Zaragoza na krilima Van Rossoma do druge pobjede, Rudežu deset minuta

Branimir Korać • nedjelja, 07.10.2012.

Drugi susret drugog kola Lige Endese odigrali su CB Canarias i CAI Zaragoza. Zaragoza je slavila pred 3.800 gledatelja s uvjerljivih 85:65 na krilima sjajno raspoloženog Sama van Rossoma...

Košarkaši Zaragoze odlično su krenuli u novu sezonu Lige Endese. Nakon domaće pobjede protiv Caje Laboral, upisali su gostujuću pobjedu protiv CB Canariasa 85:65 i tako potvrdili veliku pobjedu iz prvog kola.

Protiv CB Canariasa Zaragoza je veći dio prvog poluvremena imala pod kontrolom, domaćin se u drugoj dionici malo odvažio i preuzeo vodstvo 33:30, međutim do odlaska na odmor Zaragoza je ponovno preuzela kontrolu i na poluvremenu je imala vodstvo 44:35 nakon što se serijom 9:0 u završnici prvog dijela uspjela odvojiti.

U drugom poluvremenu vrlo brzo su gosti stigli do dvoznamenkaste prednosti, ali Canarias je odgovorio smanjenjem na 53:50, ali gosti kreću u završno odvajanje i mirno privode meč kraju slavivši u konačnici s visokih plus 20.

Kod pobjednika Sam van Rossom je ubacio 21 poen (5/6 trica), a Pablo Aguilar je dodao 12 poena i sedam skokova. Damjan Rudež je dobio deset minuta i ubacio dva poena (1/2 za dvicu, 0/1 za tricu) uz dva skoka i pet osobnih pogrešaka. Kod domaćina Blagota Sekulić je ubacio 13 poena uz sedam skokova, a Fotios Lampropulos je dodao 12 poena.

"Izašli smo koncentrirano i snažno, znali smo da je to Canariasu prva domaća utakmica u Ligi Endesi i znali smo da nas očekuje paklena atmosfera. Kontrolirali smo utakmicu od početka i kada je u trećoj dionici zagustilo, znali smo se dobro postaviti i doći do nove prednosti. Ovo je moja najbolja utakmica otkako sam u Španjolskoj, dobro sam se osjećao, imao sam dobre šuteve, ali bez pomoći momčadi ne bih to mogao učiniti. Lopta je išla vrlo brzo i stalno smo imali otvorenog čovjeka, tako je puno lakše igrati", rekao je nakon meča Van Rossom.