1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 20.10.2012, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 1800
Suci: Dalibor Mlakar, Ivica Modrić, Krunoslav Ambrinac (svi Zagreb)
Slaven Belupo
Davor Vugrinec 6' (11m), 90'+2'
2:1(1:1) Cibalia
Marin Matoš 33' (11m)
Cibalia

134. i 135. gol Vugrinca za prekid crne serije Slavena

Iz Koprivnice:Ivana Strahija • subota, 20.10.2012.

Davor Vugrinec došao je do svog 135. pogotka na vječnoj listi strijelaca Prve lige, a zahvaljujući tome Farmaceuti su prekinuli svoj crni niz. Iako je igra domaćina u Koprivnici bila ispod razine na kojoj se igralo početkom sezone, majstor Vuga u krizi je pokazao koliko vrijedi.

Marko Terzić
12'
11
Mladen Bartolović
46'
18
Drago Ćorić
85'
Željko Kopić

Domaća momčad desetkovana je dočekala nebesko plave (danas u crvenim dresovima) iz Vinkovaca, jer su zbog ozljeda nedostajali Rak, Purić, Maras (koji je kasnije ipak zaigrao) i Batarelo, zbog kartona Bubnjić, a u posljednji trenutak odlučeno je da će na golu ipak biti drugi vratar Farmaceuta, Pelin, jer se Rodić ozlijedio u susretu protiv Dinama pred dva tjedna.

Igrač utakmice

Da je završilo 1:1 bilo bi problema s ovim okvirom, no nakon 2:1, a oba je gola postigao isti nogometaš, dvojbe nema: Vuga je najbolji. Osim što je u utakmici došao do brojke od 135 HNL golova, 37-godišnji Varaždinac pokazao je još uvijek zavidnu formu, a zahvaljujući dugogodišnjem iskustvu u više je navrata pokušao ispraviti i pogreške svojih suigrača u napadu.

Gostujuća momčad problema s ozljedama nije imala, osim Jurića i Koledića, pa je Željko Kopić u Koprivnicu mogao dovesti svoj najjači sastav. U najavi je trener Vinkovčana kazao kako je želja svakako osvetiti se za 0:3 u prvom kolu, dok je u domaćim redovima bio jasan imperativ pobjede, nakon četiri loša izdanja i svega jednog osvojenog boda.

Momčad Roya Ferenčine u susret kreće prilično oprezno, a nakon slobodnjaka Delića koji nije bio iskoristiv, na drugoj strani travnjaka dosuđen je udarac iz kuta za goste. Izvodi ga Pavličić, no loptu izbija domaća obrana. Delić odmah kreće u protunapad, loptu šalje za Glavicu, a njega po ulasku u kazneni prostor Cibalije ruši Rugašević.

Glavni sudac susreta Dalibor Mlakar pokazuje na bijelu točku uz velike prosvjede Vinkovčana. To međutim nije smetalo najboljem strijelcu u povijesti HNL-a, Vugrincu, da hladnokrvno matira gostujućeg golmana Paradžikovića za 1:0. Bio je to šesti Vugin gol ove sezone, ukupno 134. u Prvoj ligi.

Iako je rano vodstvo, već u šestoj minuti, trebalo domaćima dati samopouzdanje, u minutama koje slijede dojam je da su upravo gosti iz Vinkovaca više željni pogotka. Iako je gostujući strateg zbog ozljede Muženjaka bio prisiljen na ranu zamjenu, to nije poremetilo vinkovačke redove. Nebesko plavi stalno pritišću na domaći gol, imaju niz kornera, dok konačno nisu izborili i izjednačenje. Prethodio je tome slobodnjak domaćih, jedna od rijetkih prilika za postizanje pogotka, no ubačaj Vugrinca Delić nije iskoristio.

Ključni događaj

Iako je naravno pogodak Vugrinca u 92. minuti bio taj koji je donio domaćima pobjedu, drugi pogodak majstora bio bi tek za bod da 31-godišnji vratar Farmaceuta, Pelin, nije u 89. minuti obranio bombu nekoga iz redova Vinkovčana. Teško je bilo razlučiti o kome se radilo, novinarski konsenzus glasi Župarić, no po Koprivničane je glavna bila munjevita reakcija drugog vratara Slavena. Inače je to treća Pelinova utakmica ove sezone, druga u kojoj je odradio punih 90 minuta.

U 33. minuti je dakle Kokalović po mišljenju glavnog suca napravio prekršaj nad Mišićem u Slavenovih 16 metara, koji je zavrijedio najstrožu kaznu. Prilično iznenađenje bio je taj kazneni udarac i za goste, no Matoš nije dvaput pitao već je stavio loptu na bijelu točku i matirao Pelina za 1:1.

Do kraja poluvremena još jedna dobra prilika za goste, nakon kornera Pavličića lopta je stigla do Vitaića, no on je umjesto u prazan gol loptu poslao pored vratnice. U nastavak domaći ulaze nešto bolje raspoloženi, iako se Ferenčina nije odlučio na zamjene, a sjajnu je šansu imao Vugrinec, slobodni udarac malo van linije kaznenog prostora, no prizemnu je loptu, iako dobro naciljanu, Paradžiković skrenuo s njenog puta u mrežu.

Do kraja utakmice jalovi pokušaji s jedne i druge strane, a u dva su navrata domaći nogometaši tražili i najstrožu kaznu za goste. U 66. minuti je Glavicu po njihovom mišljenju srušio Župarić, a u 75. je lopta navodno Mazalovića pogodila u ruku, no sudac Mlakar samo je slegnuo ramenima i pokazao da se igra dalje.

Kad se već činilo da će Slaven upisati svoj drugi, a Cibalia treći remi sezone, u drugoj minuti sudačke nadoknade, najiskusniji igrač na terenu donio je Koprivničanima prekid crne serije i veliku pobjedu. Slobodni je udarac s dvadesetak metara Vugrinec iskoristio na najbolji način, loptu poslao odlučno pravo u Cibalijinu mrežu, pored nemoćnog Paradžikovića.

• Skarambež24.10.2012. u 01:26
    Vugrinec je zakon. Pa taj je čovik već do sad da pogodaka koliko niki razvikani "golgeteri" i "velike nade" nisu nikad dale u jednoj sezoni.Već sedam!Znate li da je Vugrincu nastup bio upitan, da još na zagrijavanju uoči susreta nije bia siguran hoće li zaigrat?I da se je cili susret čuva... [više na forumu]
    Skarambež
  • ronny198721.10.2012. u 07:24
    i ja sam zagrepčanec a ne zagrepčan pa to drugima ne nabijam na nos
    ronny1987
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 06:17
    Svaka čast Vugrincu na golovima i kompletnoj momčadi farmaceuta na pobjedi, nek se je osladilo već i nama...
  • raazak21.10.2012. u 02:54
    p.s.mi smo KOPRIVNIČANCI,A NE KOPRIVNIČANI,
    raazak
  • raazak21.10.2012. u 02:51
    jel vi novinari možete biti objektivni ,bar malo....kaj nisi napisal/la da je Cibalia imala mrtvu šansu u 88.min. susreta,gdje je pelin spasil gol....