Vodeni sportovi

Jugaši napunili mrežu nedoraslom europskom protivniku, Zvezda ipak bolja od Francuza

Tea Lokas • subota, 20.10.2012.

Ni treće kolo ovogodišnje Lige prvaka u vaterpolu nije donijelo posebno zahtjevan dvoboj za dubrovački Jug. Naime, u Gružu su domaćini slavili nad švicarskim Kreuzlingenom rezultatom 29:7 u utakmici koja je po odnosu protivnika izgledala kao trening za Gospare...

Jug CO - Kreuzlingen 29:7 (8:3, 5:2, 8:1, 8:1)

Dubrovnik, Bazen u Gružu
Treće kolo Eurolige, skupina B

Jug CO: Nižić (10 obrana), Vranješ 2, Bošković 2 (1), Ivanković 1, Goreta 3, Azevedo 3, Marković 2, Bušlje 2, Bautović 3, Dobud 4, Ivović 3 (1), Macan 2, Pavlović 2. Trener: Veselin Đuho.

Kreuzlingen: Spasojević (7 obrana), Redder, Petrović 3, Raschle, Keller, Herzog, Zahnd, Fassler, Vacho 3, Boub, Pleyer 1, Weideli, Weber. Trener: Sirko Roehl.

Igrač više: Jug 7/7, Kreuzlingen 1/3
Peterci: Jug 2/2, Kreuzlingen 0
Suci: Pierre Bonnay (Francuska), Johan Butz (Nizozemska)

Usporeni start koji su iskoristili igrači Kreuzlingena upisavši vodstvo od 2:0, nadoknađen je pogocima Boškovića i Azeveda za izjednačenje te golom za prvo vodstvo Juga u susretu (3:2). U prvoj četvrtini Pleyer je još pogodio za Švicarce, dok su Dubrovčani počeli puniti mrežu vrlo dobrog Spasojevića.

U drugu dionicu susreta Jug je ušao u rezultatskoj prednosti od pet pogodaka, a do kraja poluvremena ta se razlika povećala na 13:5. U strijelce su se upisali i mladi vaterpolisti Juga, Bautović i Goreta.

Nastavili su Jugaši pokazivati neusporedivo veću kvalitetu od Kreuzlingena pa su švicarskim amaterima u trećoj četvrtini ubacili još osam golova, primivši samo jedan, pola minute prije kraja, od Vachoa.

U posljednjih osam minuta nije bilo bitnijih promjena u odnosu na prethodnu četvrtinu. Bautović, Goreta i Marković po dva puta su prevarili vratara Kreuzlingena, po pogodak su dodali Macan i Pavlović, a utješni gol za Švicarce ubacio je Petrović.

Jugu nakon europskog "treninga" u Gružu slijedi najveći izazov u dosadašnjem dijelu sezone - Primorje u Rijeci.

Crvena zvezda - Montpellier 10:8 (3:4, 2:1, 3:1, 2:2)

Beograd, Bazen "11. April"

Crvena zvezda: Šefik, S.Rasović 1, Rađen, Ivošević, Miličević 1, Stojčić, Avramović 1, v.Rasović 1, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović 4, Eskert, Draksimović.

Montpellier: Jaszberenyi, Aguilar 1, Pastry, Kovačić 3, Mustur, Heinrich 3, Ladouce, Pirat, Laux, Clay, Chipotel.

Suci: Paoletti (Italija) i Cisneros (Španjolska)

Jugov sljedeći protivnik u Euroligi, francuski Montpellier, izgubio je u drugom susretu B skupine koji se igrao u Beogradu. Crvena zvezda odigrala je jedno loše poluvrijeme, no u drugom dijelu nadoknadila loš start i slavila rezultatom 10:8.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Prlainović (4) i Vapenski (2), dok su se za francuskog prvaka istaknuli Heinrich i Kovačić s po tri pogotka.