1. Hrvatska nogometna liga, 11. kolo, 07.10.2012, 19:00 h, Koptivnica, Gradski stadion, gledatelja: 2.400
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Miro Grgić (Osijek), Tomislav Hudika (Varaždin)
Dinamo

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • nedjelja, 07.10.2012.

U susretu vrha tablice, prvo i drugoplasirane momčadi lige, slavio je Dinamo, koji je imao početnu pomoć domaćeg Gregurine i njegovog autogola. Uz odlično izdanje Ibaneza, Zagrepčani su na kraju imali uvjerljivih 4:1, iako je pogodak Delića unio malo nemira u gostujuće redove. Pobjedom se Dinamo odmaknuo na sedam bodova, dok Slaven ostaje drugi, no sa samo bodom prednosti pred Hajdukom.

Iako je cijele nedjelje vrijeme bilo vrlo ugodno, pola sata pred susret nebo se otvorilo, pa su domaće nogometaše u plavim i gostujuće u zlatnim dresovima dočekale guste kišne kapi i neugodni vjetar. Lako nije bilo ni gledateljima, koji su se ipaknnekako uspjeli stisnuti u gornji, natkriveni dio gledališta.

Za Slaven je, kao i za deset ostalih prvoligaša, utakmica protiv Dinama uvijek najlakše domaćinstvo sezone, pa su u utakmicu Koprivničani mogli krenuti s mišlju da žele protivniku pružiti dostojanstveni otpor, no stanje na tablici, kao i pokazana ranjivost Dinama, takvo razmišljanje nisu dopustili. Veliki je hendikep za domaću momčad međutim bio izostanak Raka, koji će nedostajati treneru Ferenčini još barem dva tjedna. Gosti su iz Zagreba stigli bez nespremnog Tomečaka te Čopa koji je lagano ozlijeđen, a zbog rotacije su kod kuće ostali i Vida, Tonel i Peko.

Nije dugo trebalo da Dinamo povede, prvi je slobodni udarac utakmice gostima donio vodstvo. Gol se prvo pripisivao Puljiću, koji je u dresu Dinama upisao peti nastup sezone, no pregledom snimke postalo je jasno da se radi o autogolu domaćeg Gregurine.

Ibanez s desne strane dobro cilja, domaći vratar Rodić izlazi na loptu i odbija je, no ravno na glavu nesretno postavljenog suigrača Gregurine, koji je šalje u praznu mrežu.

U minutama koje slijede tempo se na potopljenom koprivničkom travnjaku smiruje, pa je u 32. minuti kontranapad Dinama ulovio domaće nogometaše nespremnima, a Ibanez loptu neometan istrčalim Rodićem šalje u mrežu za 2:0 gostiju. Nakon toga slijedi i prva izmjena u redovima domaćina, na golu je Rodića zamijenio Pelin, jer je prvi vratar Slavena stradao malo prije drugog pogotka Dinama, u duelu s Rukavinom. Pelinu je to druga utakmica ove sezone u dresu Slavena, odradio je 90 minuta Kupa u Ivančici.

Kišni potop, činilo se i rezultatski potop domaćina, no po tko zna koji put Slaven Belupo pokazao je da se i u teškim situacijama ne predaje. Minutu pred odlazak na odmor dolazi do smanjenja rezultata, kad je Čanađija prošao po desnoj strani, proigrao Glavicu, a ovaj vratio petom za Delića, koji hladnokrvno matira Kelavu za 1:2.

U nastavak stoga domaćini ulaze s nadom u izjednačenje, no dogodilo se suprotno. Agilni Ibanez, koji je par minuta ranije prijetio domaćem golmanu, ovog puta asistira Rukavini, koji rezultat diže na 1:3 u 58. minuti.

Slijede minute u kojima nema previše smislenih događanja, uz povremeni dalekometni šut jedne ili druge momčadi. Najbolju je priliku za gol tako imao domaći sastav u 76. minuti, kad Maras prebacuje stranu za Delića, a on pogađa okvir gola, dok odbijenu loptu ne koristi Bušić.

U samoj završnici utakmice, u sudačkoj nadoknadi, povjerenje koje mu je ukazao trener Čačić na najbolji je način iskoristio mladi Halilović. Beqiraj je uposlio 16-godišnjaka nakon što je dugo vukao loptu, a on bez imalo zadrške šalje loptu u mrežu Slavena i postavlja konačnih 1:4, ujedno svoj prvi gol u dresu Dinama.

• interreg08.10.2012. u 12:30
    Nazalost je tako Mithrandir. Steta da je prvenstvo ovim skoro vec odluceno. Nadao sam se bar nerijesenom bar zbog odrzavanja kakve takve napetosti...
    interreg
  • Mithrandir08.10.2012. u 10:52
    Odlićna igra dinama sa kombiniranim sastavom. Nema sumnje, kolika je razlika u ligi prvaka između klubova i dinama, tolika je i u hnl-u između dinama i ostalih.
    Mithrandir
  • Obrisan korisnik08.10.2012. u 10:42
    Svaka čast dečku. Po meni on već sada može u repku umjesto Kalinića. Pa što ako je mlad, kvaliteta je bitna, a mali to ima. Ima nos za utrčavati u prostor, brz je, hladnokrvan, besprijekorno vlada loptom. Ne govorim to samo na osnovu ovog gola, jer je i na prošloj utakmici imao bljesak. Iz aviona... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.10.2012. u 00:57
    bravo malom,ima taj potez,ono nesto
  • Shadowfax07.10.2012. u 23:33
    Di si ti videl ili čul izjavu Ferenčine da je Dinamo jači od reprezentacije? Roy je izjavil da je Dinamo iskoristil svoje šanse, dok Slaven nije, a suđenje neće komentirati iako mu se neke sučeve odluke nisu sviđale.