Borna Rupnik • nedjelja, 21.10.2012.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić postigao je dva pogotka u porazu svog Dnpira, a Dynamo iz Kijeva praznih je ruku ostao pred svojim navijačima...

Nakon što je Šahtar u petak zadržao svoj maksimalni učinak u prvenstvu, njegovi su pratitelji u subotu posrnuli.

Momčad Dnipra gostovala je kod Zorje i poražena je rezultatom 3:2. Danilo je doveo domaćine u vodstvo u 26. minuti, a prije odlaska na odmor poravnao je Nikola Kalinić. Međutim, Zorji su bodove osigurali Hricay i Idahor u 50. i 64. minuti, a Kalinić je u sudačkoj nadoknadi uspio tek ublažiti poraz.

Kalinić i Ivan Strinić odigrali su cijelu utakmicu.

Dynamo iz Kieva poražen je na Olimpijskom stadionu od Metalista iz Harkiva. Precizni su za goste bili Taison, Xavier i Torres, a jedini strijelac za Kijevljane, koji će u srijedu igrati s Portom u Ligi prvaka, bio je Jarmolenko.

Ognjen Vukojević proveo je svih 90 minuta na terenu, a Niko Kranjčar je u igru ušao na poluvremenu, umjesto Raffaela.

Šahtar nakon 12 kola ima čak 12 bodova prednosti nad Dniprom i Dynamom (36 - 24), a Metalist je četvrti s 21 bodom.