i normalno,jer mu je sve samo ne lako nakon smrti majke prije 2 mjeseca!!