Regionalna liga (M), 5. kolo, 14.10.2012, 18:00 h
Borac Banja Luka 26:35 RK Zagreb
RK Zagreb

Banjalučki Borac bez pravog otpora hrvatskom prvaku

Damir Žbulj • nedjelja, 14.10.2012.

U banjalučkoj dvorani Borik hrvatski prvak stigao je do sigurne i uvjerljive pobjede u petom kolu regionalne SEHA lige. Borac nije bio ravnopravan suparnik, a trener Zagrebaša Slavko Goluža iskoristio je ovu utakmicu kako bi svi igrači iz zapisnika dobili određenu minutažu na terenu. Na početku utakmice istaknuo se David Špiler, na kraju Ilija Brozović, koji je zabio pet pogodaka iz isto toliko pokušaja. Prvi strijelac u pobjedi 26:35 bio je Stipe Mandalinić sa šest postignutih golova...

Nakon poraza u Ligi prvaka kod švicarskog Kadetten Schaffhausena, Zagrebaši su gostovali kod banjalučkog Borca. Bila je to prava prilika da se dobrim izdanjem na terenu igrači Slavka Goluže napune dodatnim samopouzdanjem pred subotnji novi okršaj u Ligi prvaka, kada u Zagrebu gostuje Barcelona.

U Banja Luku nisu niti otputovali Skoko i Kelentrić pa su priliku u zapisniku dobili Ilija Brozović i vratar Ivan Stevanović, koji su svoju minutažu jako dobro iskoristili.

Zagrebaši su vodili od prve do posljednje minute, a u otvaranju utakmice odličan je bio Slovenac Špiler, koji je postigao četiri od uvodnih devet pogodaka CO Zagreba. Prednost je do desete minute narasla na pet pogodaka viška, koju su s lakoćom igrači hrvatskog prvaka održavali, ali i povećali do odmora.

U završnici prvog dijela priliku je umjesto Horvata, koji je zasluženo predahnuo, dobio i Matulić, zabivši za 9:16, dok je u posljednjih pet minuta jako dobar bio Stepančić sa tri postignuta pogotka te 12:20 na predahu.

U nastavku utakmice Goluža je dodatno osvježio ekipu, zaigrali su i Stevanović na vratima, Batinović na krilu, Brozović na crti te Mandalinić na lijevom vanjskom, koji je s nekoliko fantastičnih dalekometnih šuteva pokazao svoj napadački potencijal, upisavši se na kraju u listu strijelaca šest puta.

Mandalinić i Brozović odlično iskoristili minutažu

U redovima Croatia osiguranje Zagreba najbolji strijelac bio je Mandalinić sa šest postignutih pogodaka, Ilija Brozović zabio je pet golova iz pet pokušaja, dok su Stepančić, Špiler i Josip Valčić dodali svaki po četiri pogotka. Ivić je u prvom dijelu obranio osam lopti, dok je Stevanović u nastavku skinuo šest protivničkih pokušaja. Kod domaćina Građan i Trivundža po sedam pogodaka, kao najefikasniji.

Ubrzo je razlika otišla na deset pogodaka viška za Zagrebaše, no, tada, ponovno jedna velika 'crna rupa', koja ovoga puta srećom CO Zagreb nije koštala konačne pobjede. U razmaku od 42. do 48. minute Borac postiže pet uzastopnih golova, hrvatski prvak niti samo jedan te je Goluža morao minutom odmora intervenirati i ponovno posložiti redove svojoj ekipi.

Zabijali su tada Trivundža, Delić i Građan, što je dodatno podignulo dobru atmosferu u tamošnjoj dvorani.

Ipak, Zagrebaši su se sabrali, Stevanović je skinuo nekoliko lopti, a proradio je ponovno Mandalinić i to je bio kraj bilo kakvih nadanja domaćina u neizvjesnu završnicu.

Fenomenalno je svoju minutažu u posljednjih desetak minuta iskoristio Ilija Brozović, koji je tada postigao četiri pogotka, a konačni rezultat zaustavio se na +9, bilo je 26:35 za rukometaše Croatia osiguranje Zagreba.

• Obrisan korisnik14.10.2012. u 21:01
    Što se tiče Kaleba,viđam ga na klupi stalno,ali nikako ni da minute dobije,on je uz Mandalinića,ivića i Ćorića najveći talent našeg rukometa.Ali treba napomenuti da je Kalebu preminula majka prije 2mj.,tako da mu je sve samo ne lako i da je i to možda razlog što ne igra!
  • Skopje14.10.2012. u 20:56
    A gdje je Kaleb ?!?!? Zasto unistavaju takvog potencijala.....bar tu u SEHA moze igrati.