Vodeni sportovi

Medveščak u Crnici upisao treću pobjedu

Iz Šibenika:Ivana Jurica • subota, 13.10.2012.

U šibenskoj Crnici vaterpolisti Medveščaka upisali su i treću pobjedu, s 15:9 pobijedili su mladi domaći sastav. U zanimljivoj utakmici pobjednik je odlučen u trećoj četvrtini, nakon što je Šibenik zbog brutalityja ostao bez Sabionija, pa je u sljedeće četiri minute s igračem više Medveščak otišao na nedostižnu prednost.

Šibenik – Medveščak 9:15 (1:3, 5:3, 1:5, 2:4)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik: Sučić (10 obrana), Erak, Rončević, Sentić 2, Petković, Bašić, Vlahović 4(2), Bulat, Seferović, Sabioni, Nimac, Španja 3, Jukić, Perić. Trener: Denis Šupe.

Medveščak: Selem (12 obrana), Šteković, T. Jelavić, Blažević 1, Capan, Vegar 1, M. Jelavić 1, Maras 4, Kolar 2, Lipar, Brlečić 5, Samodol 1, Jukić, Šarić. Trener: Damir Vincek.

Igrač više: Šibenik 3/8, Medveščak 6/9

Peterci: Šibenik 2/2, Medveščak 0/1

Suci: Banovac i Tiozzo (oba Split)

Već u prvom napadu domaćin je iskoristio igrača više i preko Sentića došao do vodstva. Brlečić izjednačava na 1:1, a Kolar s igračem više donosi prvu prednost gostima. Novi gol Medveščaka s istim brojem igrača u bazenu, ovog puta Kolara, Vincekovoj je momčadi donio vodstvo od 3:1 na kraju prve četvrtine.

S dva uzastopna gola, Španje, pa Vlahovića iz peterca, domaći vaterpolisti dolaze do izjednačenja početkom druge četvrtine. Brlečić opet pogađa za goste, a zatim i Maras realizira kontru za 5:3. Razigrao se tada u potpunosti domaći kapetan Španja koji postiže dva gola za redom za 5:5. U kratkom je roku Šibenik postigao i još jedan gol, strijelac Vlahović, pa je gostujući trener bio primoran pozvati time-out. Do kraja poluvremena u strijelce se još jednom upisao i Maras za 6:6.

Blažević koristi igrača više i vraća prednost na stranu Medveščaka na startu drugog poluvremena. Igrača više koristi i Kolar za 8:6. Potom u napadu domaćih, Šarić (donedavni igrač Šibenika) zarađuje isključenje, domaći trener Šupe zove time-out, suci ne reagiraju, ali potom isključuju Sabionijabrutality i Šarića s pravom zamjene. Domaćin četiri minute ostaje s igračem manje, Medveščak dobiva i peterac (Sučić obranio Samodolu) i u tom razdoblju postiže tri gola (Kolar, Jelavić, Brlečić), domaćin samo jedan (Vlahović) i uoči zadnjih osam minuta na semaforu svijetli 7:11.

Brlečić i Samodol postižu nova dva gola za goste i dižu rezultat na 13:7 u zadnjoj četvrtini. Sentić s igračem više smanjuje na 8:13, a potom Maras, pa ponovno Brlečić iz kontre povećavaju prednost Medveščaka. Konačnih 9:15 postavio je Vlahović.

Prvo ime utakmice bio je Hrvoje Brlečić s pet golova, a izborio je i najveći broj isključenja, dok je četverostruki strijelac bio Maras. Kod domaćina, četiri je gola postigao Vlahović, a tri Španja.