1. HMNL: Petrinjčica i Kijevo potvrdili statuse opasnih protivnika: visoko poraženi Novo Vrijeme i Osijek VBK

Ivan Dominik • subota, 13.10.2012.

U petak navečer je otvoreno treće kolo najvišeg razreda hrvatskog futsala, odnosno 1. HMNL. Odigrana su samo dva susreta, u kojima su velikim razlikama i visokim pobjedama Kijevo Knin i Petrinjčica deklasirali Osječane i Makarane, dok će kolo biti nastavljeno u subotu, a kompletirano tek idućeg petka...

Ulogu i status velikog potencijalnog iznenađenja u novoj sezoni Prve hrvatske malonogometne lige iz kola u kola opravdava Kijevo iz Knina, koje je i nakon trećeg kola prvenstva ostalo neporaženo. I to ostvarivši treću pobjedu u nizu, čime su Kijevljani preuzeli čelnu poziciju ligaškog poretka te su zasad jedina stopostotna momčad 1. HMNL, dok je jedini sastav koji još ima šansu pratiti Kijevo, zagrebački Nacional koji u trećem kolu gostuje kod Mejaša.

Utakmicu trećeg kola Kijevo je lakoćom dobilo kod kuće protiv ekipe Osijeka VBK, a bilo je visokih 7:2 za domaći klub u Kninu. Na poluvremenu je Kijevo vodilo sa samo 1:0 nakon što je mrežu gostiju načeo Ante Palavra, međutim, isti igrač početkom nastavka udvostručava vodstvo Kijeva, da bi nedugo zatim za 3:0 zabio Žumberac. Tada na scenu stupaju i Osječani, odnosno njihov najbolji igrač i momentalni najbolji strijelac lige, Dražen Čavar, koji zabija za 3:1 i smanjuje vodstvo domaćih.

No, Žumberac svojim drugim pogotkom vraća "plus tri" za Kijevljane, a potom dva pogotka u kratkom razmaku vremena dodaje i reprezentativac Saša Babić. Čavar pogađa mrežu domaćina drugi put na utakmici za 6:2, a priču zaključuje još jedan reprezentativac Hrvatske u redovima ekipe iz Knina, Franco Jelovčić, koji trese mrežu Osijeka za konačnih 7:2 pobjedu Kijeva.

Također visoku pobjedu upisala je i domaća Petrinjčica, koja je u izrazito efikasnoj utakmici i srazu dvaju dojučerašnjih drugoligaša, svladala Novo Vrijeme iz Makarske. U dvoboju dvaju novaka u Prvoj ligi i velikih rivala, Petrinjčica je imala inicijativu te je igrala mnogo bolje kroz čitav susret. A to joj je u prvom redu donijelo veliku prednost od 5:2 već na poluvremenu.

"Kreševo" je otvorio Marko Korečić u šestoj minuti zabivši za vodstvo Petrinjčice Idis, a do 11. minute su domaći izgradili prednost od 3:0 pogocima Alena Bešića i Josipa Jandrića. Za Novo Vrijeme je potom smanjio Darijo Antunović, na tri gola razlike zabivši za 4:1 vraća Damir Baćan, no drugi gol gostiju bio je djelo Tonija Jelavića za 4:2 domaćih. Za konačni je rezultat poluvremena u zadnjim sekundama istog zabio Jandrić, što mu je bio drugi zgoditak utakmice.

Nastavak je donio istu igru i sličan tijek utakmice, koji je dove i do konačnog rezultata. Petrinjčica je otvorila drugo poluvrijeme s dva pogotka u nizu za što su zaslužni bili Baćan i Korečić, koji su se također po drugi put na susretu upisali u listu strijelaca. No, na 7:3 smanjuje kod Makarana Jelavić, isto svojim drugim pogotkom dvoboja, a drugi gol u nizu za Novo Vrijeme zabija potom i Kristijan Zor, svladavši domaćeg vratara.

Međutim, završnica susreta ipak pripada sastavu iz Petrinje koji susret dovršava s još dva vezana pogotka, čime je postavljen konačan ishod sraza i 9:4 pobjeda domaćina. Zabijali su Kosta Đukić i za konačni deveti pogodak Petrinjčice, hrvatski reprezentativac Tihomir Novak, koji su donijeli veliko slavlje u Petrinju i ostavili u njoj sva tri boda.

Slijedi reprezentativna stanka u futsalu i nacionalnim prvenstvima, a 1. HMNL se utakmicama vraća 26. listopada ove godine za kada je zakazano četvrto kolo prvenstva.