Ostali sportovi

Mladost Zagreb izbila na vrh ljestvice pobjedom u Sisku

Matej Milanović • ponedjeljak, 22.10.2012.

Nakon tri kola prvenstva Hrvatske za odbojkaše niti jedna momčad nema više maksimalan učinak, iako ima nekoliko sastava bez poraza. U skupini 1 valja izdvojiti pobjedu zagrebačke Mladosti kod Siska, a u skupini 2 domaće slavlje Zadra protiv Zagreba.

U trećem kolu odbojkaškog prvenstva Hrvatske u skupini 1 odmarao je Centrometal, a u Sisku su domaći igrali protiv zagrebačke Mladosti, u okršaju dvije momčadi koje su u prva dva kola skupile četiri boda. Sisak je dobro krenuo u dvoboj i uzeo prvi set s 25:18, no nakon toga je Mladost odigrala koncentriranije i u iduća tri seta domaćini nisu niti jednom uzeli više od 19 poena. Tako je Mladost pobijedila s 3:1 i sa sedam bodova pobjegla na vrh ljestvice.

Najizjednačeniji susret skupine 1 odigrao se u Vukovaru. Gostujuća Mursa Osijek s dvostrukih 25:20 došla je na 2:0, ali se nakon toga u igru vratio domaćin. S dva tijesna seta Vukovar je uspio izboriti peti set i jedan bod. Ipak, pobjeda je na koncu otišla u ruke Mursi koja je s 15:12 dobila odlučujuću dionicu.

Treći susret skupine 1 igran je u Rovinju gdje je domaćin igrao protiv Rijeke. Prva dva seta bila su izjednačena i po jedan je otišao na svaku stranu. Treći i četvrti set bili su, pak, jednosmjerni. Domaćini su uvjerljivo slavili oba puta i s 3:1 osigurali drugu prvenstvenu pobjedu.

U idućem kolu odmarat će Rovinj, a sva tri susreta na papiru djeluju zanimljivo. U Osijeku će Mursa ugostiti Sisak, u susretu u kojem će Osječani tražiti treću pobjedu u tri susreta, a Sisak važne bodove u lovu na jedno od prva tri mjesta. Centrometal će ugostiti Mladost iz Zagreba. Domaći još nemaju poraza, ali imaju samo četiri boda, a Mladost je trenutno sama na prvom mjestu, s utakmicom i tri boda više od Centrometala. Posljednji susret na rasporedu je onaj između Rijeke i Vukovara, dviju momčadi koje su na dnu ljestvice sa samo jednim osvojenim bodom.

U skupini dva najzanimljivije je bilo u Zadru. Domaćin je izgubio prvi bod u sezoni, ali je ipak ostao neporažen. Gosti iz Zagreba dvaput su poveli, ali se Zadar oba puta vratio i na koncu uzeo peti set s uvjerljivih 15:6. Treću pobjedu upisao je i Daruvar, koji dijeli vrh sa Zadrom. Gosti iz Opatije su namučili domaćine, s tri borbena seta, ali ipak su poraženi s 3:0.

3:0 za domaćine bilo je i u preostala dva okršaja. Šibenik je porazio Gornju Vežicu, koja je ozbiljnije priprijetila protivniku tek u prvom setu, a Karlovac se poigrao Splitom, koji je u prva dva seta zajedno skupio 17 poena i tek je u trećem namučio domaćine, došavši do 20 poena. U idućem kolu ističu se susreti Zagreba i Šibenika i Daruvara i Karlovca. U preostala dva susreta Opatija će ugostiti Gornju Vežicu, a Zadar će u Splitu tražiti četvrtu uzastopnu pobjedu.