Ostali sportovi

U prvom kolu Rovinj u pet setova svladao Mladost

Matej Milanović • ponedjeljak, 08.10.2012.

Počelo je prvenstvo Hrvatske za odbojkaše, koje je ove godine podijeljeno u dvije skupine. U skupini 1 jedino domaće slavlje upisao je Rovinj, koji je u pet setova svladao Mladost, dok je u skupini 2 jedinu gostujuću pobjedu ostvarila Opatija u Splitu.

Ovog vikenda počelo je prvenstvo Hrvatske za odbojkaše. Po novoj formuli natjecanja u prvoj fazi se igra u dvije skupine, složene po plasmanima u prošloj sezoni. Obje su skupine sastavljene od osam momčadi, s tim da u prvoj fazi skupine 1 igra samo sedam sastava jer Mladost Kaštela nastupa u Interligi i uključuje se u natjecanje tek u drugoj fazi.

U prvom kolu skupine 1 Rovinj je u uzbudljivom susretu svladao zagrebačku Mladost. Gosti su imali prednost od 2:1 u setovima, no Rovinjci su to preokrenuli u posljednja dva seta s 25:18 i 15:11 i slavili s 3:2. To je ujedno bila jedina domaća pobjeda u skupini 1.

Centrometal je slavio u jako izjednačenom susretu u Rijeci s 3:2. Gosti su vodili 2:0, nakon čega je Rijeka s dvostrukih 28:26 izborila peti set, u kojem je Centrometal bio koncentriraniji i na kraju pobijedio s 15:12. Gostujuću pobjedu upisao je i Sisak, koji je slavio s 3:0 u Vukovaru i tako izbio na vrh ljestvice, kao jedini s tri boda. U ovom kolu odmarala je Mursa Osijek.

U skupini 2 bila je, pak, samo jedna gostujuća pobjeda, 3:0 Opatije u Splitu. U ostalim dvobojima bolji su bili domaći. Karlovac je s 3:0 nadigrao Gornju Vežicu, Zadar je s 3:1 porazio Šibenik, a najzanimljiviji susret skupine 2 bio je onaj između Daruvara i Zagreba. Daruvar je preokrenuo početni zaostatak i poveo s 2:1 u setovima, a gosti su s 25:11 uzeli četvrtu dionicu i osigurali bod. U petom setu Daruvar je bio bolji na razliku, 16:14.

Prvenstvo Hrvatske, 1. A Liga, 1. kolo, Skupina 1:
Rijeka - Centrometal 2:3 (22:25, 26:28, 28:26, 28:26, 12:15)
Rovinj - Mladost Zagreb 3:2 (20:25, 25:22, 22:25, 25:18, 15:11)
Vukovar - Sisak 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)
Mursa Osijek slobodna

Poredak:
Sisak 3, Rovinj 2, Centrometal 2, Rijeka 1, Mladost Zagreb 1, Mursa Osijek 0 (utakmica manje), Vukovar 0