Istra pobijedila iranskog prvoligaša, debitirali Aganović i Sivonjić

Ante Zovko • utorak, 09.10.2012.

Istra 1961 pobijedila je 2:1 Naft Teheran u prvoj od tri planirane testne utakmice tijekom reprezentativne stanke. Bila je to prilika za dvojicu debitanata, ali i dvojicu juniora.

Utakmica u Rovinju jedva da je imala prijateljski predznak jer je pulska momčad već u prvom dijelu ostala bez dva ozlijeđena igrača, a pred kraj susreta i bez trećeg.

Povela je Istra kad je debitant Adnan Aganović u sedmoj minuti nabacio u šesnaesterac, a poslije igranja rukom gostujućeg igrača, strijelac s bijele točke bio je Sharbini.

U 16. je izjednačio Karimil iz blizine, a Puljani su pobijedili nakon izmjene cijele momčadi pogotkom Havojića udarcem s dvadesetak metara u 87. minuti.

Čagalj je u 18. minuti ozlijedio zglob, Sharbini je u 33. zamijenjen zbog udarca u lice, a pred kraj utakmice Roce je bio prisiljen povući se zbog udarca u leđa.

Osim debitanata Aganovića i Ilije Sivonjića, priliku u seniorskoj momčadi Zeleno-žutih dobili su juniori Ruba i Okić.

Prijateljska utakmica:
Istra 1961 - Naft Teheran 2:1 (1:1)

Istra 1961: Prskalo, Antolić, Čagalj (od 18. Zgrablić), Budicin, Milić, Blagojević, Anđelković, Ottochian, Prelčec, Aganović, Sharbini (od 33. Roce). (Drugo poluvrijeme: Radošević, Ruba, Zgrablić, Jerković, Roce, Jugović, Batelić, Prgomet, Okić, Havojić, Sivonjić).