Josip Brezni podnio prijavu protiv trenera Slaven Belupa

Josip Piršljin • utorak, 23.10.2012.

Povjerenik za natjecanje MAXtv Prve lige, Josip Brezni, podnio je prijavu protiv trenera Slaven Belupa. Royu Ferenčini se zamjera neprimjereno komentiranje suđenja utakmice prošlog kola.

Iz Udruge profesionalnih klubova Prve hrvatske nogometne lige objavljeno je da je povjerenik za natjecanje domaćeg prvenstva Josip Brezni podnio disciplinsku prijavu protiv trenera drugoplasirane momčadi Slaven Belupa.

Razlog prijave je prema Breznom neprimjerena izjava Roya Ferenčine u televizijskoj emisiji Tribina.hr nakon što je završila utakmica njegovog kluba i vinkovačke Cibalije. Trener Farmaceuta nije bio zadovoljan suđenjem Dalibora Mlakara premda su Koprivničani na kraju slavili s 2:1.

Brezni smatra da se neprimjerenim komentiranjem suđenja Ferenčina ogriješio o Kodeks ponašanja nogometnih djelatnika, te će pred Disciplinskim sucem morati pojasniti svoje izjave.

Na konferenciji za medije poslije utakmice Ferenčina je izrazio nezadovoljstvo kriterijem dosuđivanja jedanaesteraca: "Prva dva penala, jedan za nas i jedan za Cibaliju, nisu bili kazneni udarci, ali ako je već sudac postavio takav kriterij, onda je trebao isto suditi i u dvije situacije u drugom poluvremenu, a k tome bi trebalo pogledati i situaciju u kojoj je Cibalijin igrač držao našeg Marasa i spriječio ga da uđe u blok, na samu sreću je Pelin obranio. Takve sudačke odluke mogle su u potpunosti promijeniti utakmicu."

Koprivničani su svladali Vinkovčane s 2:1, a na utakmici su bila dosuđena dva kaznena udarca. Prvi je realizirao Davor Vugrinec u šestoj minuti, a potom je na drugoj strani izjednačio s bijele točke Marin Matoš u 33. minuti. Pobjedu Slavenu donio je Vuga u sudačkoj nadoknadi 135. golom u hrvatskoj ligi.