Ostali sportovi

Odbojkaši Centrometala jedini neporaženi u skupini 1 nakon dva kola

Matej Milanović • ponedjeljak, 15.10.2012.

Nakon drugog kola odbojkaškog prvenstva Hrvatske u skupini 1 niti jedna momčad nema maksimalnih šest bodova, a jedino Centrometal ima dvije pobjede. U skupini 2 svi su dvoboji riješeni u tri seta, a po dvije pobjede imaju Zadar i Daruvar.

Nakon drugog kola prvenstva Hrvatske za odbojkaše u skupini 1 niti jedna momčad nema maksimalnih šest bodova. To je moglo uspjeti jedino Sisku na gostovanju kod Centrometala, koji je također pobijedio u prvom kolu, ali u pet setova zbog čega je imao dva boda. U prvom setu su domaći, usprkos konstantnoj dominaciji, ušli u nezavisnu završnicu, 21:20. Ipak, tada je stigla pravovremena reakcija i s 25:20 je Centrometal poveo.

Drugi set je lagano osvojio Sisak, a izjednačenu treću dionicu osvojio je Centrometal na razliku, 26:24, za novu prednost. Sisak je potom izborio peti set, kojeg je u konačnici izgubio s 15:10. Centrometal je tako postao jedini sastav s dvije pobjede, iako na ljestvici ima isti broj bodova kao i Sisak.

Do druge pobjede nije uspio, pak, doći Rovinj. Nakon velikog domaćeg uspjeha protiv zagrebačke Mladosti, Rovinj je izgubio 3:1 kod Murse Osijek, kojoj je to bio prvi nastup u ovoj sezoni, nakon što je bila slobodna u prvom kolu.

Posljednji susret drugog kola u skupini 1 igrali su Mladost Zagreb i Vukovar. Mladost je nakon poraza u Rovinju tražila prvu pobjedu i do nje je stigla dobrom utakmicom. Izuzev trećeg seta, kojeg su uzeli gosti, Mladost je stalno kontrolirala rezultat i zasluženo uzela prvi trobod u sezoni.

U ovom kolu odmarala je Rijeka. Nakon dvije utakmice na vrhu skupine 1 su Sisak, Centrometal i Mladost Zagreb sa četiri boda, a na dnu ljestvice s nula bodova je Vukovar, koji je dvaput poražen. U idućem kolu Centrometal odmara, a Sisak i Mladost će međusobno odlučivati o vrhu ljestvice.

U skupini 2 sve su utakmice završene u tri seta. Šibenik je slavio u Opatiji, iako su domaći pružili dobar otpor u prvom i trećem setu. Zagreb je upisao jedinu domaću pobjedu u skupini 2, svladavši Karlovac u tri izjednačena seta. Zadar je pobijedio kod Gornje Vežice, koja niti u jednom setu nije osvojila više od 17 poena. Daruvar je, pak, razbio Split. Domaći su jedino u trećem setu bili ravnopravan protivnik, 25:20, a u prva dva su zajedno ostvarili samo 23 poena. Nakon dva kola skupine 2 na vrhu je Zadar s maksimalnih 6 bodova, a Daruvar ima bod manje. Na dnu ljestvice s nula bodova su Gornja Vežica i Split.