Real se izvukao na gostovanju kod novaka i u društvu Valencije drži vrh

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2012.

Kompletirano je četvrto kolo Lige Endese nakon kojeg su još samo dvije momčadi sa stopostotnim omjerom. Obje su u ovom kolu mogle izgubiti, ali u neizvjesnim završnicama su upisale pobjedu...

Caja Laboral se brzo oporavila od euroligaškog posrtaja

Caja Laboral je bez ikakvih problema upisala pobjedu protiv Joventuta. Momčad Duška Ivanovića u Euroligi još uvijek čeka na prvu pobjedu, no zato u španjolskom prvenstvu igra dobro. U četvrtom kolu je ugostila solidni Joventut i ostavila ga praktički bez šanse u napadački dobroj utakmici za domaćina.

Susret je vrlo rano prelomljen, odlučila ga je serija domaćina na startu utakmice 12:0 nakon čega se gosti iz Badalone nisu uspjeli oporaviti. Prednost je u nastavku susreta sve više rasla, iznosila je i više od 20 poena razlike i na kraju je bilo samo pitanje s kojom će razlikom domaćini slaviti.

Završilo je 92:76, a Ivanović može biti zadovoljan ne samo činjenicom da je upisana glatka pobjeda već i podatkom da nitko od igrača nije morao provoditi 30 i više minuta na parketu.

Po 14 poena ubacili su San Emeterio, Brad Oleson i Maciej Lampe s tim da je Poljak dodao i pet skokova. Kod gostiju jedini raspoložen bio je Tony Gaffney koji je susret završio sa 16 poena.

Valencia teškom mukom do pobjede protiv Blusensa

Dramatično je bilo u Valenciji gdje je Perasovićeva momčad ugostila ugodno iznenađenje nakon prva tri kola momčad Blusensa iz Obradoira. U tijesnom dvoboju Valencia je uspjela slaviti 68:64.

Obje momčadi u ovaj susret su ušle sa stopostotnim omjerom, a Blusens je pokazao da njegove dobre igre iz prva tri kola nisu slučajnost.

Gosti su dominirali u prvom poluvremenu što se odrazilo i na rezultatu te su na odmor otišli s vodstvom 36:27. U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika. Blusens nije pronašao formulu za agresivnu obranu Valencije i domaćin je uspio preuzeti vodstvo te na kraju slaviti. Velike zasluge za pobjedu idu Sergiju Liščuku koji je u završnici sa šest poena u nizu držao domaćina u prednosti te Pauu Ribasu čija je trica zaključila priču.

Liščuk je utakmicu završio sa 17 poena i 11 skokova, a dobar je bio i Justin Doellman koji je dodao 16 poena. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Levon Kendall s 24 poena i sedam skokova dok je Alberto Corbacho dodao 11 poena.

Real se provukao na gostovanju kod Canariasa

Real je bio na rubu poraza na gostovanju kod Canariasa, ali predvođen šuterski raspoloženim Jayceejem Carrollom, uspio je doći do pobjede 88:86.

Gosti iz Madrida su se uspjeli vratiti iz minusa od deset poena u završnih tri minute susreta i upisati pobjedu 88:86. 30 sekundi prije kraja Carroll je ubacio tricu za poravnanje na 86:86 nakon čega domaćin prodaje loptu, a Rudy Fernandez šest sekundi prije kraja polaže za vodstvo Reala 88:86. Domaćin je krenuo u posljednji napad, Saul Blanco je zakucao, ali nakon pregledavanja snimke, suci su poništili koš jer je zakucavanje bilo nakon isteka vremena.

Carroll je ubacio 26 poena (6/11 trica) dok je Fernandez ubacio 16 poena. Dontaye Draper je odradio 21 minutu i ubacio pet poena (0/2 za dva, 1/4 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije asistencije. Kod Canariasa Ricardo Guillen je ubacio 18 poena, a Saul Blanco 15 uz pet skokova.

Rudež prvi strijelac susreta, Tomiću pobjeda

Barcelona je rutinski odradila gostovanje kod Zaragoze i upisala je visoku pobjedu 65:50. Pobjeda gostiju niti u jednom trenutku nije bila upitna, momčad Xavija Pascuala bila je puno bolji protivnik i na kraju je očekivano i zasluženo slavila.

Vrlo dobrom obranom Barcelona je rano slomila otpor domaćina. U početnoj fazi susreta tjerali su igrači Barcelone Zaragozine šutere na pokušaje iz teških pozicija, a s druge strane Barcelona je rutinski odrađivala napadački dio posla i već do poluvremena je uhvatila dvoznamenkastu prednost. U nastavku susreta lakoćom je prednost održavana te je na kraju upisana glatka pobjeda.

Pascual je dao priliku svim igračima, a među strijelce se nije upisao jedino Abrines. Najefikasniji je bio s 11 poena Pete Mickeal dok ga je slijedio s poenom manje Ante Tomić. Hrvatski centar je igrao 23 minute i tome je pridodao i pet skokova i tri ukradene lopte. Kod domaćina je prvo ime bio Damjan Rudež koji je s 14 poena bio najefikasniji igrač susreta.

Lagun Aro i dalje bez pobjede

Murcia je na svom parketu stigla do pobjede protiv Lagun Ara 77:75. U neizvjesnom susretu pobjeda je izborena u samoj završnici u kojoj su i gosti imali priliku doći do bodova, međutim u posljednjih deset sekundi pokušaji Neta, Woodsa i Ibekwea nisu bili precizni i Murcia je sačuvala prednost. Najbolji kod Murcije bili su Marcus Lewis sa 16 poena i deset skokova, Josep Franch s 14 poena te David Barlow s 11 poena i 11 skokova. Kod gostiju Guille Rubio je ubacio 16 poena uz šest skokova, Qyntel Woods 14 poena uz sedam skokova, a Raulzinho Neto je dodao 13 poena i šest asistencija.

Valladolid je bio uspješan na gostovanju kod Manrese gdje je slavio 83:81. Tricom Tripkovića na ulasku u posljednju minutu susreta Valladolid se uspio odvojiti i do kraja susreta nije ispuštao prednost.Tripković je sa 16 poena ujedno bio i najefikasniji u gostujućem sastavu, a dobar je bio i Nedžad Sinanović s 12 poena i 11 skokova. Kod domaćina Troy DeVries je ubacio 26 poena (trica 5/13) uz pet skokova dok je Josh Asselin dodao 19 poena i pet skokova.