Hrvatska reprezentacija do 20 godina poražena od talijanskih vršnjaka

Branimir Korać • srijeda, 10.10.2012.

Hrvatska reprezentacija do 20 godina upisala je poraz u prvom susretu Kupa regija, bivšeg Mirop kupa. Protivnici su bili vršnjaci iz Italije koji su na domaćem terenu u Portogruaru slavili s 4:2...

Italija U20 - Hrvatska U20 4:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Brozović (33'-11m), 1:1 Montini (63'), 2:1 Benedetti (70'), 3:1 Degeri (71'), 3:2 Brozović (77'), 4:2 Pontiggia (90')

Italija U20: Iali, Scarponi (69' Marongiu), Tartaglia, Allievi, Spirito, Agnello (84' Pontiggia), Falco (87' Persone), Milani (58' Proietti), Montini (90' Arcari), Degeri, Gatto (58' Benedetti).

Hrvatska U20: Sluga, Vrsaljko, Župarić (46' Galović), Bubnjić, Bručić, Brozović, Mlinar, Jakoliš, Babić (46' Oršić), Caktaš, Livaja

Prvi nastup u Kupu regija Hrvatska nije imala uspješan. Reprezentacija do 20 godina poražena je u Portogruaru od domaćina Italije s 4:2 iako je imala vodstvo sve do 63. minute susreta.

Hrvatska je dobro otvorila utakmicu i to joj se isplatilo u 33. minuti. Tada Jakoliša u 16 metara ruši domaći vratar Iali i slovenski sudac pokazuje na kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Marcelo Brozović.

Do kraja prvog dijela Hrvatska je sačuvala vodstvo i u nastavku susreta bila također opasniji protivnik, međutim umjesto da povede s 2:0 nakon nekoliko propuštenih prilika, uslijedila je kazna za promašaje i Talijani poravnavaju. U 63. minuti strijelac je bio napadač Beneventa Montini.

Primljeni pogodak nije dobro djelovao na Šuškove izabranike koji u narednih osam minuta primaju još dva pogotka. Prvo u 70. minuti Benedetti dovodi Italiju u vodstvo, a minutu kasnije Degeri podiže na 3:1.

U završnih 15 minuta Hrvatska je uspjela smanjiti na 3:2 zahvaljujući drugom pogotku Brozovića, međutim nije uspjela doći do poravnanja, čak štoviše, Italija je preko Pontiggije u samoj završnici susreta potvrdila pobjedu pogotkom za 4:2.

Izbornik talijanske mlade reprezentacije Valerio Bertotto bio je zadovoljan. "Čak i kada smo gubili, nisam bio zabrinut. Ovo je tek početak i osjetio se teret očekivanja, na kraju smo pružili dobru igri u odličnoj utakmici."

• Zdravko Maček11.10.2012. u 12:03
    ne znam kakva je bila ova Italija, niti mogu reći kako su naši izgledali samo na temelju ovog kratkog izvještaja......ali znam da meni naša mlada repka (a nerijetko i A reprezentacija) uvijek izgleda nedorečeno.baza je tu, igrača se uvijek nađe, neka generacija lošija neka bolja...ali na terenu mi... [više na forumu]
    Zdravko Maček
  • Hrvoje199011.10.2012. u 10:58
    JOZAK je postavija šuška. bez njegova dopustenja tu se prston mrdnit ne smije. čovik je alfa i omega mlađih uzrasta, i ja postavljan pitanje koja je njegova uloga i odgovornost??? on sa svojin kriterijima i ne znan kojin sve sranjima provodi selekciju, i evo rezultat tog rada! a dinamo je spomenut... [više na forumu]
    Hrvoje1990
  • Obrisan korisnik11.10.2012. u 10:23
    Koji Jozak i Dinamo opet??? Caktaš? Babić? Sluga? Jakoliš? Daj se probudi... Da je Šušak uprskao stvar, JE, i to jako, pa kritike na njegov račun ok! Zaboravih Livaju... Uostalom imali smo aktivan rez do 60 i koje minute. Jozak sa sastavom i taktikom veze nema. Ali opet da je sramota izgubiti na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.10.2012. u 08:55
    Niku Kovača za selektora U21 pa kada je već suđeno da će nam razbojnik i njegovi jebivjetri zeznuti Brazil neka preuzme i A selekciju za EP 2016.
  • Hrvoje199011.10.2012. u 00:32
    kako me ovo sve iritira.. nama je alfa i omega svih mladih selekcija Romeo Jozak, čovik koji taman da ima svo znanje svita je u očitom sukobu interesa jer je na platnoj listi Dinama. na plaći u Dinamu u kojem se njegovi direktni rezultati NE VIDE. Za nekog, iz cijeg svakog javnog nastupa, istupa... [više na forumu]