1. HNL - juniori: Fenomenalna mladost Osijeka deklasirala Dinamo na Maksimiru

Ivan Dominik • utorak, 09.10.2012.

Vrlo zanimljivo i dosta iznenađujuće što se tiče rezultata bilo je u osmom kolu Prve juniorske nogometne lige u Hrvata. Dinamo je šokantno deklasiran od sjajnih mladih Osječana, a s 3:0 su također pobjeđivali u gostima i Hajduk te Rijeka. Cibalia je u Vinkovcima upisala jedinu domaću pobjedu kola i to protiv Lokosa, dok su viđena i tri remija u relativnom kolu gostiju...

Osmo je kolo započeto prošlog petka, a otvoreno je susretom Varaždina i Slaven Belupa na sjeveru Hrvatske, a na Stadionu NK Varaždina domaća je ekipa stradala bez ispaljenog metka. Koprivničanci su jednim jedinim pogotkom iz 73. minute dvoboja osvojili sva tri boda i nanijeli novi poraz slabašnim Varaždincima. Strijelac za odluku utakmice i 1:0 pobjedu Slavena bio je Darko Dankić, dok su se gostima "osvetili" kadeti Varaždina slaveći također minimalno, 1:0, nad kadetima Farmaceuta.

U dvoboju Karlovca i Intera iz Zaprešića na stadionu Branka Čavlovića-Čavleka u Gradu na četiri rijeke viđen je jedan od tri remija kola. Povela je domaća momčad preko Patrika Poljaka nakon nešto više od pola sata igre, a s 1:0 Karlovčana završen je i prvi dio susreta. Nastavak je ipak pripao gostima koji su pola sata prije kraja izjednačili preko Josipa Ivića, a rezultatom 1:1 te su dvije ekipe na kraju i podijelile bodove. Kadeti Žutih bili su uspješniji od juniora te su iz Karlovca odnijeli pobjedu od 2:1.

Identičnim su rezultatom svoj sraz završile i ekipe Splita i Zadra u kojem su Crveni bili domaćini. Uzbudljiva je utakmica još više rasplamsana kada je dosuđena najstroža kazna za domaće u 63. minuti, koju je za 1:0 Splitovaca realizirao Tomislav Mrkonjić. Međutim, Zadrani se nisu predali te su čekali svoju šansu, a ona je došla u samoj završnici susreta kada šest minuta prije kraja Mario Lovre Vojković iz ekipe Splita biva isključen zbog drugog žutog kartona. U drugoj minuti sučeva dodatka Frane Ikić poravnava za Zadar i donosi mu bod uz konačnih 1:1. Kadeti te dvije ekipe također su remizirali, ali u utakmici bez pogodaka.

Juniori Hrvatskog dragovoljca i Zagreba odigrali su također remi, ali bez pogodaka u Sigetu, dok su nešto ranije od njih kadeti istih klubova sudjelovali u velikoj golijadi. Ipak, unatoč domaćinstvu crno-plavih, pobjedu je odnio sastav Pjesnika slaveći 3:2.

Vinkovačka Cibalia ugostila je jaku zagrebačku momčad Lokomotive u međusobnom dvoboju osmog kola, a izašla je nakon 90 minuta velike borbe iz tog susreta kao pobjednik. Iako su Lokosi poveli preko Matije Čakaruna već u petoj minuti susreta, početkom i sredinom nastavka su domaći okrenuli rezultat i slavili s 2:1. Izjednačujući je pogodak za Cibaliju zabio Luka Mijoković, dok je pobjednički bio djelo džokera s domaće klupe - Marka Kraljevića. Ipak, treba napomenuti kako je Lokomotiva igrala bez ponajboljeg igrača lige i ujedno svog sastava, Marka Pjace te da su domaći slavili i u kadetskoj konkurenciji i to s 3:2.

Šibenik je u dalmatinskom derbiju ugostio u formi rastuću momčad splitskog Hajduka i na domaćem se travnjaku nije baš dobro proveo. "Bili tići" slavili su uz 3:0 u gostima na Ljubici, a pobjedu su osigurali već u prvom poluvremenu kada su dva puta poentirali preko Ante Kušete, odnosno Ivana Prskala. Priču je u drugom poluvremenu, 15 minuta prije kraja, zaključio Prskalo drugim golom utakmice, a kadeti Hajduka su bili bolji od Šibenikovih rezultatom 3:2.

Također s 3:0 pobijedila je uvjerljivo i momčad Rijeke u gostima kod Marsonije, a isto je kao i Hajduk na poluvremenu imala vodstvo od 2:0. Te zgoditke potpisali su Igor Postonjski i Mihovil-Jeronim Klapan iz penala, dok je treći gol zabio Stefano Zuliani. Među kadetima bolji je bio sastav iz Broda koji je slavio uz 1:0 protiv Riječana.

A treću i posljednju gostujuću pobjedu kola rezultatom 3:0, i to u posljednjoj utakmici kola igranoj u ponedjeljak, iznenađujuće je ostvarila momčad Osijeka, koje je deklasirala Dinamo na Maksimiru. Ispod južne maksimirske tribine, Modre, koji su u sastavu imali i podosta umornog Alena Halilovića, porazili su mladi Osječani za koje su redom zabijali Josip Ravlić (dva) i Alen Grgić - sve u prvom poluvremenu.

Mladi vratar Plavih, Marko Mikulić ostao je nemoćan pored raspoloženih te na ligaškom poretku i dalje vodećih Slavonaca, kao i cijela juniorska ekipa Dinama, dok je zagrebačku čast ipak donekle spasila kadetska ekipa pobjedom od 2:1 nad Osijekom. A tom pobjedom su Dinamovi kadeti ostali prvi u ligi s osam uzastopnih pobjeda u isto toliko kola bez ijednog izgubljenog boda.

1. HNL - juniori i kadeti, osmo kolo, 6., 7. i 8. listopada 2012.:
Karlovac - Inter 1:1 (kadeti 1:2)
Varaždin - Slaven Belupo 0:1 (kadeti 1:0)
Šibenik - Hajduk 0:3 (kadeti 2:3)
Marsonia 1909 - Rijeka 0:3 (kadeti 1:0)
Dinamo - Osijek 0:3 (kadeti 2:1)
Cibalia - Lokomotiva 2:1 (kadeti 3:2)
Hrvatski dragovoljac - Zagreb 0:0 (kadeti 2:3)

• Obrisan korisnik18.10.2012. u 20:41
    Citat: ...koji su u sastavu imali i podosta umornog Alena Halilovića... umoran sa 16 godina??? Mislim da u tim godinama može odigrati tri utakmice dnevno. Ne mislim izričito na Halilovića, nego na umor 16-godišnjaka općenito. Bravo za Osijek!
  • Obrisan korisnik10.10.2012. u 20:28