Alkar na otvaranju sezone lakoćom "torpedirao" Križevce

Iz ŠSD Sinj:Mišo Gulić • subota, 06.10.2012.

Alkar je pred svojim navijačima na briljantan način otvorio novu sezonu pobjedom nad Križevcima koji do pred sam kraj susreta nisu bili ravnopravan suparnik raspoloženom domaćinu. Sjajno je funkcionirao sinjski napad koji je dosta tromu križevačku obranu doslovno uništio brzim izmjenama pozicija nakon čega su lakoćom pogađali otvorene šuteve.

Alkar - Križevci PF 90:78 (29:20, 27:13, 17:14, 17:31)

Sinj, ŠSD Sinj, gledatelja: 600

Suci: Jovović (V. Gorica), Ercegović (Zagreb), Vulić (Zadar)

Alkar: Jugo (4), Bilić (11), Ćurković (3), M. Modrić (13), S. Modrić (25), Župić (5), Boban (3), Matić (14), Kanaet (3), Gaurina (4), Šipić (3), Ivišić (2).
Trener: Damir Milačić

Križevci PF: Matoić, Ivandić, Krstanović, Fodor (8), Svoboda (17), Hrkač (2), Cvjetković (3), Sertić (4), Zrnić (8), Demo (2), Rembert (22), Grgat (12).
Trener: Marin Zidrum

Osobne pogreške: Alkar (27); Križevci (21)

Skokovi: Alkar (38); Križevci (20)

Vrlo dobro otvaranje susreta i jednako tako dobar finiš poluvremena trasirali su put Alkaru do pobjede nad Križevcima. Strateg Alkara je u posljednjoj dionici susreta testirao mogućnosti svih raspoloživih igrača, prije svega onih najmlađih, što su gosti iskoristili da na kraju upišu i više nego prihvatljiv poraz u odnosu na ono što su prikazali u većem dijelu utakmice.

Otvaranje susreta pripalo je domaćoj momčadi, gosti u uvodnim minutama nisu imali odgovora za brzu igru Alkara te su jednako tako brzo došli u rezultatski zaostatak koji je u sedmoj minuti iznosio minus 12 (21:9). Alkar je u narednim minutama nastavio u istom ritmu, sjajnu je šutersku rolu imao Slavko Modrić, a Križevčani su tek u samoj završnici, zahvaljujući brzopletosti domaćih, uspjeli zaostatak svesti u prihvatljive okvire (29:20).

Vrlo dobro je funkcionirala i sinjska obrana, manjak visine i težine domaći su nadoknađivali borbenošću, preuzimanjem i udvajanjem pod košem, no sredinom druge četvrtine razigrao se američki playmaker u redovima gostiju Rembert, proradila je i zona u obrani pa se sinjska prednost istopila na plus pet (33:28).

Izjave trenera:

Damir Milačić, trener Alkara: "Moram biti iskren i reći da je moglo i bolje, ali s obzirom na prvo kolo moramo biti zadovoljni. Utakmicu smo dobili žustrinom u prvom dijelu, dok u nastavku to nije izgledalo dobro. No, namjerno sam radio dosta rošada, želio sam dati što više minuta zaštićenim igračima zbog onog što nam slijedi u nastavku. Tu sam možda napravio loše za sebe i rezultat, ali sam dobio nešto drugo, a to je da su i oni sa svojih leđa skinuli taj pritisak. Ja znam koji su potencijali ove momčadi, u prvom dijelu smo dopustili svega tri skoka u napadu, ali unatoč odličnoj napadačkoj večeri ja sam trener koji vjeruje da obrana donosi pobjede, tu sam uočio dosta sitnih grešaka i na tome ćemo pojačano raditi. Na kraju, publika, što reći osim hvala im za sjajnu podršku."

Marin Zidrum, trener Križevaca: "Čestitam Alkaru na zasluženoj pobjedi, igraju dobro, igraju lijepo i za nas je ovo prihvatljiv poraz. Dobili smo drugo poluvrijeme što u Sinju nije loše, ali poraza će biti. Skupili smo se prije deset dana i pred nama je još dosta rada na svih poljima, ali nikog se ne treba bojati. Nas sada čeka teško gostovanje u Dubrovniku za kojeg se moramo bolje spremiti, stoga u narednim danima treba dodatno zapeti na treningu."

No, kratkog je daha bila gostujuća serija, odmah po ulasku u igru Mirko Modrić je zabio osam vezanih koševa, nadovezao se i tricom Bilić za seriju od 11-0 kojom su domaći poveli 49:30, nakon čega je sijevnula nova trica Mirka Modrića, zatim i Bobana (ukupno deveta od 12 ispucanih) za ogromnih plus 25 (56:31). Rezultat s kojim su momčadi otišle na predah glasio je 56:33.

Opušten ulazak Alkara u nastavak Križevčani koriste za smanjenje zaostatka na minus 17 (60:43), zbog čega je domaći trener pozvao minutu odmora, nakon koje se domaća momčad brzo vratila u svoj ritam koji gosti ove večeri naprosto nisu mogli pratiti pa su Sinjani novom serijom u posljednjih deset minuta odnijeli do tada rekordnih 73:47 (+28).

Početkom posljednje četvrtine Alkar je ostvario najvećih plus 29 (78:49), bilo je tu poteza koji su dobro raspoloženu sinjsku publiku digli na noge, no nakon toga domaći su praktički prestali igrati, što je dijelom i posljedica velikog broja izmjena s kojima je domaći trener nastojao dodatno isprobati sve ono što bi bi mu u nastavku prvenstva moglo donijeti prevagu. Gosti nisu propustili iskoristiti takav odnos snaga na parketu pa su do kraja upisali i više nego prihvatljiv poraz od 90:78.

Prvo ime Alkara bio je Slavko Modrić koji se na kraju zaustavio na 25 koševa, od čega pet pogođenih trica, a statistici je dodao i sedam skokova. Vrlo dobru partiju odigrao je i njegov brat Mirko koji je zabio 13 te prošlogodišnji igrač Splita Josip Matić s ubačenih 14 koševa te sjajnih 13 skokova. U gostujućem sastavu svidio se igrač koji se momčadi Križevaca priključio prije nekoliko dana, Patrick Rembert, a njegov učinak na kraju je iznosio 22 koša, dok je Svoboda dodao njih 17.

• Obrisan korisnik09.10.2012. u 09:57
    mišo šta je s onim člankom o očekivanjim i uvodu u sezonu. ovim člankom si demantira sve šta si napisa u prošlom. istina da je alkar sve iznenadio i već sad se vidi rukopis novog trenera. pogodak uprave s novim trenerom i vrlo dobra predstava igrača. bravo svima
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 22:46
    čista perfekcija čudo,veliko iznenađenje s obzirom na neuvjerljive rezultate iz pripremnih utakmica,ali milačić očito zna šta radi i pravilno je tempira formu..čestitke i treneru i igračima na fanatičnoj borbenosti a publici na južnjačkom dekoru,mišo mogla je i koja slika bakljade s kraja utakmice... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.10.2012. u 22:42